Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Одним із пріоритетних напрямків Володимирецької РДА є забезпечення пільгової категорії громадян санаторно-курортним лікуванням

Санаторно-курортне лікування є важливою складовою системи соціальної політики та відіграє провідну роль у побудові та збереженні здоров’я нації. Роль і значення санаторно-курортної системи в соціально-економічному розвитку України полягає як у величезних її можливостях у справі підтримання, зміцнення та відновлення здоров’я нації, так і у визнанні особливого значення України у світовому рекреаційному процесі, культурно-історичному становленні та розвитку світового суспільства.

Розвиток санаторно-курортної справи в Україні, у структурі туристично-рекреаційної галузі, має бути спрямований на реалізацію положень Конституції України, закону України «Про курорти», та законів України щодо забезпечення доступної та кваліфікованої медичної допомоги громадянам України.
Санаторно-курортне лікування – це медична допомога, що здійснюється з профілактичною, лікувальною або реабілітаційною метою із застосуванням природних лікувальних факторів в умовах перебування на курорті або лікувально-оздоровчій місцевості та в санаторно-курортних закладах. Санаторно-курортна справа в Україні є традиційно невід’ємною частиною національної системи охорони здоров’я, що дозволяє ефективно здійснювати профілактику захворювань.
Головними завданнями санаторно-курортного лікування є:

 • ліквідація або зменшення проявів патологічного процесу;
 • відновлення або покращення порушених функцій;
 • підвищення загальної реактивності;
 • тренування адаптаційних механізмів;
 • попередження інвалідизації та сприяння соціальній реабілітації.

 

Санаторно-курортне лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Загальна інформація

З 01. 01. 2017 запрацював новий механізм оплати послуг за санаторно-курортне лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, який базується на  укладанні тристоронньої угоди між постраждалою особою, управлінням соціального захисту населення та санаторно-курортним закладом. При цьому постраждала особа самостійно обирає  санаторно-курортний заклад для оздоровлення.

Розміри відшкодування санаторіям за надане лікування в 2017 році становлять:

для осіб, віднесених до категорії 1, – 5 250 гривень;

для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), – 17 390 гривень;

для дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, – 10 840 гривень.

Для забезпечення  санаторно-курортними послугами  постраждалих осіб за бюджетною програмою ,,Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”  у 2017 році передбачено 123,5 млн грн., що дасть змогу оздоровити  22 тис. осіб 1 категорії (80% від потреби) та 650 (100% від потреби) дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС.

Відповідно до інформації структурних підрозділів, доведені асигнування розподілені між районними управліннями та триває робота по укладанню угод і направленню громадян на санаторно-курортне лікування.

Станом на 01.10.2017 укладено 19 553 угоди, за якими 14 976 осіб вже пройшли оздоровлення в обраному закладі, в тому числі 474 дітей з інвалідністю. В середньому по Україні відсоток укладених договорів станом 01.10.2017 становить 86 %, а оздоровлених осіб – 66 %

З 01.01.2018 вводиться в дію норма щодо отримання постраждалими громадянами компенсації замість санаторно-курортної путівки, тобто, особа матиме право самостійно обирати чи отримувати послуги із санаторно-курортного лікування чи отримувати компенсацію.

Інформаційна картка

щодо забезпечення санаторно-курортними путівками громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам

 

1. Суб’єкт надання послуги

(найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, електронна пошта, веб-сайт)

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах у разі утворення (крім м. Києва) рад за місцем проживання таких громадян, до компетенції яких відноситься питання забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи
2. Перелік категорій одержувачів послуг – постраждалі особи, віднесені до категорії 1;

– потерпілі діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою

3. Перелік документів, необхідних для надання (отримання) послуги Для взяття на облік для забезпечення санаторно-курортною путівкою подається заява  за формою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 14 липня 2015 року № 729 «Про затвердження форм документів з організації лікування осіб пільгових категорій для забезпечення їх санаторно-курортною путівкою структурними підрозділами соціального захисту населення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 липня 2015 року за № 910/27355, та такі документи:

Для надання послуги із забезпечення санаторно-курортними путівками шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам подаються:

1) громадянином, віднесеним до категорії 1:

заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);

копію паспорта.

У разі подання заяви за місцем проживання, відмінним від зареєстрованого, громадянин (крім осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції) додатково подає видану органом соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання довідку про те, що громадянин, віднесений до категорії 1, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою;

2) одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює:

заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

довідку для одержання путівки одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, на санаторно-курортне лікування за формою 070/о (у разі наявності);

копію посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);

копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою), у разі наявності такого у одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;

копію паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб.

