Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Протидія домашньому насильству у Володимирецькому районі

Сім’я як основний осередок суспільства виконує найважливіші соціальні функції, відіграє значиму роль у житті людини, забезпеченні соціалізації, формуванні і задоволенні індивідуальних потреб.

Поняття «сім’я» в нас зазвичай асоціюється з безпекою та захистом, із місцем, де можна знайти спокій та порозуміння. Сучасна ситуація в Україні загострила проблеми сім’ї. У значної частини сімей різко погіршилися умови реалізації основних соціальних і особистісних функцій, вони опинилися у складних життєвих обставинах. Все частіше ми дізнаємося про сім’ї, де люди живуть, образно кажучи, в «зоні військових дій». При цьому переважна більшість потерпілих від насильства в сім’ях – жінки, діти, немічні та люди похилого віку.

Якщо говорити про статистику у нашому районі, то за 6 місяців 2020 року до суб’єктів взаємодії, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі надійшло 125 повідомлень про вчинення домашнього насильства (96 осіб). Жертвами здебільшого є жінки, їх кількість складає 79 осіб (або 82%), постраждали також  12 чоловіків (12%)  та 5 дітей (6%).

Зараз, коли в незалежній демократичній Україні відбувається розуміння громадськістю важливості дотримання людських прав і свобод, домашнє насильство  стає соціально усвідомленою проблемою. Бо це не особиста справа кривдника, а проблема, що потребує загальної уваги й конкретної державної політики для її зменшення.

Домашнє насильство є серйозним порушенням прав людини, які держава має відстоювати і захищати. Серед них – право на життя і фізичну недоторканність; право не бути об’єктом знущань чи жорстокого, нелюдського або принизливого поводження; право на свободу від дискримінації за ознакою статі; право на здоровий та безпечний розвиток та інше.

З метою своєчасного реагування на випадки домашнього насильства у  Володимирецькому районі на базі районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді створено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства. За січень-червень 2020 року мобільною бригадою було здійснено 95 виїздів по 34 населених пунктах, надано 158 соціально-психологічних послуг (профілактичні бесіди та консультації) 141 особі.

У випадках проявів домашнього насильства телефонуйте до суб’єктів взаємодії, що здійснюють заходи з протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі у Володимирецькому районі:

поліція або дільничий інспектор 102, 2-32-02
управління соціального захисту населення 2-48-64
районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 2-52-59
служба у справах дітей 2-31-17
місцевий Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги 2-58-08
медичний заклад 2-47-03
відділ освіти 2-30-09

В.о. начальника управління соціального

захисту населення райдержадміністрації                                    Юрій ТЮСКА

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97