Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Голова РДА Ярослав Березюк розповів про роботу у 2018 році

21 лютого на засіданні колегії Володимирецької РДА голова адміністрації Ярослав Березюк прозвітував про роботу за минулий, 2018 рік. Ярослав Михайлович був призначений на посаду голови лише в кінці року, а тому, розповідаючи про проведену адміністрацією роботу, завдяки якій Володимиреччина посіла 7 місце в рейтингу районів області, він акцентував увагу на перспективі, яку заплановано реалізувати цьогоріч.

Після доповідей спеціалістів РДА Юлії Мудрієвської та Інни Рижої, які розповіли про соціально-економічний розвиток та роботу з громадянами, які відбувають чи відбували покарання в Полицькій колонії, Ярослав Михайлович зупинився на визначених ключових пріоритетах у майбутній роботі. Найперший з них – реформа децентралізації. Протягом останніх двох місяців в громадах краю за участі голови РДА пройшли громадські слухання, які продемонстрували невідповідність перспективного плану об’єднання баченням місцевих жителів. Так, розглядається варіант об’єднання Канонич, Новаків, Озера, Кідрів, які за перспективним планом мали б увійти до Володимирецької ОТГ. Подібна ситуація з Полицями, які не бажають об’єднуватись з Рафалівкою, але готові на спільну ОТГ із Ромейками. Та й інші громади пропонували альтернативні формати. Втілювати їх сьогодні можна без внесення термінових змін до перспективного плану.

«Але поки ОТГ району не сформовані, а сам район ще існує, потрібно працювати в наявних умовах», ­– зазначив Ярослав Березюк. Це означає, що пропозиції розвитку, напрацьовані на громадських слуханнях, уже опрацьовуються і їх часто можна втілювати власними силами, що й збирається робити адміністрація. Проте робота має бути колективна, а тому Ярослав Михайлович попросив голів органів місцевого самоврядування тримати реалізацію запропонованих ними проектів на особистому контролі. Спільними зусиллями можна буде оновити систему електропостачання, завершити розпочаті будівництва та реконструкції, продовжити відновлення доріг та ще багато чого.

Окремо голова РДА зупинився на розбудові соціальної інфраструктури галузей освіти та медицини. В районі триває реконструкція приміщень для 9 амбулаторій, ще дві будуються з нуля. Продовжується спорудження шкіл в Озерцях та Степангороді. Один з корпусів останньої уже зданий в експлуатацію і готовий прийняти учнів на навчання, попри те батьки учнів проти і водять дітей до старої аварійної школи. В цьому контексті Ярослав Березюк відмітив активність деяких громад, які готові змінювати життя навколо. «Проте часто вони хочуть все і зразу, а має бути розуміння черговості та пріоритетності, без якого ми отримаємо декілька розпочатих проектів з невідомими термінами завершення», ­– наголосив він.

Гостро для адміністрації стоїть питання облаштування в закладах освіти внутрішніх санвузлів. Проблема потребує нагального вирішення. І навіть якщо в котрійсь громаді школа стара і через років два чи три буде будуватись нове приміщення, санвузли потрібно будувати в наявному на сьогодні корпусі. «Це питання дотримання санітарних норм, питання здоров’я наших дітей врешті решт», – вважає голова РДА.

Будівництво та утримання доріг проблема для району дуже болюча, а тому увага до неї особлива. Нині сформовано чергу будівництва, у якій чітко прописано пріоритетність кожного напрямку. Після затвердження стратегії розвитку на 2019 – 2021 року, пропозиції до якої надавала кожна громада Володимиреччини, розпочнеться покрокова реконструкція дорожньої інфраструктури. На сьогодні ж потрібно підтримувати хоча б теперішній стан доріг, а тому сільрадам рекомендовано спільно з силами місцевих лісгоспів впорядкувати узбіччя після зими.

Заступник голови Володимирецької селради Василь Лосінець поцікавився, чи збирається адміністрація ініціювати створення у Володимирці спорткомплексу, адже громаді він потрібен. Сьогодні Володимирець уже втілює декілька амбітних проектів, таких як реконструкція паркової зони та штучної водойми, чи завершення будівництва та облаштування вулиці Повстанців. Тому Ярослав Березюк ще раз нагадав значення пріоритетності та черговості реалізації проектів, адже додаючи новий, відтягується завершення розпочатих. Районна влада, звісно, готова допомагати, але всі ресурси віддати на райцентр було б несправедливо. А тому для залучення додаткових фінансових інструментів на втілення проектів розвитку варто задуматись над створенням ОТГ, яка відкриває шлях до користування економічними важелями, що ними нині володіє влада районного рівня.

Окрім того, спорткомплекс, попри його безперечну важливість, поступається в необхідності забезпечення безпеки та правопорядку. Де будуть новий парк, вулиця чи спортивний майданчик, якщо немає правопорядку? Метод поліпшення криміногенної ситуації відомий і ним користуються мало не всі райони області, навіть деякі села нашого району – встановлення спеціалізованого вуличного відеоспостереження. Проект скоріш за все значно дешевший за спорткомплекс, за різними оцінками він передбачає від 1 до 1,6 млн гривень. Проте результати впровадження, за інформацією сусідніх відділів Національної поліції, важко переоцінити. За встановлення відеоспостереження депутати не проголосували. Як вважає представник депкорпусу Сергій Буравський, народні обранці селища вбачають головною причиною порушень правопорядку пасивність поліції, а не відсутність камер. Поки дискусія триває.

На завершення Ярослав Березюк подякував за конструктивний діалог та повідомив, що з повним звітом голови РДА можна ознайомитись на офіційному сайті адміністрації.

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97