Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545(Не)об’єднані громади: мільйони втрачених коштів

 

 21 квітня до райдержадміністрації завітали представники Офісу реформ Асоціації міст України. Неблизький шлях з обласного центру вони подолали, аби зустрітися із представниками сільських та селищних рад Володимиреччини та поспілкуватися про покрокову реалізацію процесу об’єднання громад. Обговорювали перспективне планування створення громад, поділ територій, повноваження та – що найбільше хвилює усіх – фінансування. Власне, гості ще раз нагадали присутнім  про загальні речі у процесі формування територіальних громад вже було чимало сказано на попередньо організованих зустрічах, тож питання спроможності, територіальних центрів, функціонування соціальних об’єктів та ремонту доріг вже не викликали неприхованого інтересу. Представники Офісу реформ наголосили на пріоритеті добровільності – коли кожен населений пункт може об’єднуватися в тих межах, на які згодилася громада, та, отримавши фінансову підтримку від держави (доки її ще можна отримати), розвивати території. Врешті ж, бажають того громади чи ні, а території будуть об’єднані, коли не добровільно (як нині), то примусово (з часом). Тож поки на Володимиреччині сільські та селищні голови разом із депутатами не можуть дійти згоди у питанні формату об’єднання, новостворені ОТГ в інших районах, хоч і стикаються з різноманітними проблемами, проте вже освоюють кошти – ремонтують об’єкти соцсфери, переоснащують приміщення, роблять все для того, аби модернізувати свої населені пункти та зробити життя комфортнішим.

 Дискутували про питання відповідальності за донесення інформації про важливість децентралізаційних процесів до громади та важливість прийняття добровільних управлінських рішень, доки їх ще можна прийняти. Власне, питання створення ОТГ нині лежить на плечах сільських, селищних голів та депутатів, а значить – і перспектива в отримані чи неотримані коштів на створення громади.

Цікавою була думка представників Офісу реформ щодо перегляду функціонування райдержадміністрацій та районів загалом, адже створиться рівень об’єднаних громад, а населені пункти вже нині мають право об’єднуватись, не зважаючи на районування.

За словами гостей, бажання об’єднатися – перше, що зрушить процес із місця. Все починається з ініціативи. І Володимиреччина хоч вже і не перша, але може стати не останньою у процесі об’єднання територіальних громад та все ще отримати переваги тих, хто «вскочив у перший вагон». Як говорили представники Офісу реформ, на нинішньому етапі ніхто нікого ні до чого не змушуватиме, проте адмінреформу вже  не зупинити, у будь-якому разі вона відбудеться. Хтось об’єднається вже зараз, а хтось йтиме тим же шляхом згодом, проте на яких умовах – невідомо. А поки – слово за громадами.

Довідково. За прогнозними розрахунками фінансового управління РДА, Володимирецька ОТГ, яка об’єднає 17 сільських рад із селищною радою, за 2017 рік  може отримати 20,4 млн. грн. (сумарний обсяг доходів сільських рад при податковій базі поточного року). В разі об’єднання власні доходи громади  збільшились би на 9,1 млн. грн.  З державного бюджету передбачаються кошти в сумі 158,1 млн. грн., з яких: 20,6 млн. грн. базової дотації, 21,6 млн. грн. додаткової дотації, 106,4 млн. грн. освітньої та 9,5 млн. грн. медичної субвенції, що забезпечує в повній мірі утримання бюджетних установ. Також видатки об’єднаної громади могли б поповнитись за рахунок розподілу залишків освітньої субвенції минулих років в сумі 2,5 млн. грн., коштів зони спостереження (орієнтовно 3,0 млн. грн.).

Рафалівська ОТГ, до складу якої увійде 5 сільських рад та  селищна рада, за 2017 рік  розрахунково може отримати 9,2 млн. грн. (сумарний обсяг доходів сільських рад при податковій базі поточного року). В разі об’єднання власні доходи громади зросли б на 2,3 млн. грн.  З державного бюджету передбачаються кошти в сумі 58,9 млн. грн., з яких: 9,3 млн. грн. базової дотації, 7,7 млн. грн. додаткової дотації, 38,1 млн. грн. освітньої та 3,8 млн. грн. медичної субвенції на утримання бюджетних установ. Внаслідок розподілу залишків освітньої субвенції минулих років громада отримала б 0,7 млн. грн., кошти зони спостереження  (орієнтовно 1,0 млн. грн.).

В разі об’єднання  цих громад  додатковим ресурсом стали б  також субвенція на розвиток інфраструктури об’єднаної громади, субвенція на соціально-економічний розвиток, кошти державного фонду регіонального розвитку, різного роду гранти, фонди для реалізації проектів розвитку громад.

Загалом обсяг додаткових джерел надходжень доходів Володимирецької  ОТГ  зріс  би  орієнтовно на 10,0 млн. грн., Рафалівської ОТГ – на 4,0 млн. грн.  А це – утримання і ремонт шкіл, дитячих садочків, ФАПів та закладів культури, будівництво, реконструкція, капітальний ремонт доріг, закупівля транспортних засобів для підвезення дітей до навчальних закладів, транспортних засобів спеціального призначення для комунальних підприємств, пожежної і спеціальної рятувальної техніки та пожежно-рятувального оснащення, будівництво водогонів, систем водовідведення, нових полігонів твердих побутових відходів та рекультивацію територій сміттєзвалищ, будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт інших об’єктів, які є важливими для посилення спроможності та забезпечення належного рівня безпеки та цивільного захисту громади.

 

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97