У разі подання заяви за місцем проживання дитини з інвалідністю (крім дітей, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції), відмінним від зареєстрованого, одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, додатково подається довідка органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання дитини з інвалідністю про те, що вона не перебуває на обліку для забезпечення путівкою.

 

4. Вимоги до строку надання послуги, а також до строків здійснення дій, прийняття рішень у процесі надання послуги

 

Послуга надається щорічно у межах бюджетних коштів, виділених на бюджетну програму «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам відповідно до укладених договорів з урахуванням черговості подання заяв та медичних рекомендацій.

 

5. Перелік підстав для відмови

(призупинення) у наданні послуги

Послуга не надається у разі подання встановленого переліку документів не у повному обсязі, через відсутність коштів на санаторно-курортне лікування постраждалих громадян.
6. Результат, який отримає одержувач.

 

Отримання санаторно-курортного лікування.
7. Можливі механізми отримання послуги

(поштове відділення, банківський рахунок, структурний підрозділ відповідного державного органу…).

Послугу можна отримати за місцем проживання особи, звернувшись до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних   держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах у разі утворення   рад.
8. Інформація про платність або безоплатність надання послуги та розмір плати за її надання Послуга надається безоплатно (якщо вартість санаторно-курортного лікування перевищує граничний розмір грошової допомоги, то постраждалою особою здійснюється доплата цієї різниці за рахунок власних коштів – розмір доплати залежить від вартості санаторно-курортної путівки).
9. Можливі способи отримання відповіді (результату) (особисто / за довіреністю,  письмово видається в управлінні / надсилається поштою) Отримувача інформують про можливість отримати послугу у письмовій формі або в телефонному режимі.

 

10. Нормативно-правові акти, що регулюють порядок надання послуги

 

1. Закон України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ;

2. Постанова Кабінету Міністрів України  від 20 вересня          2005 року № 936 „Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ;

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 23 листопада          2016 року № 854 „Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;

4. Постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1029 ,,Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2017 році”;

5. Наказ Мінсоцполітики від 14.07.2015 № 729 „Про затвердження форм документів з організації лікування осіб пільгових категорій для забезпечення їх санаторно-курортною путівкою структурними підрозділами соціального захисту населення”, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.07.2015 за № 90/27355;   

6. Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 06.02.2008  № 56 „Про затвердження клінічних протоколів санаторно-курортного лікування в санаторно-курортних закладах (крім туберкульозного профілю) для дорослого населення” (зі змінами);   

7. Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 28.05.2009 № 364 „Про затвердження клінічних протоколів санаторно-курортного лікування дітей в санаторно-курортних закладах України” 

 

 

 

 

 

Інформаційна картка

щодо виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

1. Суб’єкт надання послуги

(найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, електронна пошта, веб-сайт)

Центри по нарахуванню і виплаті соціальних допомог, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах у разі утворення  рад за місцем проживання таких громадян, до компетенції яких відноситься питання забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи
2. Перелік категорій одержувачів послуг –         постраждалі особи, віднесені до категорії 1;

–         потерпілі діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою

3. Перелік документів, необхідних для надання (отримання) послуги Для виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи подаються документи:

1) громадянином, віднесеним до категорії 1:

довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);

копію паспорта.

У разі подання заяви за місцем проживання, відмінним від зареєстрованого, громадянин (крім осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції) додатково подає видану органом соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання довідку про те, що громадянин, віднесений до категорії 1, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою;

2) одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює:

довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

копію посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);

копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;

довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб.

У разі подання заяви за місцем проживання дитини з інвалідністю (крім дітей, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції), відмінним від зареєстрованого, одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, додатково подається довідка органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання дитини з інвалідністю про те, що вона не перебуває на обліку для забезпечення путівкою.

 

4. Вимоги до строку надання послуги, а також до строків здійснення дій, прийняття рішень у процесі надання послуги

 

Послуга надається щорічно у межах бюджетних коштів, виділених на бюджетну програму «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки.

 

5. Перелік підстав для відмови

(призупинення) у наданні послуги

Послуга не надається у разі подання встановленого переліку документів не у повному обсязі, через відсутність коштів для виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки.
6. Результат, який отримає одержувач.

 

Отримання виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки.
7. Можливі механізми отримання послуги

(поштове відділення, банківський рахунок, структурний підрозділ відповідного державного органу…).

Виплату можна отримати через: поштове відділення, банківський рахунок.
8. Інформація про платність або безоплатність надання послуги та розмір плати за її надання Послуга надається безоплатно.
9. Можливі способи отримання відповіді (результату) (особисто / за довіреністю,  письмово видається в управлінні / надсилається поштою) Повідомлення про виплату / відмову у виплаті грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки отримувач отримує письмово.

