Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Відбувся форум голів профспілкових організацій Володимиреччини

17 вересня у Володимирці відбувся форум голів профспілкових організацій Володимирецького району «Соціальний діалог – показник ефективності взаємовідносин між працюючою людиною, роботодавцем та владою». Організатори форуму намагались привернути увагу до проблем у відносинах між роботодавцями та робітниками, зокрема стосовно зростання заробітної плати, недопущення звуження прав і гарантій громадян та профспілок, розв’язання еміграційної проблеми, боротьби з тіньовою економікою та інші, зібрані у проект резолюції, розданий усім учасникам.

Відкриваючи форум голова Федерації профспілок області Микола Шершун висловив оптимістичне бачення нинішньої зміни влади, яка демонструє енергійність у прийнятті важливих політичних рішень, в тому числі і в питаннях регулювання трудових відносин. Проте від критики цих рішень закликав поки-що утриматись, принаймні протягом першого року. Натомість, профспілкам варто продовжувати боротьбу за встановлення гідної оплати праці, яка, за словами Миколи Харитоновича, низька навіть для пострадянського простору. Збільшити до рівня  мінімальної заробітної плати потрібно й прожитковий мінімум. Це реально втілити через детінізацію економіки та забезпечення виконання законів загалом. Профспілки не стають осторонь цього процесу, а тому планується зустріч з новообраними народними депутатами України від Рівненської області, в тому числі і з Віктором Мяликом, який переміг на нашому 155 окрузі. Така зустріч дозволить об’єднати зусилля та донести прагнення пересічних робітників. «Ваше слово найвагоміше», – наголосив він, закликаючи до участі в обговоренні.

Опісля виступили керівники місцевих профспілкових організації. Освітяни гостро критикували зобов’язання працівників закладів освіти самостійно оплачувати проходження щорічного медичного обстеження. Оплачуватись воно повинно за рахунок лікарні, переконаний голова профспілки педагогічних працівників Віталій Друзь. Апеляція до рівня заробітної плати, на його думку, недоречна, тим більше, що зарплати технічних працівників нижчі від вчительських. Проте така проблема виникла лише серед освітян, бо, приміром, медичне обстеження лісівників оплачується за рахунок відрахувань у фонд профспілки. Окрім того, їхня організація забезпечує працівників їдальнею, підтримує пенсіонерів, проводить благодійні акції для пільгових категорій населення, розповів голова профспілки лісівників Віктор Іщик.

В. о. голови райдержадміністрації Анатолій Рижий наголосив, що такі питання як оплата медичного обстеження та забезпечення інших соціальних послуг населенню вирішуються складно, адже постійно потрібно враховувати їх пріоритетність для громади. Так, усі зобов’язання районної влади, які, як зауважив голова райради Василь Ковенько, часто перенаправляються з центру без надання необхідних для виконання фінансових інструментів, при теперішньому розмірі районного бюджету втілити неможливо. Але завдяки економії і відмові від розпорошення бюджету на усе відразу сьогодні вдається будувати дороги, які в значно кращому стані ніж іще рік тому, брати участь у спорудженні з нуля двох шкіл та двох амбулаторій, проводити поточні ремонти у закладах соціальної інфраструктури, забезпечувати тяжко хворих ліками, підтримувати незахищені верстви населення. Не все погано і є багато позитивних тенденцій. Треба ці тенденції підтримувати, окресливши при цьому червоні лінії, за які не варто переходити і які забезпечать комфортне існування і робітників, і роботодавців, і громади в цілому.

Голова Рівненського обласного об’єднання організацій роботодавців Михайло Кривко підкреслив необхідність соціального діалогу, учасниками якого мають бути підприємці, робітники і держава. Лише такий діалог може вирішити такі питання як еміграція, яка є прямим наслідком низьких доходів українських громадян. Хоча є галузі економіки, де заробітні плати досить високі, проте знаходяться у тіні, а підприємці, які їх платять, часто працюють нелегально. Анатолій Рижий наголосив, що з такого роду економічними злочинами потрібно боротись спільними зусиллями, вказуючи на економічних злочинців, писати колективні звернення, на основі яких буде можливо розпочати розслідування. «Якщо деякі успішні підприємці не соромляться писати звернення на отримання соціальної допомоги, то чому законослухняні громадяни мають соромитися писати звернення про виявлення порушень закону?», – наголосив він. «Закон для всіх має бути однаковий і в цьому наш успіх», – підтримав Микола Шершун.

Наприкінці учасники форуму підтримали напрацьовану протягом засідання резолюцію.

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97