6 жовтня до хірургічного відділення Володимирецької ЦРЛ було госпіталізовано жительку с. Степангород, Володимирецького району, 1998 року народження з діагнозом «укус гадюки третього пальця правої кисті». Укус було отримано під час збирання лісових ягід. Стан потерпілої наразі оцінюється середньої важкості.
Нагадаємо, що днем раніше був аналогічний випадок. Тоді гадюка вкусила 22-річного жителя цього ж населеного пункту. Він також був госпіталізований до районної поліклініки. Збільшення кількості подібних випадків може бути пов’язане з тим, що люди на даний час масово збирають клюкву.
У зв’язку з цим рятувальники Держслужби з надзвичайних ситуацій закликають громадян краю бути вкрай обережними та уважними під час відвідування лісових масивів. Вирушаючи у подорож до лісу необхідно ретельно підбирати одяг та взуття, а саме головне ніколи не залишатися наодинці та мати при собі мобільний телефон, щоб у випадку біди викликати швидку медичну допомогу, або Службу порятунку. Адже після укусу людини змією до надання ефективної медичної допомоги відлік часу вимірюється хвилинами.
Щоб убезпечити себе від «зміїної» небезпеки дотримуйтесь простих правил:
– у “зміїній” місцевості носіть щільне високе взуття;
– варто мати із собою палицю, щоб нею у ділянках, де є густі кущі, пошарудіти та перевірити, чи немає небезпеки;
– при зборі грибів чи ягід уважно оглядайте територію навколо, щоб вашу простягнуту руку не вкусила отруйна змія;
– обов’язково прислухайтеся: як правило змії «шиплять», якщо відчувають небезпеку, цим вони видають своє місцезнаходження;
– не намагайтеся упіймати гадюку, або взагалі будь-яку змію;
– якщо побачили змію, то не треба в жодному разі старатися відкинути її рукою чи ногою, а краще її просто обійти.
– при організації пікніка огляньте території і примніть високу траву довгою палицею;
– вирушаючи на сімейний пікнік або риболовлю, не полінуйтесь провести бесіду з дітьми.
Пам’ятайте, що взагалі поведінка більшості гадюк не є агресивною. Вони попереджають про своє знаходження близько від жертви, і втікають, якщо є куди. Укус відбувається лише тоді, коли людина, або наступила на змію, або зачепила її, чи придавила чимось. Тому потрібно бути просто уважними і обережними, щоб їх не «потурбувати» і вони вас також не чіпатимуть.
Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області
А.Муравинець
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.