Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Навчання у форматі відкритого діалогу

11 лютого у залі засідань райдержадміністрації відбулося традиційне навчання сільських та селищних голів. Розглядалися питання зарахування податків до бюджетів сільських, селищних рад, сьомої черги мобілізаційного розгортання та служби за контрактом, роботи з демобілізованими учасниками АТО, інвестиційно привабливих земельних ділянок та об’єктів, забезпечення пожежної безпеки у весняно-літній пожежонебезпечний період тощо.

Особливу дискусію викликало питання наповнення місцевих бюджетів за рахунок податків, адже голови сільських та селищних рад неодноразово стикалися з порушеннями у підприємницькій сфері, зокрема, несправністю касових апаратів та невідповідністю у сплачених до казни податках. Із залу лунали питання про те, яким чином змусити підприємців, що працюють на території сільської ради, сплачувати податки, передбачені законодавством, щоби, в свою чергу, наповнити ними сільські бюджети та користуватися цими коштами – наприклад, для підвозу дітей.  Голова райдержадміністрації Володимир Хоружий запропонував у такому разі  переконувати підприємців та громаду у важливості таких надходжень для самих жителів, створювати певні робочі групи, які б інспектували діяльність закладу на відповідність до закону. Також він наголосив на тому, що орган місцевого самоврядування має бути самоокупним та працювати у цьому напрямку, адже потенціал для цього є.

За словами військового комісара Валерія Баюна, який був запрошений до доповіді, нині триває набір на службу в армії на контрактній основі (до 26 березня), проте, не зважаючи на високу зарплатню для таких військових, бажаючих мало. Тож він звернувся до присутніх із пропозицією максимального інформування, а також пошуку осіб, які б виявили бажання йти до армії за контрактом, бо ж, як він зазначив, тих, хто служить на передовій, треба замінити, а якщо набір на контрактній основі не відбудеться, держава змушена буде оголосити чергову хвилю мобілізації. Валерій Баюн пояснив сільським та селищним головам, що за умовами контракту військовий проходитиме спочатку навчання на полігоні. Питання теж викликало дискусію, зокрема говорили про нюанси набуття статусу учасника АТО.

Обговорювали і можливість залучення інвестицій до району через спеціально створені програми, що діють в районі, зокрема через внесення потенційно цікавих об’єктів до інвестиційної карти Рівненщини. До обговорення долучився Володимир Хоружий, який розповів про успішні приклади спільної роботи територіальних громад району у проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду-ІІІ», яким вдалося залучити додаткові кошти та успішно їх освоїти. Тож голова райдержадміністрації звернувся із тотожною пропозицією до голів місцевих рад – щодо спільної роботи над конкретними проблемами.

Про збитки, нанесені державі від простого підпалу трави, що нерідко переростає у справжню пожежу, а також механізми притягнення осіб, що вчинили таку дію, до відповідальності розповідав державний інспектор Державної екологічної інспекції у Рівненській області Скібчик  Анатолій. Зацікавлені питанням сільські голови ставили доповідачу суміжні питання – про механізми притягнення до відповідальності за несанкціонований вивіз сміття.

Багато говорили і про виклики децентралізації та ризики, що пов’язані із цим новим для усіх процесом, роботу клубних установ району (присутні навіть отримали анкети для опитування), роботу щодо отримання учасником АТО необхідної допомоги. Власне, навчання відбулося у форматі жвавого, активного багатостороннього діалогу, що свідчить про бажання співпрацювати для добробуту на місцях.

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Липень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97