 

10. Нормативно-правові акти, що регулюють порядок надання послуги

 

1. Закон України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ;

2. Постанова Кабінету Міністрів України  від 20 вересня          2005 року № 936 „Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ;

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 23 листопада          2016 року № 854 „Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;

4. Наказ Мінсоцполітики від 14.07.2015 № 729 „Про затвердження форм документів з організації лікування осіб пільгових категорій для забезпечення їх санаторно-курортною путівкою структурними підрозділами соціального захисту населення”, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.07.2015 за № 90/27355;   

5. Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 06.02.2008  № 56 „Про затвердження клінічних протоколів санаторно-курортного лікування в санаторно-курортних закладах (крім туберкульозного профілю) для дорослого населення” (зі змінами);   

6. Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 28.05.2009  № 364 „Про затвердження клінічних протоколів санаторно-курортного лікування дітей в санаторно-курортних закладах України” .

 

.Куди звернутися

Більш детальну інформацію щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням можна отримати в управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації.

 

Санаторно-курортне лікування ветеранів війни

 

Загальна інформація

Організація забезпечення санаторно-курортним лікуванням ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та „Про жертви нацистських переслідувань” здійснюється в межах бюджетних видатків за бюджетною програмою „Санаторно-курортне лікування ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, „Про жертви нацистських переслідувань” та інвалідів”.

З метою підтримки здоров’я ветеранів війни та осіб з інвалідністю у сфері управління Мінсоцполітики діє 4 санаторії, а  саме: „Перемога” (м. Київ), „Батьківщина” (м. Трускавець), „Слава” (м. Миргород), „Салют” (м. Одеса), в яких щороку проходять санаторно-курортне лікування майже 17 тисяч ветеранів війни та осіб з інвалідністю.

Термін проходження санаторно-курортного лікування у вищевказаних закладах становить 21 день.

Для розв’язання проблемних питань санаторно-курортних закладів сфери управління Мінсоцполітики, урядом прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 08.09.2015 № 919-р „Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству соціальної політики на 2015 рік”.

Зазначеним розпорядженням було передбачено збільшення обсягу видатків споживання за бюджетною програмою „Санаторно-курортне лікування ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, „Про жертви нацистських переслідувань” та інвалідів”, за рахунок якої проводиться  утримання підвідомчих санаторно-курортних закладів.

Зокрема, на забезпечення повноцінним та якісним харчуванням відпочиваючих, плату за природний газ, придбання виробів медичного призначення та медичного обладнання, вироблення кошторисної документації з монтажу пожежної сигналізації та оповіщення, з реконструкції котельні, ліфтових шахт і аварійних ліфтів та частини приміщень водогрязелікарні у відділенні реабілітації.

Це дало змогу суттєво покращити умови проживання в цьому закладі ветеранів війни та інвалідів і підвищити рівень надання послуг санаторно-курортного лікування.

 

Інформаційна картка

надання послуг із соціальної підтримки населення

 

Назва послуги: забезпечення санаторно-курортними путівками ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Законів України  “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та

“Про жертви нацистських переслідувань”

 

1. Суб’єкт надання послуги

 

(найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, електронна пошта, веб-сайта)

Органи соціального захисту населення районних, міських та районних у містах державних адміністрацій, виконавчі органи міських рад

 

2. Перелік категорій одержувачів послуг – інваліди війни та інваліди, зазначені у статті 6-2 Закону України “Про жертви  нацистських переслідувань” ;

– інваліди війни з числа осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією;

– учасники бойових дій та особи, зазначені у статті 6-1  Закону України “Про жертви  нацистських переслідувань” ;

– учасники бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилось 85 років і більше;

– учасники війни та особи на яких поширюється дія  Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та особи, зазначені у статтях 6-3 і 6-4 Закону України  “Про жертви нацистських переслідувань”.

3. Перелік документів, необхідних для надання (отримання) послуги

 

 

1. Заява, яка подається за зареєстрованим місцем проживання особи, а особи, які є громадянами України, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції – за фактичним місцем проживання.

2. Медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о.

3. Посвідчення особи, що підтверджує належність до даної категорії осіб, які мають право на пільги визначені Законами України “Про статус   ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань”.

4. Паспорт громадянина України.

4. Вимоги до строку надання послуги, а також до строків здійснення дій, прийняття рішень у процесі надання послуги – інваліди війни та інваліди, зазначені у статті 6-2 Закону України “Про жертви  нацистських переслідувань” – позачергово щороку (із січня по грудень);

– інваліди війни з числа осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією – першочергово з числа поза черговиків щороку (із січня по грудень);

– учасники бойових дій та особи, зазначені у статті 6-1  Закону України “Про жертви  нацистських переслідувань” – щороку  (із січня по грудень);

– учасники бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилось 85 років і більше – позачергово щороку (із січня по грудень);

– учасники війни та особи на яких поширюється дія  Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та особи, зазначені у статтях 6-3 і 6-4 Закону України  “Про жертви нацистських переслідувань” – один раз на два роки.

