Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545



Ще один крок до створення Володимирецької ОТГ подолано

18 липня у Володимирці відбулись громадські слухання з питання добровільного об’єднання територіальних громад, ініційованого депутатами Володимирецької селищної ради ще наприкінці червня. Тоді депутати заявили про бажання створити Володимирецьку ОТГ на основі затвердженого обласною радою перспективного плану, внісши до нього деякі зміни. Пропонується створити громаду з центром у Володимирці, до якої, окрім селища, ввійдуть села Кідри, Каноничі, Озеро, Дубівка, Новаки, Красносілля, Зелене, Липне, Хиночі, Радижеве, Жовкині, Довговоля, Берестівка, Острівці, Любахи, Чудля. Слухання мали на меті показати відношення громади до перспективи об’єднання.

До роботи громадських слухань долучились жителі Володимирця, серед яких депутати селищної ради, голова РДА Володимир Хоружий, керівники структурних підрозділів РДА, активісти громадських організацій, а також сільські голови деяких найближчих Володимирцю громад – Новаківської, Озерської, Кідрівської, та Жовкинівської. На правах консультанта з питань децентралізації був присутній спеціаліст Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування Михайло Шелеп.

Розпочав роботу Володимирецький селищний голова Олександр Осмолович, озвучивши результати соціологічних опитувань, які проводились на сайті polissya.net та у мережі facebook. За їх результатами більшість висловилась за створення ОТГ, проте не всі опитувані погодились із запропонованим депутатами форматом. Голова РДА Володимир Хоружий зауважив, що інтернет-ресурсами користується переважно молодь, тому результати опитування свідчать передусім про їх відношення до реформи. А так як молоде покоління – це майбутнє країни, то їхня позиція варта уваги найпершим чином.

Бачення щодо адміністративної реформи загалом та Володимирецької ОТГ зокрема висловили усі охочі. Депутати, які відвідали свого часу Миляцьку та Висоцьку ОТГ, відстоюючи необхідність об’єднання, підкріплювали свої слова фактами із життя цих громад. Адже наші сусіди після об’єднання отримали можливість реалізовувати соціальні проекти, будувати інфраструктурні об’єкти і не залежати при цьому від районного чи обласного керівництва. Так, існують проблеми, і після створення ОТГ «не потечуть молочні ріки», як висловився спеціаліст центру розвитку місцевого самоврядування Михайло Шелеп, проте у громад з’являються реальні можливості ці проблеми вирішувати, а не чекати доброї волі з центру.

Сумнівались також щодо фінансової спроможності Володимирецької ОТГ. Начальник фінансового управління РДА Олена Шикало озвучила цифри, які свідчать не на користь таких сумнівів – Володимирецька ОТГ у разі створення у форматі, затвердженого перспективним планом або близькому до нього, буде однозначно спроможною. ОТГ по своїй суті дуже близький до району, адже володітиме низкою повноважень та надходжень, якими нині володіє районна влада. Попри те, що всі райони Рівненщини дотаційні, вони спроможні виконувати свої функції в повній мірі. Тоді в чому ж переваги ОТГ перед районом? – це питання звучало неодноразово. ОТГ, як показує практика, є ефективнішою господарською одиницею. Кошти не розпорошуються, їх цільове використання точніше та доцільніше. Саме тому значна частина фінансових інструментів передається на місця, а райони в перспективі будуть об’єднані. В Рівненській області планується лишити три, вони співпадатимуть з територіями госпітальних округів – Рівненський, Сарненський та Дубенський.

Наостанок відбулось голосування. Із 40 присутніх жителів селища 20 проголосувало «проти» створення ОТГ в запропонованому форматі, 17 – «за», 2 – «утрималось», один бюлетень визнали зіпсованим. Рішення це не остаточне і має рекомендаційний характер. Вирішувати в підсумку будуть депутати Володимирецької селищної ради. Нині вони проводять поіменне опитування жителів селища, вивчають громадську думку. Тим часом період добровільності минає, адже у 2020 році  відбудуться чергові місцеві вибори, а до них нова адміністративна система має бути сформована. Якщо усі громади України до того часу не об’єднаються, завершити реформу доведеться Києву. До того маємо надію створити Володимирецьку ОТГ у зручному для жителів краю форматі.

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання





Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97