Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Місцеві вибори: моменти непорозуміння

    21 жовтня о 17.00 громадськість Володимиреччини долучилася до вебінару «Місцеві вибори: новий план старої гри», підключення до якого відбулося у читальному залі районної бібліотеки. Обговорювались питання змін у системі місцевих виборів, моментів непорозумінь, з якими може зіткнутися виборець у процесі процедури голосування. Зокрема йшлося про нові моменти у процесі виборів до місцевих рад, змішану систему голосування та наповнення бюлетеня.

    Вибори до сільських і селищних рад відбуватимуться за мажоритарною системою, Тобто, щоб стати депутатом сільської чи селищної ради, достатньо отримати більше голосів, ніж інші кандидати на окрузі. Втім, щоб стати міським головою, кандидат повинен отримати не просту, а абсолютну більшість голосів – його мають підтримати більше 50% виборців, що проголосували.

    Якщо жоден кандидат не отримує таку абсолютну більшість, то має бути проведено повторне голосування – так званий “другий тур”.

     Щоб стати переможцем – і міським головою – кандидат має набрати у “другому турі” просту більшість голосів

     Що ж стосується виборів до міських, районних, обласних рад, то тут процес є найскладнішим. Так, кандидатів можуть висувати тільки партії. “Самовисуванець” або “безпартійний” кандидат не зможе балотуватися до цих місцевих рад. Фактично йдеться про неоголошену домовленість між партією і тим, хто хоче стати депутатом: «Хочеш стати депутатом – витягни мене».

    Партії затверджують виборчий список, який складається з першого кандидата – лідера списку, який автоматично проходить у раду, якщо партія отримала мандати, та інших кандидатів, які висуваються за певними територіальними виборчими округами у відповідній раді в області, районі, місті.

    Територія міської, районної, обласної ради ділиться на таку кількість округів, скільки має бути депутатів у відповідній раді. Партії закріплюють за різними округами кандидатів зі свого “списку”. Причому, в одному окрузі партія може закріпити від 0 до 1 кандидата.

    Тобто, на якомусь окрузі, партія може бути представлена конкретним кандидатом, а може й не бути – тоді виборці зможуть голосувати “за партію в цілому”.

    На кожному окрузі, відповідно, буде окремий бюлетень для голосування.

  Виборець може обрати тільки один варіант у цьому бюлетені. Тобто, йтиметься, фактично, про голосування за рядок:
– або проголосувати просто за партію і лідера її “списку”, якщо вона не закріпила чи не “висунула” кандидата на цьому окрузі;
– або ж за партію, і автоматично лідера, із кандидатом, закріпленим в цьому окрузі.

  Тож голос кожного виборця є обов’язково голосом за певну партію і її “лідера”, і також може бути одночасно голосом за певного кандидата від цієї ж партії.

  Після завершення голосування виборчі комісії повинні будуть встановити результати виборів. Це необхідно буде робити, відкриваючи новий закон, бо ж процедура непроста.

    На першому етапі потрібно буде визначити, які партії пройдуть у відповідну раду, зможуть формувати її склад зі своїх кандидатів. Для цього потрібно скласти разом всі голоси, які отримала кожна партія в усіх округах, у яких були прикріплені кандидати, так і без них – і подивитися, скільки відсотків від усіх, хто проголосував, набирає кожна партія.

    До ради зможуть пройти тільки ті партії, що отримають більше 5% голосів у цілому по місту/району/області – тобто “подолають бар’єр”.

    Далі потрібно з’ясувати, які саме кандидати, закріплені/висунуті у конкретних округах – представники партій – стануть врешті депутатами. Тобто, в межах кожної партії-переможця, потрібно буде відсортувати кожного кандидата за рівнем його підтримки виборцями на окрузі.

    Що ж до черговості отримання мандату, то така визначатиметься відсотком голосів, які отримав кандидат у власному окрузі.

    У результаті може трапитись так, що мандат отримають ті кандидати, які принесли партії менше голосів, але за рахунок низької явки виборців на окрузі, їх результат у відсотках вищий.

      У процесі вебінару кожен охочий мав можливість поставити запитання спікерам – провідним юристам та експертам у сфері політичних відносин та громадських ініціатив.

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97