Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Пожежні команди в сільській місцевості: вони є, але їх недостатньо

У 2020 році на території вже колишнього Володимирецького району було зареєстровано 85 пожеж, на яких загинуло 4 громадян та ще 1 особа була травмована. Вогнем знищено чи пошкоджено 76 будівель та споруд (з них 20 – житлові будинки), 8 одиниць техніки, 58 тон кормів. Прямі матеріальні збитки від пожеж становлять понад 2,5 млн. грн., побічні – 7,9 млн. грн.

Аналіз стану із пожежами свідчить, що упродовж багатьох років значна кількість пожеж в районі припадає на сільську місцевість, де щороку виникає понад 85 % від їх загальної кількості, та гине приблизно 90 % громадян від загальної кількості загиблих на пожежах.

Мешканці сільських населених пунктів, віддалені від міст та селищ, де є професійні вогнеборці, подекуди навіть на десятки кілометрів, у випадку виникнення пожежі стають заручниками часу, який витрачають пожежні автоцистерни на прибуття до місця виклику.

Відтак питання створення в сільській місцевості пожежних команд – одне з актуальних питань сьогодення. Особливе занепокоєння викликає протипожежний захист сільських населених пунктів Володимирецької об’єднаної територіальної громади, а саме напрями на села Степангород, Малі Телковичі та Бишляк. Дані населені пункти віддалені від найближчої пожежної частини, яка знаходиться в смт.Володимирець на відстань у 32, 39 та 37 кілометрів відповідно. У випадку виникнення пожежі час прибуття до місця виклику та ще й враховуючи стан доріг значний, і вогонь за цей час встигає нанести великі збитки.

А дорогоцінний час йде, і день за днем в сільських населених пунктах виникають пожежі, які раз за разом підтверджують те, що пожежа в селі в якому немає пожежної команди – це трагедія для тих, де вона виникла. Знову підіймаються проблемні питання, коли пожежний автомобіль із Володимирця прямує на пожежу 30 – 40 хвилин, а то і годину, коли витративши запас води з пожежного автомобілю постає питання «де можна заправитись водою?» і знову тупик, обумовлений безвідповідальністю. Зазначені питання можуть бути вирішені виключно створенням місцевих пожежних команд, які б змогли гасити пожежі на початковому етапі, і стикаючись з проблемами протипожежного водопостачання на селі, вирішувати їх на місцевому рівні.

В рамках реалізації Стратегії реформування системи Державної служби України з надзвичайних ситуацій, схваленої розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 січня 2017 року № 61-р, а також відповідно до Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 року № 333-р, Законом України “Про місцеве самоврядування України” та статтею 19 Кодексу цивільного захисту України визначено повноваження органам місцевого самоврядування у сфері організації заходів цивільного захисту, а саме – запобігання надзвичайним ситуаціям, захисту населення і територій від природних та техногенних загроз, реагування на надзвичайні ситуації та ліквідації їх наслідків.

Тобто, відповідно до цього в країні передбачається утворення органами місцевого самоврядування нових місцевих пожежно-рятувальних підрозділів, що є найбільш ефективним у реагуванні на пожежі та інші надзвичайні події в сільській місцевості. Цей досвід взятий з практики країн ЄС: Федеративної Республіки Німеччина, Республіки Польща, Республіки Австрія, Словацької Республіки, та ін.

Тому, враховуючи це, роботу зі створення МПО потрібно продовжувати, адже це забезпечує оперативне і швидке реагування на ліквідацію пожеж та інших надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути на території того чи іншого сільського населеного пункту. А це, без перебільшення, десятки, а то й сотні тисяч гривень врятованого, роками нажитого майна громадян, їх господарств, домівок, та навіть врятовані людські життя.

 Довідково: за останні три роки місцевими пожежними командами вже колишнього Володимирецького району ліквідовано 41 пожежу у житловому секторі. Ними спільно з рятувальниками ДСНС було врятовано 61 будівлю та споруду, 8 одиниць техніки, та майна на загальну суму понад 2,72 млн. грн.

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. МУРАВИНЕЦЬ

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Березень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97