За даними УкрГідрометцентру найближчими днями на території області переважатиме надзвичайний (5 класу) рівень пожежної небезпеки. Саме тому рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертаються до громадян з проханням не провокувати пожежі у екосистемах, лісових масивах та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.
В поточному році на Рівненщині, в тому числі і у Володимирецькому районі вже фіксувалися пожежі в природних екосистемах. Найчастіше вони виникають в результаті людської недбалості, неуважності, а іноді і через зумисний підпал.
Шановні громадяни! Не будьте байдужими, якщо помітили дим, тління, або слабкий вогонь! Зверніть увагу – загасити займання трави поблизу житлового сектору, в полі, чи сухої підстилки в лісі на самому початку легко – просто вилити відро води, або закидати землею. В протилежному випадку ціною людської байдужості може стати знищений багаторічний ліс, значна шкода завдасться екології, пожежа може перекинутися на житловий сектор, збитків зазнає сільське господарство, а іноді вогонь може забрати і життя. Всі ми пам’ятаємо, що в минулі роки через торф’яні пожежі в диму було чи не пів області, в тому числі і значна територія Володимирецького району. Інформація про загоряння торфополів до пожежно-рятувальної служби та влади району надходила лише тоді, коли дим оповивав населений пункт, площа горіння вираховувалася в гектарах, а через суху спекотну погоду більшість штучних та природних вододжерел були висушені. Відтак про ефективне гасіння таких пожеж і говорити не доводилося. Майже завжди виникала проблема в залученні до гасіння населення. Більшість людей помилково думає, що торф’яні пожежі це не їхні проблеми, будуть нарікати на владу та дихати отруйним димом. А починають діяти тільки тоді, коли вогонь підходить до їх поля, чи хати. На той час пожежа набуває значних масштабів і приборкати її набагато важче.
Тому всі ми повинні розуміти, що на початковій стадії горіння торф’яної, лісової, чи іншої пожежі в екосистемах набагато легше, мобілізувавши техніку та населення, організовано приступити до її гасіння.
Володимирецький районний сектор Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій у Рівненській області закликає голів сільських, селищних рад району проводити відповідну роз’яснювальну роботу серед населення про обов’язковість дотримання правил пожежної безпеки та небезпеку спалювання сухої трави та сміття на територіях торфополів, в лісових масивах, або поблизу них, адже саме вони в більшості випадків стають причиною масштабних пожеж. Згідно статистики, 90% пожеж в екосистемах виникають внаслідок «людського фактору». Коли ж виявлено навіть невеликі займання потрібно відразу згуртовувати людей та приступати до гасіння всіма можливими засобами.
Шановні громадяни! Варто пам’ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для життя людей.
Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
– розведення багаття у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;
– заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;
– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом, або іншими горючими речовинами ганчір’я;
– заправляти у лісі, лісопосадках паливні баки під час роботи двигуна;
– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.
Якщо ви помітили займання в лісах, посадках, полях та на відкритих територіях – негайно телефонуйте за номером «101».
Пам’ятайте: тільки свідома поведінка і суворе дотримання правил пожежної безпеки допоможе уникнути виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій.
А. Муравинець
Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області
С. Салівончик
Інженер з охорони та захисту лісу ДП «Рафалівський лісгосп»
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.