Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545У Лозках обговорили можливу участь громади у формуванні Рафалівської ОТГ

27 лютого на громадських слуханнях Лозківської сільради розглядали питання об’єднання у складі Рафалівської ОТГ, процес створення якої активізувався після недавнього рішення Великожолудської сільради про приєднання до Рафалівки. Проте перш ніж доповнити новосформоване ядро перспективного об’єднання жителі Лозок, Суховолі, Кошмаків та Олізарки зібрались порадитись та з’ясувати умови, на яких створюватиметься ця ОТГ.

Голова РДА Ярослав Березюк у своєму виступі описав реформу децентралізації як необхідну складову зміни сучасної системи управління, яка, несучи в собі ще радянські пережитки жорсткої централізованої вертикалі, в теперішніх реаліях просто неефективна. Про це говорили ще від початків незалежності, але лише теперішня влада на чолі з Президентом Петром Порошенком зуміла розпочати втілення децентралізації, віддаючи органам місцевого самоврядування повноваження, які відповідають рівню райдержадміністрацій та райрад. А прямі міжбюджетні відносини ОТГ з Києвом ставлять громади навіть у краще становище у порівнянні з районом, фінансові потоки якого сьогодні неодмінно проходять через обласну ланку.

Про переваги об’єднаної громади над теперішніми говорив спеціаліст Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування Михайло Шелеп. Зокрема, у діалозі з учасниками слухань він пояснив безпідставність досить типових для усіх невеликих сільрад побоювань, спростованих не теорією, а прикладом уже не перший рік існуючих ОТГ області. Так, жителі Лозківської сільради не бачать гарантій, що спільні кошти будуть розподілятись справедливо, адже від більшої Рафалівки депутатів буде більше ніж від менших сіл. Проте такі міркування не враховують, що самотужки рафалівчани не зможуть приймати рішення, бо їх буде більше лише відносно представників окремих сіл. А вони, об’єднуючи сили для впровадження необхідних проектів, зможуть приймати рішення і без депутатів з Рафалівки. Але тут уже треба вміти домовлятись і знаходити компромісні для усіх жителів рішення.

А звідки візьмуться кошти в ОТГ, якщо їх сьогодні немає в окремих сільрадах? – ще одне звичне питання, на яке часто опираються противники реформи. Проте вони забувають, що децентралізація – це не просто об’єднання в розумінні укрупнення зі збереженням повноважень. Повноваження та фінансові інструменти об’єднаних громад розширюються. Для прикладу, податок на доходи фізичних осіб, частина якого сьогодні йде до бюджету району, надходитиме до бюджетів ОТГ. Крім того, громади тепер власноруч розподілятимуть медичну та освітню субвенції, а також, при необхідності, отримуватимуть кошти у разі недостачі власних доходів для вирішення основних соціально-економічних питань.

Для жителів Суховолі процес об’єднання незрозумілим чином пересікся з реформою освіти. Вони переконані, що утворення ОТГ автоматично передбачає створення опорної школи, яка, скоріш за все, діятиме в Рафалівці. Невеликий Суховільський заклад буде якщо не закритий, то зменшений до рівня початкової школи. Проте все це чутки і реальних підстав для таких висновків немає. По-перше, створення ОТГ не передбачає одночасного утворення опорної школи – це два зовсім різні процеси. По-друге, шляхи розвитку окремих закладів освіти сьогодні визначає районна влада, а після створення ОТГ – сама ж громада. А тому питання створення опорних шкіл та об’єднання менших закладів освіти з більшими перебуватиме виключно у компетенції депутатів, обраних самими ж жителями. І змусити закрити школу не зможе ні районна влада, ні обласна, ні навіть міністр освіти. Але жителі громади повинні в таких умовах навчитись самостійно відповідати на питання: що ефективніше – утримувати малокомплектну школу, чи організувати якісний доїзд до повноцінного закладу?

Палка дискусія не дозволила прийняти однозначного рішення щодо приєднання до Рафалівської ОТГ. На момент голосування більшість висловилась проти створення громади у запропонованому форматі, проте вважає необхідним провести найближчим часом повторні слухання, на яких прояснити відкриті питання. Розставлення усіх крапок над «і» дозволить залучити Лозківську громаду до розпочатого процесу формування Рафалівської ОТГ.

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Липень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97