Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545№ 178 Про Програму правової освіти населення Володимирецького району на 2016 – 2020 роки

RozpLogo

29 липня 2016 року

№ 178

Про Програму правової освіти
населення Володимирецького району
на 2016 – 2020 роки

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30.06.2016 № 370 «Про Програму правової освіти населення Рівненської області на 2016 – 2020 роки», Національної програми правової освіти населення, затвердженої Указом Президента України від 18 жовтня 2001 року № 992/2001, з метою реалізації вимог статті 57 Конституції України, підвищення рівня правової освіти населення, створення належних умов для набуття громадянами правових знань, а також забезпечення їх конституційного права знати свої права і обов’язки:

  1. Схвалити Програму правової освіти населення Володимирецького району на 2016 – 2020 роки (далі – Програма), що додається.
  2. Юридичному відділу апарату райдержадміністрації подати Програму на затвердження районній раді в установленому порядку.
  3. Фінансовому управлінню райдержадміністрації при прийнятті бюджетів на відповідні роки передбачити кошти на реалізацію Програми в межах наявних фінансових ресурсів.
  4. Виконавцям про хід виконання розпорядження інформувати райдержадміністрацію щороку до 20 грудня.
  5. Юридичному відділу апарату райдержадміністрації узагальнену інформацію подавати до Головного територіального управління юстиції у Рівненській області щороку до 31 грудня.
  6. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови районної державної адміністрації Ковальчук Н.В.

Голова адміністрації                                                                                                        В. Хоружий

 

 Додаток
до розпорядження голови
райдержадміністрації
29.07.2016 № 178

 

 

ПРОГРАМА

правової освіти населення Володимирецького району на 2016 – 2020 роки

 

І. Загальні положення

Програма правової освіти населення Володимирецького району на 2016 –
2020 роки (далі – Програма) розроблена юридичним відділом апарату райдержадміністрації на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30.06.2016 № 370 «Про Програму правової освіти населення Рівненської області на 2016 – 2020 роки», Національної програми правової освіти населення, затвердженої Указом Президента України
від 18 жовтня 2001 року № 992/2001.

Правова освіта – це комплекс системних заходів щодо реалізації державної політики, одним із пріоритетних завдань якої є підвищення рівня правової культури та вдосконалення системи правової освіти населення, створення належних умов для набуття громадянами правових знань, а також забезпечення їх конституційного права знати свої права і обов’язки.

 Програма правової освіти передбачає подальше створення необхідних умов для набуття широкими верствами населення правових знань та навичок у їх застосуванні, забезпечення доступу громадян до джерел правової інформації та безоплатної правової допомоги, формування у них поваги до права, а також визначає основні напрями правоосвітньої діяльності та першочергові заходи щодо їх реалізації.

ІІ. Мета Програми

 Програму розроблено з метою визначення комплексу організаційно-методичних та інших заходів, спрямованих на підвищення рівня правової освіти населення Володимирецького району.

 Метою Програми є створення належних умов для підвищення загального рівня правової культури та вдосконалення системи правової освіти населення району, набуття громадянами необхідного рівня правових знань, знання своїх прав та свобод і механізмів їх захисту.

 

ІІІ. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

Подолання де­формації правової свідомості та створення умов для підвищення рівня правової культури населення, активної і свідомої участі громадян у здійснен­ні реформи є сьогодні першочерговим за­вданням суспільства і держави на шляху розбудови в Україні громадянського суспільства і правової держави. Необхідно проводити роботу щодо роз’яснення напрямів та суті прогресивних реформ в Україні, пояснення основних термінів, ознайомлення громадськості з новими нормативно-правовими актами та механізмами захисту своїх прав і свобод.

