Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Варашське відділення управління виконавчої дирекції ФСС України у Рівненській області: аналітика травматизму в умовах пандемії

Пропонуємо ознайомитися із оперативною інформацією Варашського відділення управління виконавчої дирекції ФСС України у Рівненській області, щодо стану та профілактики нещасних страхових випадків в умовах пандемії коронавірусної інфекції.

Станом на 16 вересня 2020 року у Варашському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області зареєстровано 34 повідомлення про нещасні випадки та гострі професійні захворювання на виробництві.

Проведено розслідування та складено Акти  Н-1/П, Н-1/НП  по 26 випадках, з них по м. Вараш – 15 та по Володимирецькому району – по 11 страхових випадків.

За звітний період кількість страхових нещасних випадків на виробництві  у порівнянні з відповідним періодом минулого року зросла на 30 випадків  за рахунок гострого професійного захворювання (отруєння) медичних працівників,  внаслідок зараження коронавірусною інфекцією COVID-19  .

Водночас, у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, кількість смертельно травмованих працівників збільшилася на 3 особи.

Серед причин настання нещасних страхових випадків переважають організаційні – (50%) 17 нещасних випадків. Через психофізіологічні причини сталися (22 %) 7 нещасних випадків.

Найпоширенішими організаційними причинами стали:

  • невиконання протиепідемічних правил, та правил особистої гігієни – 82%;

Найпоширенішими  психофізіологічними причинами  стали:

  • недостатній рівень настороги медичних працівників до  захворювання – 71%,

Травмонебезпечними галузями економіки стали:

  • діяльність закладів охорони здоров’я;
  • атомна енергетика;
  • автомобільний транспорт.

Найнебезпечнішою галуззю щодо виникнення гострих професійних захворювань на даний час є  діяльність закладів охорони здоров’я.

За оперативними даними, станом на 16 вересня 2020 року з початку року  зафіксовано 29 випадків захворювання  на COVID-19, а саме у таких закладах охорони здоров’я : КНП «Володимирецька ЦРЛ» -6, КНП «Володимирецький  РЦ ПМСД» – 6, ДЗ «СМСЧ» №3 МОЗУ»  м. Вараш – 13, КНП ВМР «Вараський ЦПМД» м. Вараш – 4.

Як показує аналіз найбільша кількість хворих на COVID-19 спостерігається серед працівників таких професій: сестра медична  (13 осіб), молодша медична сестра з догляду за хворими (2 особи), лікарі  (12 осіб) та інші (2 особи).

По закладах охорони здоров’я створені комісії, із залученням факівців та  страхового експерта з охорони праці відділення Фонду, які проводять  розслідування гострого професійного захворювання медиків на COVID-19, а також роботу з профілактики і запобігання випадків інфікування під час виконання посадових обов’язків.

Стан виробничого травматизму та профзахворюваності на підприємствах залежить від ефективності функціонування системи управління охороною праці.

Сучасні реалії та необхідність ведення господарської діяльності та виконання роботи в умовах пандемії коронавірусної інфекції, запровадження карантину та обмежувальних заходів в країні, зумовлюють зміну певних умов та особливостей праці. Це, своєю чергою, зумовлює перегляд інструкцій з охорони праці та наповнення їх змісту певними правилами поведінки, порядком дотримання особистої гігієни, застосуванням засобів захисту (медичних масок, респіраторів, рукавиць тощо).

Відповідні знання і навички працівники, які продовжують працювати під час запроваджених карантинних заходів, мають отримати під час проведення позачергового навчання або інструктажу з питань охорони праці.

Обсяг і зміст позапланового інструктажу визначаються в кожному окремому випадку залежно від причин і обставин, що спричинили потребу його проведенні.

Таким чином, у разі зміни умов праці, зокрема пов’язаними в тому числі із пандемією коронавірусної інфекції COVID-19 та необхідністю запровадження заходів щодо недопущення її поширення, керівник підприємства повинен  вности відповідні зміни до нормативних актів з безпеки праці та здоров’я з урахуванням Порядку № 132 та інших нормативно-правових актів з охорони праці.

Інформація надана Варашським відділенням управління виконавчої дирекції ФСС України у Рівненській області.

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97