Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Міністерство регіонального розвитку України надає роз’яснення стосовно відносин, що виникають у процесі добровільного об’єднання громад

                  Відносини, що виникають у процесі добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, а також розробки перспективних планів формування територій громад регулюються Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (далі – Закон) та Методикою формування спроможних територіальних громад, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 № 214 (далі – Методика).

Необхідно зазначити, що добровільне об’єднання територіальних громад та розробка перспективних планів формування територій громад, стосуючись споріднених питань, спрямовані на врегулювання різних відносин, що виникають в процесі децентралізації та реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади.

Питання добровільного об’єднання, визначення кола його учасників, визначення адміністративного центру майбутньої громади та інші питання процесу добровільного об’єднання, як ініціативної діяльності територіальних громад щодо удосконалення питань здійснення місцевого самоврядування, врегульовано Законом та належать до виключної компетенції органів місцевого самоврядування базового рівня із залученням членів територіальних громад та інших зацікавлених сторін. Роль держави в процесі добровільного об’єднання полягає в організаційній підтримці та інформаційно- просвітницькому супроводі добровільного об’єднання.

Одночасно, принцип добровільності, який є важливим критерієм процесу об’єднання територіальних громад на першому етапі реформи неможливо розглядати окремо від інших принципів, зокрема економічної ефективності та відповідальності.

Методикою визначено, що спроможна територіальна громада територіальні громади сіл (селищ, міст), які в результаті добровільного об’єднання здатні самостійно або через відповідні органи місцевого

самоврядування забезпечити належний рівень надання послуг, зокрема у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово- комунального господарства, з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення та розвитку інфраструктури відповідної адміністративно- територіальної одиниці. Також Методикою встановлено ряд інших вимог до формування об’єднаних територіальних громад, зокрема чисельність дітей шкільного віку, знаходження в зоні впливу більш потужної територіальної громади з більш розвинутою інфраструктурою, кадровим потенціалом тощо.

І саме на дотримання згаданих принципів зосереджено роботу органів влади регіонального рівня – обласних рад і обласних державних адміністрацій, які відповідно до Методики відіграють основну роль при підготовці згаданих перспективних планів, оскільки вони перш за все мають показати соціально- економічну обґрунтованість запропонованого формування кожної нової громади області. Маючи ці плани з усіма відповідними розрахунками, існуючі громади матимуть змогу прийняти обґрунтоване та зважене рішення, чи хочуть вони розвиватися саме у такий спосіб.

У цьому зв’язку слід також зазначити, що перспективний план формування територій громад не є фактом об’єднання громад, а лише баченням ефективного територіального устрою на базовому рівні в межах відповідної області.

Відповідно до Закону, громади наділені всім комплексом повноважень щодо об’єднання з іншими суміжними громадами, проте найбільш ефективною формою є об’єднання у форматі, запланованому перспективним планом на підставі вже зазначених аргументів. Додатковим стимулом до об’єднання відповідно до перспективного плану є положення Бюджетного кодексу України, відповідно до якого (стаття 64) визначено склад доходів бюджетів об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, і який значно відрізняється від складу доходів місцевих рад (стаття 69).

Таким чином, Законом на місцеві ради покладено відповідальність за добровільний, відповідальний та економічно виважений підхід до об’єднання територіальних громад з урахуванням комплексної оцінки спроможностей майбутньої об’єднаної громади для задоволення повного комплексу питань життєдіяльності її членів.

 

 

Відділ економічного розвитку і торгівлі

                          райдержадміністрації

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97