Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 15455 важливих змін, які ввели для нарахування субсидій на новий опалювальний період

  1. Змінилися строки опалювального сезону.

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон для всіх призначалася з 1 жовтня по 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то з 1 травня цього року внесено зміни. У 2017-2018 роках для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади (коли розпочинається і коли завершується опалювальний сезон), а для громадян, що мають індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 16 жовтня до 15 квітня.

  1. Доходи враховують не за минулий рік, а за півроку.

З жовтня 2017 року при розрахунку розміру субсидії на новий опалювальний сезон 2017/18 роки будуть враховуватися доходи громадян не за весь минулий рік, як було раніше, а за I і II квартали 2017 року.

  1. Для непрацездатних збільшили соціальну норму.

Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні особи, для них збільшується соціальна норма, на яку надають житлову субсидію – з 49 кв. м. до   75 кв. м.

  1. Боржникам субсидію не продовжать.

Громадянам, котрі мають борг за оплату житлово-комунальних послуг у сумі, що перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (нині це 340 грн), субсидію на новий опалювальний сезон не продовжуватимуть. Якщо вони хочуть отримувати субсидію на новий опалювальний період, то повинні повністю погасити борг або укласти з постачальником послуг угоду про його реструктуризацію. Правда, ця вимога не стосується громадян, які мають заборгованість і цього року вперше звертаються по житлову субсидію. Їм її призначать на загальних підставах, однак вони також повинні сплати борг або укласти договір з надавачем послуг про поступове його погашення (реструктуризацію).

  1. Наскільки скоротили нормативи на комуналку?

Нормативи на житлово-комунальні послуги уряд переглядав двічі: у травні скоротив нормативи на опалення, а у серпні – на газ. Нові нормативи будуть враховані вже у жовтні, в опалювальному сезоні на 2017/2018 роки.

Нові нормативи на опалення

Вид опалення  До травня

2017 року

 З травня

2017 року 

газове 5,5 куб/м.кв 5 куб/м.кв
електричне 65 кВт/год 51 кВт/год
централізоване 0,0548 Гкал 0,0431 Гкал

За такими нормами формуватимуться рахунки і для тих сімей, в яких немає лічильників на газ, та які не мають субсидії. Такі громадяни мали би платити менше. Субсидії будуть покривати витрати на комунальні послуги тільки у межах цих норм. За все, що понад норму, доведеться платити з власної кишені.

Кому треба повторно подавати документи?

Для більшості громадян, які отримують субсидії, перерахунок субсидій проведуть автоматично, без повторного звернення.

Заяву і декларацію про доходи заново треба подавати лише сім’ям, які орендують помешкання, в яких відбулися зміни у складі родини (хтось виписався чи, навпаки, прописався), а також тим, хто хоче отримати субсидію на тверде паливо.

Про що потрібно повідомити працівників соцзахисту?

Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити органи соціального захисту населення, якщо у них в родині відбулися такі зміни:

  •  змінився склад сім’ї (хтось виписався чи прописався);
  • змінився соціальний статус членів сім’ї (хтось звільнився чи влаштувався на роботу, вийшов на пенсію);
  • сім’я зробила покупку на суму понад 50 тис. грн. (купили квартиру, машину);
  • відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.
0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Березень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97