5. Перелік підстав для відмови (призупинення) у наданні послуги У разі коли особа забезпечена санаторно-курортною путівкою у поточному році.
6. Результат, який отримає одержувач. Можливі механізми отримання допомоги (поштове відділення, банківський рахунок, структурний підрозділ відповідного державного органу…). Розрахунок допомоги Отримання санаторно-курортної путівки в органі соціального захисту населення за місцем перебування на обліку.

 

7. Інформація про платність або безоплатність послуги та розмір плати за її надання Послуга надається на безоплатній основі
8. Можливі способи отримання відповіді (результату) (особисто/за довіреністю, письмово видається в управлінні/надсилається поштою) Повідомлення про надходження санаторно-курортної путівки із зазначенням часу та місця отримання здійснюється в телефонному режимі, письмово або іншим способом, що не суперечить чинному законодавству.

 

9 Нормативно-правові акти, що регулюють порядок надання послуги 1. Конституція України;

2. Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту “;

3. Закон України “Про жертви  нацистських переслідувань”;

4. Постанова Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187 “Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад”

 

 

Інформаційна картка

надання послуг із соціальної підтримки населення

 

Назва послуги: виплата грошової компенсації вартості проїзду  до санаторно-курортного закладу і назад відповідно до  Закону України  “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”

 

1. Суб’єкт надання послуги

(найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, електронна пошта, веб-сайта)

Органи соціального захисту населення районних, міських та районних у містах державних адміністрацій, виконавчі органи міських рад

 

2. Перелік категорій одержувачів послуг –          інваліди війни

 

3. Перелік документів, необхідних для надання (отримання) послуги

 

 

1. Заява інваліда про виплату вартості проїзду до санаторно-курортного закладу і назад.

2. Проїздні квитки, що засвідчують проїзд до санаторно-курортного закладу і назад.

3. Документ що засвідчує проходження інвалідом санаторно-курортного лікування.

4. Посвідчення інваліда, що підтверджує належність до даної категорії осіб.

5. Паспорт громадянина України.

4. Вимоги до строку надання послуги, а також до строків здійснення дій, прийняття рішень у процесі надання послуги Інвалідам війни, які отримали санаторно-курортні путівки відповідно до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р.  № 187, виплачується компенсація вартості проїзду до санаторно-курортного закладу і назад у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.
5. Перелік підстав для відмови (призупинення) у наданні послуги У разі коли особа не надала відповідний повний пакет документів.
6. Результат, який отримає одержувач. Можливі механізми отримання допомоги (поштове відділення, банківський рахунок, структурний підрозділ відповідного державного органу…). Розрахунок допомоги Отримання грошової компенсації.
7. Інформація про платність або безоплатність послуги та розмір плати за її надання Послуга надається на безоплатній основі
8. Можливі способи отримання відповіді (результату) (особисто/за довіреністю, письмово видається в управлінні/надсилається поштою) Поштовий переказ, розрахунковий рахунок.

У разі відмови у наданні послуги надсилається письмова відповідь.

9 Нормативно-правові акти, що регулюють порядок надання послуги 1. Конституція України;

2. Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх   соціального захисту”;

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 25.11.2015 № 969 „Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 р. № 785 і від                     7 лютого 2007 р. № 150”.

 

Інформаційна картка

надання послуг із соціальної підтримки населення

 

Назва послуги: виплата грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування інвалідам війни відповідно до Законів України  “Про статус ветеранів війни, гарантії соціального захисту” та

“Про жертви нацистських переслідувань”

 

1. Суб’єкт надання послуги

 

(найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, електронна пошта, веб-сайта)

Органи соціального захисту населення районних, міських та районних у містах державних адміністрацій, виконавчі органи міських рад

 

2. Перелік категорій одержувачів послуг –          інваліди війни;

–           інваліди, зазначені у статті 6-2 Закону України “Про жертви  нацистських переслідувань” .

 

3. Перелік документів, необхідних для надання (отримання) послуги

 

 

1. Заява про виплату компенсації.

2. Посвідчення особи, що підтверджує її належність до даної категорії осіб.

3. Паспорт громадянина України.

