Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Кооперативний досвід: хороша робота завжди приносить хороший результат

21 вересня у приміщенні райдержадміністрації відбувся навчальний семінар програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» за участю експертів програми Бернара Венделя та Віталія Шпака. У заході взяли участь заступник голови райдержадміністрації Наталія Ковальчук, керівники та депутати сільських рад, керівники сільськогосподарських підприємств району.

dscn2620

Йшлося про кооперативний рух, ризики та перспективи створення кооперативів у сільській місцевості, зокрема на реаліях українського простору. Бернар Вендель презентував присутнім систему кооперативного виду господарської діяльності, яка упродовж багатьох років успішно працює у багатьох країнах Європи, зокрема і у Франції, звідки родом сам Бернар. Він пояснив схему ідейного утворення та принципи діяльності кооперативів як таких. За його словами, кооперативні господарства у кінцевій меті приносять членам таких господарств більше прибутку у порівнянні з тим, який мав би кожен осібний член, коли б господарював окремо. Математика проста: щоб забезпечити кожен пункт у ланцюжку окремого виробництва, окремому фермеру чи то підприємцю необхідно вкласти до нього немаленьку суму коштів, а це зазвичай позики, які ускладнюють процес виходу на фінішну пряму – отримання прибутку. Хай як незвично це звучить, але банальна приказка про «гуртом добре і батька бити» в даному випадку має пряме відношення до господарського комплексу: ті, хто згоджується на кооперативну роботу, вкладають менше ресурсів, на виході отримуючи кращий і швидший результат. Подамося тут до звичайного філологічного: «кооператив» походить від німецького  kooperative, що значить «співпраця» – власне, у цьому вся суть кооперативної роботи. За словами Бернара, звичайна документальна фіксація створення кооперативу, скріплена підписами та печатками без ефективної праці та зацікавленості кожного члена нічого не варта. Зміст кооперативу – не в штучному об’єднанні заради спільної вигоди, а у вмінні прогнозувати, ефективно виконувати свою ділянку роботи та бачити своє місце у ланцюжку загального виробництва. Бернар наводив життєві приклади успішного функціонування кооперативної співпраці у Європі. Серед таких – відомий бренд органічної косметики Yves rosher, який, власне, був створений з ініціативи групи фермерів, які вирощували рослини, які використовувались у виробництві косметичних засобів. До розмови долучився і Віталій Шпак, зазначивши, що кооперативна діяльність – це не теоретична далека європейська практика, а цілком реальна картина і українського сьогодення, хоча, радше виняткова, аніж традиційна. Для прикладу він розповів історію підприємців з Волині, які, прорахувавши перспективу, утворили кооператив та успішно осилили технологію вирощування ягід та усієї подальшої лінійки виробництва. Власне, такими прикладами неодноразовий учасник проектів ЄС Віталій Шпак мотивував учасників семінару до раціонального та ефективного розпоряджання власними ресурсами – у конкретному випадку земельними, бо ж для чого віддавати в оренду землю для когось чужого, якщо можна у співпраці з однодумцями спробувати самому втілити в життя свій проект, використовуючи наявні ресурси. А для кращого розуміння системи організації кооперативів Бернар Вендель запропонував присутнім порівняння демократичної системи та власне кооперативної.

dscn2619

В учасників семінару виникали питання про життєвість таких структур та державну підтримку і пільги тим, хто створює такі господарські системи. Бернар зазначив, що кооперативна форма господарської діяльності дуже стійка в умовах економічної кризи, деякі кооперативи існують вже понад сторіччя і не мають жодної підтримки з боку держави та живуть у конкурентному середовищі з іншими підприємствами, проте суть не у самій структурі, а у гарному менеджменті та дотриманні жорстких правил усіма членами кооперативу. Хороше управління, ефективна праця кожного, скрупульозне дотримання умов – певно, це те, чого українським господарникам треба повчитися у європейських колег. І – не боятися бути першим у новому. Бо ж хороша робота завжди приносить хороший результат.

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97