Саме правова культура та правове виховання населення є со­ціальною гарантією дії верховенства правового закону в суспільстві. Проблема правової свідомості і правової культури є тривалий час актуальною і це обумовлює потребу в неухильному зростанні і досягненні високого рівня правової культури кожного гро­мадянина, кожної посадової особи, кожного дер­жавного службовця і, особливо, професійних юристів, на яких припадає головна робота у зако­нотворчості і застосуванні права. Лише тоді рі­вень правової культури населення досягне найви­щого щабля розвитку, лише тоді кожен громадя­нин держави відчує власну приналежність до правового життя країни, буде активним учасни­ком правового процесу і матиме змогу самостій­но аналізувати чинне законодавство, відзначаю­чи його здобутки і недоліки.

Правова освіта населення починається у сім’ї, дошкільних навчальних закладах, де дітям надаються початкові знання про норми поведінки, звички щодо їх виконання, виховується повага до батьків, вчителів, людей похилого віку та інших осіб, формуються алгоритми морально-правової поведінки, нетерпимість до порушників норм права, почуття відповідальності за свою поведінку.

Процес правової освіти повинен бути безперервним, тому надання дітям необхідного рівня правових знань повинно продовжуватися у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах, проведення широкої поза- аудиторної роботи з правового навчання і виховання, до якої залучатимуться вчені, представники правозахисних організацій, працівники правоохоронних органів.

Складовою частиною правової освіти є самоосвіта громадян з питань держави і права.

Методичні матеріали з правової освіти населення розробляються Головним територіальним управлінням юстиції у Рівненській області.

Організація та здійснення заходів щодо правової освіти населення повинні здійснюватися за активної участі органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, навчальних та культурних закладів, наукових установ, міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення, видавництв і видавничих організацій, засобів масової інформації.

З метою розвитку правової освіти населення необхідно систематично через засоби масової інформації інформувати населення про національне законодавство, діяльність органів законодавчої, виконавчої, судової влади тощо.

 Для подальшого вдосконалення правової освіти населення району в межах державного замовлення необхідно створювати загальні і навчальні друковані видання, а також запроваджувати сторінки, рубрики та інші популярні форми надання правової інформації. Відповідну правоосвітню та правовиховну діяльність повинні здійснювати заклади культури.

За участю органів виконавчої влади, навчальних закладів і наукових установ необхідно проводити лекторії, кінолекторії, правові клуби, виставки друкованої продукції правового спрямування, зустрічі з фахівцями-юристами
та інші заходи.

 

  1. Шляхи досягнення мети

         Досягнення вказаної мети можливе шляхом:

створення належних умов для набуття громадянами знань про свої права, свободи і обов’язки;

підвищення рівня правової освіти населення, насамперед учнівської та студентської молоді, викладачів правових дисциплін, громадян;

широке інформування населення про правову політику держави та законодавство;

забезпечення вільного доступу громадян до джерел правової інформації;

вдосконалення системи правової освіти населення;

роз’яснення механізмів надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги.

 

  1. Заходи Програми

Перелік основних заходів з виконання Програми наведено у додатку 2.

 

VI. Очікувані результати ефективності Програми

Виконання Програми сприятиме:

практичній реалізації статті 57 Конституції України щодо гарантування громадянам права знати свої права і обов’язки;

практичній реалізації положень Національної програми правової освіти населення, затвердженої Указом Президента України від 18 жовтня 2001 року № 992/2001, Закону України “Про безоплатну правову допомогу”;

підвищенню рівня правової культури громадян району;

підвищенню рівня правової інформованості населення району;

формуванню у громадян поваги до права, загальнолюдських та національних правових цінностей, а також подоланню правового нігілізму;

поширенню серед населення області знань про державу і право, про державні реформи, зокрема через засоби масової інформації, розповсюдження правової літератури;

активній участі в організації і здійсненні заходів із правової освіти населення району місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, об’єднань громадян, навчальних закладів та закладів культури, засобів масової інформації;

роз’яснення суті реформування в Україні та основних нововведень.

Оцінка ефективності виконання заходів Програми проводиться за результатами річних аналізів з виконання програмних заходів.

VII. Джерела фінансування

Фінансування Програми здійснюється з місцевого бюджету та за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

 

Керівник апарату адміністрації                                          С. Римарчук

 

Додаток 2 до Програми

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97