Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 154526 квітня відзначають 32-у річницю аварії на Чорнобильській АЕС

У четвер, 26 квітня відзначають 32-у річницю аварії на Чорнобильській АЕС – найбільшої техногенно-екологічної катастрофи сучасності. Цього дня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише територію сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

Найголовнішою екологічною проблемою для України залишаються негативні наслідки катастрофи на Чорнобильській АЕС. Зазнали радіоактивного забруднення 5 млн га (у тому числі 3,5 млн га сільськогосподарських угідь). Тому подолання її наслідків важким тягарем лягло на плечі відродженої Української держави. За роки незалежності на вирішення чорнобильських проблем було витрачено суму, що становить майже 5 млрд дол. США. Нині витрати на подолання наслідків аварії залишаються вагомою статтею витрат бюджету. Значна частина цих коштів використовується на виплати компенсацій і надання пільг тим, хто постраждав через катастрофу на ЧАЕС.

Болючою проблемою є погіршення стану здоров’я населення. За даними медиків, до числа людей з погіршеним станом здоров’я внаслідок катастрофи на ЧАЕС належить 3 мли 331 тис. осіб, у тому числі 1,5 млн дітей. Зростає також кількість інвалідностей, пов’язаних із наслідками катастрофи.

На даний час в управлінні соціального захисту населення Володимирецької райдержадміністрації на обліку перебуває 141 учасник ліквідації аварії на ЧАЕС. З них 20 інвалідів першої категорії, 103 другої категорії та 18 третьої категорії.

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» управління здійснює нарахування та виплату грошових компенсацій пільг та допомог.

Протягом 2017 року на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи  потерпілим громадянам Володимирецького району фактично виплачено та надано пільг на суму 40427217 грн., а саме: оплата санаторно-курортного лікування громадян віднесеннях до категорії 1 та дітей-інвалідів;  виплати підвищених стипендій, надання щорічної та додаткової відпусток, збереження заробітної плати у разі переведення на нижчеоплачувану роботу та у зв’язку з відселенням;   виплата грошової компенсації на потерпілих дітей, які не харчуються в їдальнях навчальних закладів, а також за всі дні невідвідування ними навчальних закладів та забезпечення видатків на безоплатне харчування дітей; виплата грошової компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорій; компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю, та допомоги на оздоровлення, у разі звільнення з роботи громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;  забезпечення медикаментами за безоплатними рецептами лікарів та зубопротезування населення, яке постраждало внаслідок аварії на ЧАЕС 1 категорії, 2 категорії, 3 категорії.

З метою належного вшанування в районі пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, посилення уваги до потерпілих громадян, дітей-інвалідів, сімей загиблих   затверджено План районних заходів пов’язаних з 32 – роковинами Чорнобильської катастрофи.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97