Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Навчання сільських та селищних голів: обговорювали децентралізацію

7 лютого Володимирецька РДА організувала навчання сільських та селищних голів з питань соціально-економічного розвитку громад, виконання делегованих повноважень, екологічної ситуації в районі. Проте найбільш жваве обговорення стосувалось об’єднання громад.

Начальник економічного відділу райдержадміністрації Марії Кривко повідомила, що починаючи з 2015 року силами адміністрації та запрошених нею громадських організацій, які працюють у сфері децентралізації, було проведено десятки нарад та консультацій з представниками місцевого самоврядування. Та попри старання «віз і нині там» – жодної ОТГ у районі не створено до цього часу.

Обговорити причини такої ситуації та познайомити із законодавчими змінами приїхали представники Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування. Вони повідомили , що нині на Рівненщині уже діє 25 ОТГ, 18 з них уже працюють з державним бюджетом напряму. Всього ж за перспективним планом в Рівненській області має бути створено 66 громад. Зараз об’єднання справа виключно добровільна, але, скоріш за все, та буде ще рік, максимум два. Якщо бути точним, то 2020 рік – це крайній строк об’єднання всіх громад без винятку, адже саме тоді мають відбутись чергові вибори до органів місцевого самоврядування. Тому якщо об’єднання не відбулось добровільно, то ОТГ все одно будуть сформовані центральними органами державної влади відповідно до наявного перспективного плану. Сумніватись в незворотності децентралізації не доводиться.

Ясно, що новостворені громади постануть перед новими викликами і очікувати «золотих гір та медових рік не варто», але разом з цими викликами з’являться й можливості їх долати, при цьому керуючись не вказівками чиновників, а настроями жителів. Окрім того потрібно розуміти, що, передаючи повноваження органам самоврядування, держава надаватиме їм й відповідні ресурси у вигляді субвенцій, дотацій, інших фінансових інструментів. Такі інструменти надаються вже. Передача сільськогосподарських земель за межами населених пунктів у розпорядження місцевого самоврядування тому підтвердження. А це потужна можливість, яка дає реальні перспективи розвитку. І це лише початок, розгортання реформи децентралізації, в основі якої лежить не просто об’єднання сіл, а повна реорганізація адміністративного устрою. Проте щоб ці зміни втілювати, потрібно приймати відповідні рішення, а це виключна прерогатива органів місцевого самоврядування, адже лише вони наділені повноваженнями для створення ОТГ.

Наостанок, щоб розвіяти недовіру голів сільських та селищних рад, представники Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування запропонували організувати поїздку до уже створених ОТГ у сусідніх областях, до якої можуть долучитись не лише сільські голови, а й працівники апарату та депутати. Більшість зголосилась взяти участь. Маємо надію, що досвід уже створених ОТГ похитне недовіру серед сільрад нашого району і ми зможемо включитись у процес децентралізації.

 

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Березень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97