Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Колегія райдержадміністрації – питання соцеконому, звернень громадян та виконавської дисципліни органів влади

31 січня відбувалась перша у новому році колегія райдержадміністрації. Розгляд питань, серед яких підсумки соціально-економічного розвитку, стан розгляду звернень громадян, виконавська дисципліна працівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, забезпечить ефективну роботу в поточному році з врахуванням досягнень року попереднього. Окрім того, це була перша колегія Ярослава Березюка на посаді голови РДА, а тому засідання було свого роду продовженням знайомства єдиної управлінської команди з очільником виконавчої гілки влади району.

Розпочав роботу колегії Ярослав Березюк з вітань та вручення відзнаки Городецькій сільській голові Ірині Басик. Минулого року на території Володимиреччини відбулись тренування органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Рівненської області щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації (радіаційної аварії) на Рівненській АЕС. Городецька громада була активним учасником тренувань, адже на її території розміщувався важливий пункт евакуації населення. За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у підготовку та проведення тренувань Ірина Басик отримала грамоту Рівненської обласної ради.

З характеристикою економічного розвитку району виступила спеціаліст Володимирецької РДА Юлія Мудрієвська, зупинившись в першу чергу на промисловості. Найбільшими виробни чими підприємствами лишаються ДП «Володимирецьке лісове господарство», підприємство Полицька виправна колонія № 76, ДП «Регіон – Інвест», ТзОВ «Меркурій – Дім», ГЗВП «Меркурій» Володимирецької райспоживспілки, ПАТ «Рафалівський кар’єр» та ТзОВ «Володимирецька районна друкарня». Приватне акціонерне товариство «Володимирецький молочний завод» продукцію не виробляє, але здає в оренду приміщення Володимирецькому відділенню «Рожищенський сирзавод», яке займається заготівлею молока.

Найпотужнішими сільськогосподарськими підприємствами лишаються: ДПДГ «Городецьке», яке має найбільшу кількість ВРХ та найвищу продуктивність корів; ТОВ «Новий Канон», яке обробляє близько 401 га посівних земель та має найбільший валовий збір урожаю – 1080 т (кукурудза та соняшник). Протягом 2018 року розпочали діяльність ПП «Захід-Центр Агро» (Заболоттівська, Ромейківська, Полицька сільські ради), ТзОВ  «Агромір-КОР» (Новаківська, Озерська сільські ради). Всі зареєстровані підприємства продовжують заключати договори оренди на земельні частки (паї).

За минулий рік вдалося організувати будівництво багатьох об’єктів соціальної інфраструктури, серед яких будівництво шкіл в селах Озерці та Степангород, створення протирадіаційних укриттів у навчальних закладах, перекриття покрівель їхніх та заміна вікон і дверей, реконструкція амбулаторій, влаштування вуличного освітлення, ремонт доріг і ще багато чого важливого для розвитку окремих громад та району в цілому. Загалом у районі реалізовується декілька десятків соціальних проектів з реконструкції та будівництва.

Розглядалось також питання щодо звернень громадян – всі вони на контролі керівництва РДА. Голова адміністрації Ярослав Березюк поділився враженнями від змісту питань, з якими жителі окремих громад звертаються до нього під час громадських слухань, які нині відбуваються в рамках підготовки стратегії розвитку на 2019 – 2021 роки. Значна їх частина стосується не особистих питань, а суспільних: сільські дороги, вуличне освітлення, ремонт закладів культури та освіти – ось що турбує громаду. Ці питання вона могла б вирішувати самостійно, при умові отримання належних повноважень. Останні ж, в свою чергу, держава надає в рамках впровадження реформи децентралізації.

Варто згадати питання виконавської дисципліни органів державної влади. Ярослав Михайлович, маючи непересічний досвід державної служби, відмітив значний рівень бюрократизації управлінського процесу, який можливо і варто зменшити. Механізми, на думку начальника служби у справах дітей Рівненської ОДА Віктора Марчука, присутнього на колегії, вироблені та працюють, проте ініціатива має надходити не лише «зверху», але й «знизу».

Наостанок Ярослав Березюк подякував усім за роботу та запросив учасників колегії активно долучатись до місцевих громадських слухань, які відбуваються в рамках завдань, визначених Президентом України Петром Порошенком на Раді регіонального розвитку.

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97