26 червня те, про що стільки говорили, так довго готувалися, у що так багато було вкладено емоційних, інтелектуальних, матеріальних ресурсів багатьох людей, які люблять свою справу та вболівають за майбутнє на теренах малої батьківщини, такої багатої на усілякі дива, нарешті стало реальністю – перший день V регіонального відкритого етно-туристичного фестивалю «Бурштиновий шлях» відбувся.
Причому, відбувся у всій повноті – з гостями з різних куточків України та закордону, з автентичними вишиваними вбраннями, різноманітними смаколиками, сувенірами ручної роботи та різножанровими талантами.
Офіційному відкриттю фестивалю передувала невеличка прес-конференція, що відбулася у Музеї вузькоколійної залізниці. Своїми думками з журналістами та небайдужими громадянами з активною життєвою позицією ділилися народний депутат України Василь Яніцький, заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко, в. о. начальника Рівненської дирекції залізничних перевезень Іван Якименко, генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин, та, звичайно, перші особи Володимиреччини – голова райдержадміністрації Володимир Хоружий та голова районної ради Василь Ковенько.
Усі були єдині в одному – «кукушка» має у собі велетенський туристичний та культурний потенціал, в якого, безперечно, є майбутнє.
Це візитна картка Володимиреччини, яку не можна втратити через нестачу коштів чи старательську шкоду бурштинокопачів – власне, фестиваль «Бурштиновий шлях» покликаний не лише привернути увагу громадськості до проблеми збереження найдовшої вузькоколійки в Європі, а й до проблем незаконного видобутку бурштину та неспроможної до повних туристичних атракцій інфраструктури району. Спільними зусиллями – в межах повноважень народного депутата, посадових осіб райдержадміністрації та райради, облдержадміністрації, за всілякої підтримки «Укрзалізниці», благодійного фонду «Наш край», Рівненської АЕС тощо – лише так можна напрацювати подальші кроки для вирішення усіх вищезгаданих питань. А відновлення фестивалю «Бурштиновий шлях» – перший дзвіночок у такій роботі.
Особливий, «перезавантажений» фестиваль відкрили теж по-особливому – юні поліські красуні з довгими косами у барвистих вінках з польових квітів та вбрані у полотняні вишивані сорочки під сценою, на якій вигравали музики, влаштували танець-дефіле, простий, але по-особливому натхненний – бо у їх очах читалася гордість за рідний край. А вже згодом на майданчик під сценою, вистелений сіном, пританцьовуючи вийшли старші жіночки, неочікувано для усіх запросивши до свого танцю і гостей фестивалю.
Згодом з вітальним словом до присутніх звернулися очільники району та причетні до організації фестивалю гості – до речі, ще однією новинкою для усіх стала декламація вірша Олени Жежук «Задивляюсь» про любов до рідного краю Володимиром Хоружим. З особливою теплотою до усіх звернулася зі сцени начальник відділу культури та туризму Людмила Босик, запросивши усіх посмакувати кожною секундою фестивалю. А далі розпочалося свято творчості й натхнення у виконанні професійних та аматорських, дитячих та дорослих колективів з усіх-усюд.
І ще ремарка. Задовго до початку фестивалю були облаштовані сценічний майданчик, території для куренів та дитячих майданчиків, розроблені такі прості, але такі стильні вказівники та вивіски – так і хотілося згадати котрусь із дитячих казок, у яких, певно, і позичили цю чудову ідею.
Працювало поліське таксі – неквапом воно відвозило всіх охочих до неспішної подорожі, даючи змогу насолодитися барвистими краєвидами та унікальними ароматами поліського краю – саме так, повагом вистукуючи копитами, возили подорожуючих на возах, вистелених запашним сіном, місцеві коні.
Свою гостинність та крайові особливості показували курені населених пунктів Володимиреччини.
Учасники АТО та волонтери для підтримки воїнів на сході України облаштували польову кухню та демонстрували зенітну установку, а ще – співали патріотичних пісень.
Скриньки для збору коштів на потреби військових стояли і в інших місцях фестивальної галявини.
Це те, що вдалося побачити і описати. І це лише перший день.
Тож на гостини фестивальні запрошуємо!
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.