Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Голова адміністрації Володимир Хоружий обговорив з депутатами Озерської сільради перспективи створення ОТГ

27 лютого голова адміністрації Володимир Хоружий відвідав село Озеро та провів виїзний прийом громадян з особистих питань. Голова сільради Віктор Симчук на зустріч з Володимиром Івановичем запросив депутатів місцевої сільради, які, окрім іншого, хотіли отримати деякі роз’яснення щодо процесу та умов створення об’єднаних територіальних громад. Долучився до обговорення також помічник народного депутата України Василя Яніцького Михайло Герасимчук.

Найбільше депутатів цікавило питання фінансового забезпечення громади і чи буде новостворена ОТГ спроможною забезпечити не просто функціонування адміністративного апарату, а й працювати на розвиток? Володимир Хоружий пояснив, що фінансові інструменти громад можна поділити на декілька груп. По-перше, це акцизний збір з продажу пального, алкогольних та тютюнових виробів, податок за використання земельних та лісових ресурсів, податок на нерухомість та податок з доходів фізичних осіб, який нині перераховується до районного бюджету. По-друге, держава надає щорічну фінансову допомогу новоствореним громадам, за рахунок якої реконструюються або створюються об’єкти соціальної інфраструктури, серед яких амбулаторії, пожежні частини тощо. Громади, які були створені раніше, підтверджують потужність такої допомоги. По-третє, не варто нехтувати співпрацею окремих ОТГ з міжнародними організаціями, найпоширенішим видом якої є участь в конкурсах проектів. Така співпраця дає змогу отримати не тільки допомогу на поточні потреби, як от сучасний реанімаційний або ж пожежний автомобіль, а й відкриває перспективи інноваційного розвитку, зокрема в галузі енергетики та енергозбереження. І наостанок, створення ОТГ не означає, що держава перекладає відповідальність за утримання соціальних об’єктів та виплату соціальної допомоги на громади. Ці статті витрат, як і нині, покриватимуться за рахунок державних субвенцій та дотацій. Тому, отримуючи нові фінансові інструменти після створення ОТГ, як от податок на доходи фізичних осіб, громада не втрачає, але набуває.

Цікавились депутати також можливістю створення ОТГ без врахування перспективного плану, схваленого обласною радою. Адже цей план передбачає об’єднання декількох сільрад, включно з Озерською, навколо селища Володимирець, проте нинішній районний центр не надто до цього поспішає. Володимир Іванович наголосив, що допустимий будь-який формат. Головна умова – громада повинна бути спроможною. «Я вважаю, що якби була створена ОТГ із центром у Володимирці, то це була б одна з найпотужніших громад не тільки в районі, а й в усій області», – наголосив голова адміністрації, озвучуючи орієнтовні соціально-економічні показники можливого об’єднання. Звісно, можна й потрібно напрацьовувати інші варіанти, проте щоб прорахувати спроможність, потрібно хоча б знати можливих членів ОТГ, а це уже ініціатива виключно органів місцевого самоврядування.

Коротко зупинився Володимир Іванович і на інституті сільського старости. Справа в тому, що селяни часто не підтримують процес децентралізації вважаючи, що після створення ОТГ буде складніше отримати якийсь документ по типу довідки про склад сім’ї, адже доведеться неодмінно їхати до центру громади. Голова адміністрації наголосив, що населені пункти, у яких проживає більше 300 осіб, обирають собі старосту, який представляє їхні інтереси у виконавчих органах громади та піклується питаннями щодо отримання громадянами відповідних довідок в тому числі. Крім того громада на власний розсуд  визначає кількість посадових осіб на місцях задля ефективного здійснення власних повноважень.

Підсумовуючи сказане Володимир Хоружий запросив сільського голову та депутатів сільради долучитись до чергової наради з питань створення ОТГ, яка відбудеться 2 березня в приміщенні райдержадміністрації.

Окрім обговорення перспектив створення ОТГ за участі Озерської сільської ради згадали також проблему електрифікації нового житлового масиву села, яку вдалося вирішити за сприяння Володимирецької РДА, та встановлення нових електроопор. Щодо останнього, то Володимир Іванович зголосився підняти це питання на нараді за участю очільника Володимирецького РЕМу.

Після розмови Володимир Іванович відвідав Озерську школу. Директор Марія Чашка озвучила плани розвитку закладу, першочерговими з який є ремонт покрівлі та утеплення фасаду. Обговорили також питання  дитячого харчування, яке нині призупинено у зв’язку з проведенням тендеру, проте вже незабаром буде підписано новий договір і харчування відновиться.

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97