За даними Українського гідрометцентру на території області в тому числі і на Володимиреччині утримається надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Чим небезпечне необережне поводження з вогнем у цей період? Величезною кількістю пожеж у природних зонах, на відкритих територіях, сміттєзвалищах, тощо. Рятувальники звертають увагу громадян на невтішну статистику, яка вже перетнула позначку у більш ніж пів тисячі подібних пожеж за добу.
Тож, зважаючи на те, що під час пожежонебезпечного періоду значно зростає ризик виникнення пожеж у природних екосистемах, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебування у природних екосистемах.
Категорично заборонено:
– відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
– розводити багаття у лісі та лісопосадках;
– заїжджати автомобілем до лісу;
– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
– полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;
– створювати смітники та спалювати відходи;
– спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;
Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, і ви в змозі впоратися з вогнем не піддавши небезпеці своє життя чи здоров’я, спробуйте його загасити самостійно. Якщо ви маєте гасити палаючу траву, або стерню, то робити це потрібно за допомогою води, або збивати вогонь зламаними гілками листяних дерев. Якщо відчуваєте, що самостійно не справляєтеся, негайно повідомте про те, що трапилося пожежно-рятувальну службу за номером телефону «101».
Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.
Володимирецький РС ГУ ДСНС України у Рівненській області
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.