Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545СТАТИСТИКА: СЬОГОДЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

Статистика знає не все, але досить багато для того, щоб принести конкретну користь для соціально-економічного розвитку краю, розбудови всієї держави. Нині неможливо уявити собі життєдіяльність без статистики. До скупих цифр і  фактів звертається мало не кожна людина. А що вже казати про різні державні та комерційні інституції.

5 грудня в Україні відзначається День працівників статистики. Це професійне свято було встановлено 16 років тому Указом Президента України №1120/2002 від 2 грудня 2002 року, що пов’язано з проведенням у 2001 році першого Всеукраїнського перепису населення – найбільшого статистичного спостереження у нашій незалежній державі.

Статистична служба покроково удосконалюється – це прагнення відповідати європейським стандартам у професійній практиці. Значних якісних змін зазнали майже всі сфери державної статистичної діяльності – створено систему зворотного зв’язку з користувачами статистичної інформації й респондентами шляхом проведення відповідних анкетних опитувань, постійно зменшується звітне навантаження на респондентів за всіма державними статспостереженнями.

Налагодження партнерських відносин з респондентами через зменшення звітного навантаження на них є і буде пріоритетним завданням органів державної статистики. Саме зараз Державною службою статистики України за участю територіальних органів проводиться інвентаризація звітної статистичної документації з метою удосконалення форм звітності для уникнення дублювання показників у них, а також скорочення кількості статспостережень. Зокрема, у цьому році респонденти подавали 116 форм звітності, це на 4 менше, ніж торік.

Суттєво на зменшення звітного навантаження впливає формування на державному рівні сукупностей звітних одиниць для проведення державних статистичних спостережень.

Надзвичайно велика увага приділяється удосконаленню підходів і методів збирання державних статистичних спостережень: зараз майже 85% форм можна подавати в електронному вигляді.

За останніми даними протягом 2018 року досягнуто рівень звітування в електронному вигляді на рівні 59%. Система електронної звітності спрощує для респондентів процедуру подання статистичної і фінансової звітності та дає змогу значно економити свій час. На сьогодні Головному управлінню статистики у Рівненській області таким способом звітується майже 4,5 тисячі респондентів, електронною звітністю охоплені всі адміністративно-територіальні одиниці нашого регіону. Протягом січня–вересня 2018 року в електронному вигляді респондентами уже передано більше 43 тисяч звітів.

Наразі органами державної статистики проведено тестування програмного комплексу «Кабінет респондента». Це означає, що уже найближчим часом на сайті Державної служби статистики України за допомогою спеціального сервісу усі респонденти зможуть подавати звітність в електронному вигляді безкоштовно.

Важливим напрямом роботи органів державної статистики є задоволення потреб користувачів, адже думку про органи статистики громадяни складають передусім з того, наскільки цікавою та корисною є статистична інформація. Усебічно та якісно підготовлена статистична інформація користується надзвичайно великим попитом, адже вона має вирішальне значення в реальній оцінці стану справ і прийнятті управлінських рішень, спрямованих на нарощування економічних і соціальних перетворень у нашій області, є цікавою для студентства та науковців, засобів масової інформації та визначально важливою у роботі для бізнесових структур.

Для забезпечення користувачів інформацією органи державної статистики області здійснюють широку інформаційно-публікаційну діяльність: у 2018 році уже було підготовлено 194 статистичні бюлетені, 11 статистичних збірників, а також 54 економічних доповіді та 24 буклети.

Також триває активна співпраця із засобами масової інформації, через які ми знайомимо громадськість із основними результатами соціально-економічного розвитку Рівненщини. Протягом 2018 року в ЗМІ було оприлюднено більше 700 інформаційних повідомлень на різноманітну тематику.

Якісне та максимальне задоволення потреб у статистичній інформації завжди було, є і буде одним із найважливіших аспектів роботи органів державної статистики.

Користуючись нагодою вітаю всіх працівників органів державної статистики, наших респондентів та користувачів статистичної інформації із святом. Бажаю усім, насамперед, мирного неба, міцного здоров’я, безмежного щастя, добра й усіляких гараздів!

 

 

 

 

Юрій Мороз,

начальник Головного управління

статистики у Рівненській області

 

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97