Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Рятувальники закликають дотримуватися правил пожежної безпеки під час виборів

Питання безпеки на виборчих дільницях, це питання не лише дисципліни й порядку, але й протипожежного захисту. При цьому забезпечення пожежної безпеки повинно здійснюватися комплексно і не лише в день проведення голосування, а задовго до цього. Тому підготовку виборчих дільниць у плані забезпечення пожежної безпеки потрібно проводити вже зараз, не чекаючи поки виникне якась резонансна подія, адже біду завжди легше попередити.

Типовими протипожежними недоліками, які характерні для більшості виборчих дільниць є:

  • несистематичне проведення перевірок електромережі, в т.ч. на опір ізоляції;
  • не проводяться профілактичні ремонти електрогосподарства;
  • в несправному, або неналежному стані знаходяться внутрішні та зовнішні джерела протипожежного водопостачання;
  • пожежна сигналізація знаходиться в несправному стані;
  • приміщення не в повній мірі забезпеченні первинними засобами пожежогасіння (сертифікованими вогнегасниками), а наявні вогнегасники не своєчасно проходять технічного обслуговування;
  • непоодинокі випадки, коли евакуаційні виходи захаращені різними матеріалами.

Тому працівники пожежно-рятувальної служби звертаються до голів виборчих комісій та керівників об’єктів, де будуть розміщені виборчі дільниці з усією відповідальністю поставитися до виконання протипожежних заходів вже завчасно до початку проведення голосування.

Щоб не допустити пожеж та загорань на виборчих дільницях необхідно в повному обсязі виконати протипожежні заходи, вказані в приписах інспекторів державного нагляду у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту. Кожну виборчу дільницю необхідно забезпечити первинними засобами пожежогасіння (сертифікованими вогнегасниками) згідно норм належності, але не менше ніж 2 вогнегасника на кожну виборчу дільницю, а наявні вогнегасники повинні пройти технічне обслуговування. Вогнегасники повинні бути справними, розміщені в залі для голосування на видних місцях. Внутрішній пожежний водогін повинен пройти випробування на розрахункову витрату води, всі ПК (пожежні крани) повинні бути повністю укомплектовані згідно норм належності. Найближчі до виборчих дільниць пожежні водойми та гідранти повинні знаходитись в справному стані та забезпечені вказівниками. Евакуаційне освітлення повинне бути справним і ввімкненим весь час від початку відкриття виборчої дільниці і до закінчення голосування та відвезення бюлетнів. Шляхи евакуації повинні бути вільними і нічим не захаращуватись, другий евакуаційний вихід повинен бути відкритим весь час. Дозволяється користуватися електронагрівальними приладами тільки заводського виготовлення та в спеціально відведених місцях. Вся електромережа на виборчих дільницях повинна бути справною та перевіреною на опір ізоляції, і під час виборів не повинна перевантажуватися електронагрівальними приладами. Необхідно категорично заборонити паління в усіх приміщеннях виборчої дільниці. Кожну виборчу дільницю забезпечити електричними ліхтарями на випадок відключення освітлення. Категорично заборонити використовувати гасові лампи та свічки для освітлення приміщень.

З членами виборчої комісії необхідно провести інструктаж по правилах пожежної безпеки під час проведення голосування та підрахунку бюлетнів. Крім того, кожен член виборчої комісії повинен знати правила та особливості користування вогнегасниками того типу, яким буде забезпечена виборча дільниця. Необхідно визначити порядок комісійного огляду та зачинення приміщень після закінчення заходів, що пов’язані з передвиборчою кампанією та безпосередньо після виборів.

При виявленні пожежі або ознак горіння на виборчій дільниці потрібно негайно повідомити Службу порятунку за номером «101» при цьому надати основні відомості такі як номер виборчої дільниці, адресу об’єкта, вказати кількість поверхів на об’єкті, місце виникнення пожежі, ситуацію що склалася, наявність людей на об’єкті, наявність на об’єкті співробітника ДСНС, місцезнаходження та стан бюлетенів, а також повідомте своє прізвище. До моменту прибуття перших підрозділів Служби порятунку слід вжити першочергові заходи по евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей (насамперед бюлетенів).

Виконання цих заходів, допоможе забезпечити пожежну безпеку та у разі виникнення пожежі, швидко та оперативно відреагувати на надзвичайну ситуацію.

 

 

Начальник РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. Муравинець

 

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Серпень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97