Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Село без пожежної команди – біда для населення!

З початку 2020 року у Володимирецькому районі було зареєстровано 45 пожеж, на яких загинуло 3 громадянина та ще 1 особа була травмована. Вогнем знищено чи пошкоджено 39 будівель та споруд (з них 11 – житлові будинки), 4 одиниці техніки, 12 тон кормів. Прямі матеріальні збитки від пожеж становлять близько 1,2 млн. грн., побічні – 4,1 млн. грн.

Аналіз стану із пожежами свідчить, що упродовж багатьох років значна кількість пожеж в районі припадає на сільську місцевість, де щороку виникає понад 85 % від їх загальної кількості, та гине приблизно 90 % громадян від загальної кількості загиблих на пожежах.

На селища міського типу Володимирець та Рафалівку, де дислокуються державні пожежно-рятувальні підрозділи припадає лише 17 % пожеж, на які в основному вдається вчасно реагувати та, відповідно, рятувати роками нажите майно громадян. Це пояснюється незначним часом витраченим на прибуття до місця події.

Мешканці ж сільських населених пунктів, віддалені від селищ району, де є професійні вогнеборці, подекуди навіть на десятки кілометрів, та у випадку виникнення пожежі стають заручниками часу, який витрачають пожежні автоцистерни на прибуття до місця виклику.

Відтак питання створення в сільській місцевості пожежних команд – одне з найактуальніших питань сьогодення. Так сталося, що в порівнянні з 80-ми – 90-ми роками, коли в кожній сільській раді, а то і селі була власна пожежна команда здатна своєчасно і дуже швидко реагувати на пожежі і загорання, то на даний час на території всього Володимирецького району існує лише 5 місцевих пожежних команди (с. Кідри, с. Великі Цепцевичі, с. Городець, с. Мульчиці, с. Більська Воля). Здавалося б «трохи є», але реалії стану справ такі, що населення яке проживає в населених пунктах Володимирецького району, де немає своїх «місцевих пожежників», у відношенні гасіння пожеж покинуте сам на сам з вогняною стихією. Всі намагання працівників Володимирецького районного сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області в вирішенні даної проблеми не знаходять підтримки у голів сільських рад, дехто мотивує це браком коштів, дехто не бачить в цьому потреби, а декому байдуже, бо мабуть самому не довелось усвідомити страшні наслідки пожежі.

Особливе занепокоєння викликає протипожежний захист сільських населених пунктів В.Телковицької, Біленської, Воронківської, Хиноцької, Степангородської сільських Рад, які віддалені від місць дислокації державних пожежно-рятувальних підрозділів на десятки кілометрів. Відповідно у випадку виникнення пожежі час прибуття до місця виклику та ще й враховуючи стан доріг значний, і вогонь за цей час встигає нанести великі збитки.

А дорогоцінний час йде, і день за днем на території сіл Володимирецького району виникають пожежі, які раз за разом підтверджують те, що пожежа в селі в якому немає пожежної команди – це трагедія для тих, де вона виникла. Знову підіймаються проблемні питання, коли пожежний автомобіль із Володимирця прямує на пожежу 30 – 40, а то і до 50 хвилин, коли витративши запас води з пожежного автомобілю постає питання «де можна заправитись водою?» і знову тупик, обумовлений безвідповідальністю. Зазначені питання можуть бути вирішені виключно створенням місцевих пожежних команд, які б змогли гасити пожежі на початковому етапі, і стикаючись з проблемами протипожежного водопостачання на селі, доносити ці питання до голів сільських рад.

В рамках реалізації Стратегії реформування системи Державної служби України з надзвичайних ситуацій, схваленої розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 січня 2017 року № 61-р, а також відповідно до Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 року № 333-р, Законом України “Про місцеве самоврядування України” та статтею 19 Кодексу цивільного захисту України визначено повноваження органам місцевого самоврядування у сфері організації заходів цивільного захисту, а саме – запобігання надзвичайним ситуаціям, захисту населення і територій від природних та техногенних загроз, реагування на надзвичайні ситуації та ліквідації їх наслідків.

Тобто, відповідно до цього в країні в ході проведення реформ передбачається утворення органами місцевого самоврядування нових місцевих пожежно-рятувальних підрозділів, що є найбільш ефективним у реагуванні на пожежі та інші надзвичайні події в сільській місцевості. Цей досвід взятий з практики країн ЄС: Федеративної Республіки Німеччина, Республіки Польща, Республіки Австрія, Словацької Республіки, та ін.

Тому, враховуючи це, роботу зі створення МПО потрібно продовжувати, адже це забезпечує оперативне і швидке реагування на ліквідацію пожеж та інших надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути на території того чи іншого сільського населеного пункту. А це, без перебільшення, десятки, а то й сотні тисяч гривень врятованого, роками нажитого майна громадян, їх господарств, домівок, та навіть врятовані людські життя.

Не будьте байдужі, адже серед Вас шановні читачі є, як мешканці сільських населених пунктів так і депутати сільських рад. Підіймайте дане проблемне питання перед головами рад та місцевими депутатами, можливо Вас почують, та створять належні безпечні умови, що є обов’язкові і передбачені чинним законодавством.

Довідково: за період з 2019 по теперішній час місцевими пожежними командами на Володимиреччині ліквідовано 17 пожеж у житловому секторі. Ними спільно з рятувальниками ДСНС було врятовано 28 будівель та споруд, 3 одиниці техніки, та майна на загальну суму понад 1,25 млн. грн.

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. МУРАВИНЕЦЬ

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97