4. Вимоги до строку надання послуги, а також до строків здійснення дій, прийняття рішень у процесі надання послуги Грошова компенсація  виплачується особам через два роки після звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації, якщо вони протягом цього періоду не одержували безоплатної санаторно-курортної путівки.
5. Перелік підстав для відмови (призупинення) у наданні послуги У разі коли особа протягом цього періоду одержувала безоплатну санаторно-курортну путівку.
6. Результат, який отримає одержувач. Можливі механізми отримання допомоги (поштове відділення, банківський рахунок, структурний підрозділ відповідного державного органу…). Розрахунок допомоги Отримання грошової компенсації.
7. Інформація про платність або безоплатність послуги та розмір плати за її надання Послуга надається на безоплатній основі
8. Можливі способи отримання відповіді (результату) (особисто/за довіреністю, письмово видається в управлінні/надсилається поштою) Поштовий переказ, розрахунковий рахунок.

У разі відмови у наданні послуги надсилається письмова відповідь.

9 Нормативно-правові акти, що регулюють порядок надання послуги 1. Конституція України;

2. Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії соціального захисту”;

3. Закон України “Про жертви нацистських переслідувань”;

4. Постанова Кабінету Міністрів України від 17.06.2007 № 785 “Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян”

 

Інформаційна картка

надання послуг із соціальної підтримки населення

 

Назва послуги: виплата грошової компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян відповідно до Законів України  “Про статус ветеранів війни, гарантії соціального захисту”, “Про жертви нацистських переслідувань” та “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”

 

1. Суб’єкт надання послуги

 

(найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, електронна пошта, веб-сайта)

Органи соціального захисту населення районних, міських та районних у містах державних адміністрацій, виконавчі органи міських рад

 

2. Перелік категорій одержувачів послуг – учасники бойових дій;

– учасники війни;

– особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

– особи, зазначені у статтях 6-1, 6-3 і 6-4 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань»;

– ветерани праці.

3. Перелік документів, необхідних для надання (отримання) послуги

 

 

1. Заява про виплату компенсації.

2. Документ про сплату повної вартості санаторно-курортної путівки, про підтвердження проходження санаторно-курортного лікування або зворотний талон санаторно-курортної путівки.

3. Довідка з місця роботи, навчання, служби про те, що протягом попередніх двох років не одержували безоплатну санаторно-курортну путівку (для осіб, які працюють або навчаються)..

4. Посвідчення особи, що підтверджує її належність до даної категорії осіб.

5. Паспорт громадянина України.

4. Вимоги до строку надання послуги, а також до строків здійснення дій, прийняття рішень у процесі надання послуги Право на компенсацію вартості самостійного санаторно-курортного лікування настає з дня звернення із заявою про її виплату один раз на два роки ( з урахуванням року проходження самостійного санаторно-курортного лікування).
5. Перелік підстав для відмови (призупинення) у наданні послуги У разі коли особа протягом цього періоду одержувала безоплатну санаторно-курортну путівку.
6. Результат, який отримає одержувач. Можливі механізми отримання допомоги (поштове відділення, банківський рахунок, структурний підрозділ відповідного державного органу…). Розрахунок допомоги Отримання грошової компенсації.
7. Інформація про платність або безоплатність послуги та розмір плати за її надання Послуга надається на безоплатній основі
8. Можливі способи отримання відповіді (результату) (особисто/за довіреністю, письмово видається в управлінні/надсилається поштою) Поштовий переказ, розрахунковий рахунок.

У разі відмови у наданні послуги надсилається письмова відповідь.

9 Нормативно-правові акти, що регулюють порядок надання послуги 1. Конституція України;

2.  Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії соціального захисту”;

3.  Закон України “Про жертви нацистських переслідувань”;

4. Закон України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”

4.  Постанова Кабінету Міністрів України від 17.06.2007 № 785 “Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян”.

 

Куди звернутися

Більш детальну інформацію щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням можна отримати в управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації.

 

Санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю

Загальна інформація

У 2017 році Урядом  прийнято постанову Кабінету Міністрів України  від 01.03.2017 № 110 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортним лікуванням, та внесення змін до порядків, затверджених постановами  Кабінету Міністрів України від 22 лютого  2006 р.  № 187 і від 31 березня  2015 р. № 200”, якою змінено існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) для осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції через безготівкове перерахування  коштів  санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі трьохсторонньої угоди (особа – управління – санаторій).

Тобто відтепер людина зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

При цьому гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначатиметься щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном.

На сьогодні розроблено та затверджено наказ Мінсоцполітики  від 06.04.2017 № 575 „Про встановлення граничної вартості путівки (ліжко-дня) у 2017 році”, який зареєстрований у Міністерстві юстиції 13.04.2017 за № 493/30361.

