Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545№ 63 Про проведення обліку платників і нарахування плати за землю у 2017 році

28 лютого 2017 року

 

                                                  № 63
Про проведення обліку платників

і нарахування плати за землю

у 2017 році

 

 

На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від

06 лютого  2017 року «Про проведення обліку платників і нарахування плати за землю у 2017 році», відповідно до Земельного Кодексу України, Податкового кодексу України, Закону України «Про оренду землі», з метою забезпечення належного обліку платників, повного і своєчасного надходження плати за землю у 2017 році:

  1. Володимирецькому відділенню Сарненської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області:

1.1. До 01 травня 2017 року провести облік фізичних осіб – платників земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності та нарахування відповідних сум податку.

1.2. До 01 липня 2017 року забезпечити вручення фізичним особам – платникам податкових повідомлень – рішень із земельного податку, а також орендної плати.

1.3. Забезпечити контроль за своєчасним надходженням сум земельного податку з власників земельних ділянок, земельних часток (паїв), а також орендної плати за землі державної та комунальної власності від громадян протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

1.4. Спільно з  Управлінням Держгеокадастру у Володимирецькому районі Рівненської області виявляти землекористувачів, які використовують земельні ділянки без оформлення відповідних документів на землю, та вжити заходів щодо залучення таких землекористувачів до сплати земельного податку та орендної плати.

1.5. Організувати взаємодію з виконавчими комітетами сільських, селищних рад щодо приведення у відповідність із чинним законодавством договорів оренди земельних ділянок державної та комунальної власності відповідно до пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 03 березня 2004 року № 220 «Про затвердження Типового договору оренди землі».

1.6. Щокварталу проводити звірки з виконавчими комітетами сільських, селищних рад та  Управлінням Держгеокадастру у Володимирецькому районі Рівненської області щодо зміни власників та землекористувачів – фізичних осіб, наявних у них площ землі, цільового використання землі та з Управлінням Пенсійного фонду України у            Володимирецькому районі Рівненської області, Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації,

Володимирецьким об’єднаним районним військовим комісаріатом, від яких залежить вивірення даних про набуття або втрату права на пільгу та здійснення перерахунків сум нарахованого земельного податку.

1.7. Провести інформаційну та роз’яснювальну роботу серед платників податку щодо порядку нарахування та термінів сплати земельного податку та орендної плати.

  1. Виконавчим комітетам сільських, селищних рад:

2.1. Забезпечити проведення у строк до 01 травня 2017 року інвентаризації земельних ділянок, що перебувають у власності фізичних осіб;

2.2. Забезпечити  подання відомостей про власників земельних ділянок і їх площі, нормативну грошову оцінку, цільове призначення до Володимирецького відділення Сарненської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області за місцезнаходженням земельних ділянок у строк до 01 квітня 2017 року, а надалі – щокварталу до 01 числа місяця, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися зазначені зміни:

2.3. До 15 березня 2017 року забезпечити подання до Володимирецького відділення Сарненської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області за місцезнаходженням земельних ділянок переліків орендарів, з якими укладено договори оренди землі, та інформувати про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до  01 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

2.4. Привести у відповідність із вимогами статті 13 Закону України «Про оцінку земель» та підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України договори оренди земельних ділянок державної та комунальної власності, які укладались без проведення нормативної грошової оцінки, або річна сума платежу за якими є меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.

2.5. До 15 липня 2017 року забезпечити встановлення ставок із земельного податку на 2017 рік з урахуванням змін, внесених Законом України від 28 грудня 2014 року № 71 – VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» із змінами, та оприлюднення прийнятих рішень.

2.6. До 25 грудня року, що передує звітному, подавати до Володимирецького відділення Сарненської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку фізичними особами.

  1. Управлінню Держгеокадастру у Володимирецькому районі Рівненської області :

3.1. Забезпечити належне ведення земельно-кадастрової документації, в тому числі в електронному вигляді.

3.2. За запитом Володимирецького відділення Сарненської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області за місцезнаходженням земельної ділянки подавати інформацію про укладені договори оренди землі, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання протягом 2017 року в розрізі орендарів.

  1. Управлінню Пенсійного фонду України у Володимирецькому районі Рівненської області до 01 квітня 2017 року забезпечити уточнення та подання списків пенсіонерів (за віком) до Володимирецького відділення Сарненської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області.
  2. Володимирецькому об’єднаному районному військовому комісаріату до 01 квітня 2017 року забезпечити уточнення та подання списків ветеранів війни, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до Володимирецького відділення Сарненської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області.
  3. Рекомендувати виконавчим комітетам сільських, селищних рад:

6.1. З метою виконання вимог статей 274 та 277, пункту 4 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році, забезпечити:

6.2   До 15 липня 2017 року встановлення ставок із земельного податку на 2018 рік та оприлюднення прийнятих рішень.

6.3.  Забезпечити проведення у строк до 01 квітня 2017 року інвентаризації земельних ділянок, що перебувають у власності  фізичних осіб, та подання їх переліків  до Володимирецького відділення Сарненської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області.

6.4. Сприяти повному і своєчасному надходженню до бюджетів нарахованих сум земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

6.5. При перегляді бюджетів на поточний рік передбачити спрямування частини надходжень від плати за землю для завершення та коригування матеріалів інвентаризації та своєчасного проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

6.6. Переглядати та скасовувати пільги з плати за землю, що не мають достатнього економічного обґрунтування.

6.7. За поданням  Володимирецького відділення Сарненської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області розглядати питання щодо припинення права користування земельною ділянкою у разі систематичної несплати земельного податку та орендної плати фізичними особами – підприємцями.

6.8. Щокварталу, до першого числа місяця, що настає за звітним кварталом, надавати  Володимирецькому відділенню Сарненської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік.

  1. Управлінню соціального захисту населення районної державної адміністрації забезпечити подання переліків: інвалідів 1 та II груп; фізичних осіб, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; фізичних осіб, визнаних законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи до Володимирецького відділення Сарненської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області.
  2. Виконавцям про хід виконання розпорядження інформувати  райдержадміністрацію до 25 грудня 2017 року.
  3. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови районної державної адміністрації від 26.02.2016 № 49 «Про проведення обліку платників і нарахування плати за землю у 2016 році».
  4. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації Ковальчук Н.В.

 

Голова адміністрації                                                                          В.Хоружий

 

 

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97