Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Громадські слухання сільрад Застир’я: дороги – основний пріоритет

15 січня в селі Більська Воля відбулись громадські слухання відразу декількох сільрад – Більськовільської, Мульчицької, Собіщицької та Озерецької. Символічно, що зустріч відбулась саме у Більській Волі, адже за перспективним планом саме це село визначене центром об’єднаної громади, яка повинна включити населені пункти так званого Застир’я. Ці села уже об’єднані не лише територіально, а й стратегічним баченням майбутнього розвитку свого краю, що було продемонстровано на теперішніх громадських слуханнях.

Саме тому основний наголос у своєму виступі голова РДА Ярослав Березюк зробив на реформі децентралізації. Він вкотре розповів про основні переваги реформованого територіального устрою над теперішнім, згадавши розширення повноважень, прямі бюджетні відносини з Києвом, індивідуальний шлях розвитку кожної громади, який матимуть змогу визначати її жителі, а не чиновники «зверху». Ярослав Михайлович зазначив, що 2019 рік є визначальним на етапі добровільного об’єднання. Далі держава буде використовувати для завершення реформи адміністративні методи, про що однозначно та неодноразово говорив Президент України Петро Порошенко. Об’єднання неминуче і це очевидний факт.

Учасники зборів включились до активного обговорення поставлених проблемних питань, чи не основним з яких було відновлення дорожньої інфраструктури. Місцеві жителі справедливо вказували на поганий стан доріг цієї частини Володимиреччини, що робить Застир’я відірваним. Селяни переконані, що якісні дороги дозволять розвивати підприємництво, особливо туристичну галузь, адже щороку озеро Біле, незважаючи на подекуди катастрофічний стан дорожнього покриття, відвідує декілька тисяч туристів. Ярослав Березюк погодився, що дороги є однозначним пріоритетом і держава уже розпочала реалізацію масштабних проектів з їх реконструкції. Як приклад, нещодавно було відремонтовано ділянки доріг на Антонівському, Зеленівському та Білоозерському напрямках.

Питання розвитку туризму на базі Білого озера стало окремою темою. Громада розуміє туристичне значення водойми, проте переймається збереженням всієї екосистеми навколо. І небезпідставно, адже потребують врегулювання такі питання як вивіз сміття, умови оренди землі поблизу та забезпечення правопорядку на території заповідника. Їх вирішення дозволить не лише підтримувати стан озера у належному порядку, а й підвищити якість туристичних послуг.

Обговорили також перспективи розвитку освітянської галузі. Директор Більськовільського НВК Олександр Колодій визначив основними проблемами закладу підвіз учнів, забезпечення комп’ютерною технікою, організацію опалювання шкільного приміщення та реконструкцію системи опалення, водопостачання, водовідведення. Проте вже сьогодні вдалося розпочати капітальний ремонт покрівлі, відремонтувати та розширити внутрішні санвузли.

Тим часом директор Рудківського НВК Світлана Мельник, в світлі оптимізації закладів освіти, переймається майбутньою долею школи. У ній завершено ремонт покрівлі, системи електропостачання. Жителі Рудки хотіли б бачити масштабну реконструкцію, яка включила би будівництво нового корпусу, спортивного залу, футбольного майданчика зі штучним покриттям. Оптимізація для реалізації таких планів не завада, а скоріше необхідна умова.

Щодо сфери охорони здоров’я, то вже у нинішньому році працівники Більськовільської амбулаторії працюватимуть у відбудованому приміщенні – про це розповіла завідуюча закладу Тетяна Губеня. Його, як і майже десяток інших по всьому району, будують у рамках реалізації Проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» у співфінансуванні з місцевими бюджетами. Проект передбачає не лише ремонт амбулаторії, а й забезпечення необхідними медичними засобами.

Підбиваючи підсумки Ярослав Березюк подякував за участь у напрацюванні ідей для стратегії розвитку  на 2019 – 2021 роки та ще раз порадив зважувати пріоритетність запропонованих пропозицій.

 

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97