Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Рівненщина: жителям краю повернуто 6,6 млн. гривень податкової знижки

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що станом на 01 жовтня поточного року сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету громадянам, які скористались своїм правом на отримання податкової знижки,  складає 7,9 млн. гривень. Із цієї суми жителі Рівненщини вже отримали 6,6 млн. гривень. Всього ж за цей період громадянами було подано 3305 декларацій про майновий стан і доходи за 2019 рік з метою отримання податкової знижки за такими витратами як:

–  витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної та вищої освіти;

–  сплату страхових платежів та пенсійних внесків;

– оплату суми процентів сплачених платником податку за користування іпотечним кредитом;

–  інші, передбачені Податковим кодексом, витрати.

Нагадуємо, податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку-резидента у зв’язку з придбанням товарів, робіт чи послуг у резидентів-фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у відповідних випадках.

Громадяни, які мають право на податкову знижку за результатами 2019 року, можуть подати декларацію до 31 грудня 2020 включно. У разі, якщо платник податку до кінця року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься.

Детальніше про право на отримання податкової знижки громадянами – за посиланням:

https://tax.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-/podatkova-znijka-dlya-fizichnih-osib.

Запитували-відповідаємо

Чи існують обмеження у наданні майна в оренду підприємцем – платником єдиного податку?

Так, існують. Бути орендодавцем може не кожен підприємець – платник єдиного податку. У даному випадку необхідно зважати на те, яку групу спрощеної системи оподаткування обрав ФОП, та яку площу він має здавати в оренду.

Так, не можуть надавати в оренду нерухоме майно платники єдиного податку першої групи. Адже до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню.

Щодо ФОП, які перебувають у другій групі, то на цій групі можуть перебувати фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Отже, платники єдиного податку другої групи можуть надавати в оренду майно лише платникам єдиного податку, у тому числі юридичним особам – платникам єдиного податку, а також громадянам.

Платники єдиного податку третьої групи можуть надавати майно в оренду будь-яким особам, але як «спрощенці» другої групи, так і третьої групи, повинні враховувати певні  обмеження.  Зокрема, підпунктом 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України визначено, що фізичні особи – підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів, не можуть бути платниками єдиного податку. Тому, якщо підприємець буде надавати в оренду  площі сумарно більші, ніж зазначені в Податковому кодексі, він має це здійснювати лише на загальній системі оподаткування.

 
Головне управління ДПС у Рівненській області

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Березень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97