Разом з цим затверджено розподіл асигнувань між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення обласних    державних адміністрацій, передбачених у 2017 році для забезпечення осіб з інвалідністю, в тому числі  з наслідками травм і захворюваннями  хребта та спинного мозку, санаторно-курортним лікуванням, який направлено на регіони для організації забезпечення санаторно-курортним лікуванням зазначеної категорії осіб, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України   від 22.02.2006 № 187 „Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій  громадян структурними підрозділами  з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад” зі змінами, внесених до неї постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 110.

На сьогоднішній день в України надають пропозиції із надання послуг для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку 5 санаторіїв:

 • ДП „Санаторно-курортний комплекс реабілітаційний центр „Слов’янський курорт” (Донецька обл.);
 • ДП „Клінічний санаторій ім.. Пирогова” ЗАТ „Укрпрофоздоровниця” (Одеська область);
 • ДП „Південь-Курорт-Сервіс „Санаторій „Оризонт” (Одеська область);
 • ТОВ „Санаторій Арктика” (Запорізька область);
 • ТОВ „Санаторій „Борисфен” (Миколаївська обл.)

Термін проходження санаторно-курортного лікування у санаторно-курортних закладах для осіб з інвалідністю становить 18 днів. Для  осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку становить 35 днів.

 

Інформаційна картка

надання послуг із соціальної підтримки населення

 

Назва послуги: забезпечення санаторно-курортними путівками осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання та з дитинства відповідно до Закону України  “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”

 

1. Суб’єкт надання послуги

 

(найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, електронна пошта, веб-сайта)

Органи соціального захисту населення районних, міських та районних у містах державних адміністрацій, виконавчі органи міських рад

 

2. Перелік категорій одержувачів послуг – особи з інвалідністю з дитинства;

– особи з інвалідністю внаслідок загального захворювання.

3. Перелік документів, необхідних для надання (отримання) послуги

 

 

1. Заява, яка подається за зареєстрованим місцем проживання особи, а особи, які є громадянами України, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції – за фактичним місцем проживання.

2. Медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о.

3. Посвідчення особи, що підтверджує належність до даної категорії осіб.

4. Паспорт громадянина України.

4. Вимоги до строку надання послуги, а також до строків здійснення дій, прийняття рішень у процесі надання послуги В порядку черговості по мірі закупівлі путівок в межах виділених коштів

 

5. Перелік підстав для відмови (призупинення) у наданні послуги У разі коли особа забезпечена санаторно-курортною путівкою у поточному році.
6. Результат, який отримає одержувач. Можливі механізми отримання допомоги (поштове відділення, банківський рахунок, структурний підрозділ відповідного державного органу…). Розрахунок допомоги Отримання санаторно-курортної путівки в органі соціального захисту населення за місцем перебування на обліку.

 

7. Інформація про платність або безоплатність послуги та розмір плати за її надання Послуга надається на безоплатній основі
8. Можливі способи отримання відповіді (результату) (особисто/за довіреністю, письмово видається в управлінні/надсилається поштою) Повідомлення про надходження санаторно-курортної путівки із зазначенням часу та місця отримання здійснюється в телефонному режимі, письмово або іншим способом, що не суперечить чинному законодавству.

 

9 Нормативно-правові акти, що регулюють порядок надання послуги 1. Конституція України;

2. Закон України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187 “Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад” (зі змінами).

4. Постанова Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 140 “Про внесення змін до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад”.

 

Інформаційна картка

надання послуг із соціальної підтримки населення

 

Назва послуги: виплата деяким категоріям осіб з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування  відповідно до

Закону України  “Про реабілітації інвалідів в Україні”

 

1. Суб’єкт надання послуги

 

(найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, електронна пошта, веб-сайта)

Органи соціального захисту населення районних, міських та районних у містах державних адміністрацій, виконавчі органи міських рад

 

2. Перелік категорій одержувачів послуг – особи з інвалідністю з дитинства;

–  особи з інвалідністю внаслідок загального захворювання

 

3. Перелік документів, необхідних для надання (отримання) послуги

 

 

1.  Заява особи з інвалідністю про виплату грошової компенсації.

2. Медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о щодо необхідності забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

3. Документ про сплату повної вартості санаторно-курортної путівки, що засвідчує проходження особою з інвалідністю санаторно-курортного лікування (тільки для виплати грошової компенсації за самостійне санаторно-курортне лікування).

4. Довідка з місця роботи (навчання) про те,  що особа протягом  трьох років не одержувала безоплатну санаторно-курортну путівку – для осіб з інвалідністю, які  працюють  (навчаються).

5. Посвідчення особи з інвалідністю, що підтверджує належність до даної категорії осіб.

6. Паспорт громадянина України.

