Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Створення ОТГ та нова школа – основні перспективні пріоритети Великоцепцевицької громади

Громадські слухання 17 січня у Великих Цепцевичах стали третіми за цей тиждень, продемонструвавши неабияку уваги місцевих жителів до перспективи розвитку їхньої громади. Учасники зібрались з різноплановими пропозиціями та ідеями, більшість з яких, прямо чи опосередковано, стосувалась реформи децентралізації. Передбачаючи таку увагу громади саме до цього питання, голова РДА Ярослав Березюк акцентував свій виступ саме на процесі створенні ОТГ, не оминувши при цьому розвиток сільської освіти та медицина.

Ярослав Михайлович підкреслив, що недарма Президент України Петро Порошенко неодноразово вказував на пріоритетність реформи децентралізації у системі державної регіональної політики. Мало сказати, що це найбільш вдала зміна в структурі місцевого самоврядування. Реформа, шляхом передачі громадам низки повноважень, вперше за роки незалежності робить їх самодостатніми щодо визначення власних цілей. Більше того, вироблені командою Президента фінансові механізми допомагають їм досягати поставленої мети. Проте, нажаль, не усі усвідомлюють якісно позитивний характер реформи – хтось за браком інформації, хтось за відсутності знайомства з досвідом сусідів. Тим часом, уже створені ОТГ Рівненщини будують школи, ремонтують дороги, роблять сільську медицину сучаснішою. Послуги, яких потребують громадяни, стають ближчими для людей, а це і є основна ціль реформи.

Сьогодні громади створюються добровільно, проте вже невдовзі процес об’єднання може бути завершений адміністративним методом, адже усі громади України рано чи пізно повинні керуватись єдиними правилами. До того, як підкреслив голова райради Василь Ковенько, жителі сіл можуть самі визначати формат об’єднання, а перспективний план можна змінити відповідно до рішень місцевих сільрад. Але для цього такі рішення повинні бути.

Учасники зборів повідомили, що близько півроку тому сільрада села Антонівка надіслала Великим Цепцевичам рішення з пропозицією створити ОТГ. Проте подальших кроків не відбулось. В будь-якому випадку такі питання потрібно обговорювати на загальних сходах села, а тому Ярослав Березюк порадив провести такі збори найближчим часом. А до того потрібно організувати опитування населення та провести фінансові розрахунки щодо спроможності запропонованих форматів ОТГ.

Якщо реформа децентралізації для жителів Цепцевич поки-що перебуває в процесі, то інфраструктурне будівництво очевидне вже зараз. Ярослав Березюк відзначив зроблений останніми роками ремонт школи, амбулаторії та згадав необхідність будівництва нової школи, адже стара ледве вміщає близько 600 учнів. Для місцевих це мало не основний пріоритет, який громада хотіла б умістити до стратегії розвитку на 2019 – 2021 роки. Крім того на території сільради проводяться ремонти доріг, будуються нові тротуари та дороги з білощебеневим покриттям, встановлюються дорожні знаки та вуличне освітлення. Важливою ділянкою роботи для адміністрації села є впорядкування земельних питань, серед яких виготовлення грошової оцінки земель та виготовлення документів на об’єкти комунальної власності.

Наостанок голова РДА Ярослав Березюк подякував усім за роботу над створенням єдиної стратегії розвитку та небайдужість у питаннях реалізації реформ.

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97