4. Вимоги до строку надання послуги, а також до строків здійснення дій, прийняття рішень у процесі надання послуги – Грошова компенсація  за  путівку  виплачується особі з інвалідністю, якщо  вона протягом попередніх трьох календарних років не одержувала безоплатної санаторно-курортної  путівки  (не  рахуючи  рік,  коли особа з інвалідністю звернулась за нею).

– Грошова  компенсація  за  самостійне  лікування  особам з інвалідністю виплачується один раз на три календарних  роки,  якщо  вони  не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу.

5. Перелік підстав для відмови (призупинення) у наданні послуги У разі коли особа протягом цього періоду одержувала безоплатну санаторно-курортну путівку.
6. Результат, який отримає одержувач. Можливі механізми отримання допомоги (поштове відділення, банківський рахунок, структурний підрозділ відповідного державного органу…). Розрахунок допомоги Отримання грошової компенсації.
7. Інформація про платність або безоплатність послуги та розмір плати за її надання Послуга надається на безоплатній основі
8. Можливі способи отримання відповіді (результату) (особисто/за довіреністю, письмово видається в управлінні/надсилається поштою) Поштовий переказ, розрахунковий рахунок.

У разі відмови у наданні послуги надсилається письмова відповідь.

9 Нормативно-правові акти, що регулюють порядок надання послуги 1. Конституція України;

2. Закон України “Про реабілітацію інвалідів в Україні”

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 07.02.2007 № 150 “Про затвердження Порядку виплати деяким категоріям інвалідів грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування”.

 

Інформаційна картка

надання послуг із соціальної підтримки населення

 

Назва послуги: виплата грошової компенсації вартості проїзду  до санаторно-курортного закладу і  назад особам, які  супроводжують  осіб з інвалідністю I  та  II   групи з наслідками травм  і  захворюваннями  хребта та спинного мозку до санаторіїв   спінального   профілю,  відповідно до

Закону України “Про  основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.

 

1. Суб’єкт надання послуги

(найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, електронна пошта, веб-сайта)

Органи соціального захисту населення районних, міських та районних у містах державних адміністрацій, виконавчі органи міських рад

 

2. Перелік категорій одержувачів послуг – особи, які  супроводжують  осіб з інвалідністю I  та  II   групи  з наслідками травм  і  захворюваннями  хребта та спинного мозку  до санаторіїв   спінального   профілю.
3. Перелік документів, необхідних для надання (отримання) послуги

 

 

1. Заява про виплату компенсації вартості проїзду до санаторно-курортного закладу і назад.

2. Проїздні квитки, що засвідчують проїзд до санаторно-курортного закладу і назад.

3. Документ що засвідчує проходження особою з інвалідністю санаторно-курортного лікування.

4. Посвідчення особи з інвалідністю, що підтверджує належність до даної категорії осіб.

5. Паспорт громадянина України.

4. Вимоги до строку надання послуги, а також до строків здійснення дій, прийняття рішень у процесі надання послуги     Особам, які  супроводжують  осіб з інвалідністю I  та  II   групи з наслідками травм  і  захворюваннями  хребта та спинного мозку  до санаторіїв   спінального   профілю,  оплачується проїзд (двічі  до  санаторію  і  двічі в зворотньому напрямку) у транспорті  загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними  квитками. У випадку проїзду залізничним транспортом  відшкодовують вартість квитка у плацкартному вагоні.
5. Перелік підстав для відмови (призупинення) у наданні послуги У разі коли особа не надала відповідний повний пакет документів.
6. Результат, який отримає одержувач. Можливі механізми отримання допомоги (поштове відділення, банківський рахунок, структурний підрозділ відповідного державного органу…). Розрахунок допомоги Отримання грошової компенсації.
7. Інформація про платність або безоплатність послуги та розмір плати за її надання Послуга надається на безоплатній основі
8. Можливі способи отримання відповіді (результату) (особисто/за довіреністю, письмово видається в управлінні/надсилається поштою) Поштовий переказ, розрахунковий рахунок.

У разі відмови у наданні послуги надсилається письмова відповідь.

9 Нормативно-правові акти, що регулюють порядок надання послуги 1. Конституція України;

2. Закон України “Про  основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”;

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187 „Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних                  у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад” (зі змінами).

Куди звернутися

 

Більш детальну інформацію щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням можна отримати в управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації.

 

Санаторно-курортне лікування учасників АТО

Загальна інформація

Для забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням передбачена бюджетна програма КПКВ 2505150 „Заходи із психологічної реабілітації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням”, за якою на 2017 рік, для оздоровлення зазначеної категорії осіб, передбачено   22 453,8 тис гривень.

Порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників бойових дій та інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції, регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням” (зі змінами).

Термін проходження санаторно-курортного лікування у санаторно-курортних закладах для осіб з інвалідністю становить 18 днів. Для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку становить 35 днів.

Враховуючи стратегію реформування системи соціальних послуг в умовах децентралізації, необхідність оптимізації державних видатків, реалізацію бюджетних програм соціального захисту учасників антитерористичної операції та з метою наближення послуг до їх отримувачів у 2017 році Урядом  прийнято постанову Кабінету Міністрів України  від 01.03.2017 № 110 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортним лікуванням, та внесення змін до порядків, затверджених постановами  Кабінету Міністрів України від 22 лютого  2006 р. № 187 і від 31 березня  2015 р. № 200”, якою змінено існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) для осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції через безготівкове перерахування  коштів  санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі трьохсторонньої угоди (особа – управління – санаторій) та визначено розпорядниками коштів, передбачених на зазначені цілі, нижчого рівня обласні та районні органи соціального захисту населення. Крім цього передбачено вільний вибір самим учасником антитерористичної операції санаторно-курортного закладу.

Тобто відтепер людина зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

При цьому гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначатиметься щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном.

На сьогодні розроблено та затверджено наказ Мінсоцполітики  від 06.04.2017 № 575 „Про встановлення граничної вартості путівки (ліжко-дня) у 2017 році”, який зареєстрований у Міністерстві юстиції 13.04.2017 за № 493/30361.

Разом з цим затверджено розподіл асигнувань між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення обласних  та Київської міської державних адміністрацій, передбачених у 2017 році для забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, який направлено на регіони для організації забезпечення санаторно-курортним лікуванням зазначеної категорії осіб.

Наразі Мінсоцполітики з метою збільшення чисельності оздоровлених постраждалих учасників антитерористичної операції спільно з  Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції опрацьовується питання щодо збільшення у 2017 році бюджетних призначень шляхом їх перерозподілу в межах вищевказаної бюджетної програми між напрямками використання на 28 072,8 тис грн, що дасть можливість збільшити чисельність оздоровлених до 50 відсотків.

Забезпечення осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” санаторно-курортним лікуванням регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 № 446 „Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ  та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей”.

Порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб рядового і начальницького складу, в тому числі учасників антитерористичної операції, органів МОУ, МВС, СБУ, ДСНСУ та інші регулюється:

–  постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 № 446 „Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ  та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей” (зі змінами);

– інструкцією про організацію медичної реабілітації та санаторно-курортного лікування в Міністерстві внутрішніх справ України, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 04.11.2003 № 1296 (зі змінами);

– інструкцією про організацію санаторно-курортного забезпечення у Службі безпеки  України,  затвердженою  наказом  Служби  безпеки  України від 26.12.2011 № 477 (зі змінами);

–  інструкцією про порядок санаторно-курортного забезпечення в МНС України, затвердженою наказом Міністерством України з надзвичайних ситуацій  та у справах захисту  населення  від  наслідків  Чорнобильської  катастрофи  від  17.07.2007 № 490 (зі змінами).

 

Інформаційна картка

надання послуг із соціальної підтримки населення

 

Назва послуги: забезпечення санаторно-курортними путівками осіб, постраждали під час проведення антитерористичної операції та яким встановлено статус учасника бойових дій чи особи з інвалідністю внаслідок  війни відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 та пункту 1 частини другої статті 7 Закону України  “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”

1. Суб’єкт надання послуги

 

(найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, електронна пошта, веб-сайта)

Органи соціального захисту населення районних, міських та районних у містах державних адміністрацій, виконавчі органи міських рад

 

2. Перелік категорій одержувачів послуг – учасники бойових дій;

– особи з інвалідністю внаслідок війни;

– особи з інвалідністю  із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку).

3. Перелік документів, необхідних для надання (отримання) послуги

 

 

1. Заява, яка подається за зареєстрованим місцем проживання особи, а особи, які є громадянами України, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції – за фактичним місцем проживання.

2. Медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о.

3. Копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни.

4. Документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань анти терористичної операції в районах її проведення.

5. Паспорт громадянина України.

4. Вимоги до строку надання послуги, а також до строків здійснення дій, прийняття рішень у процесі надання послуги – учасники бойових дій – щороку строком на 18-21 день;

– особи з інвалідністю внаслідок війни – позачергово щороку строком на 18-21 день;

– особи з інвалідністю із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій:

І та ІІ груп – до санаторіїв спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

ІІІ групи – до санаторії неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день.

5. Перелік підстав для відмови (призупинення) у наданні послуги У разі коли особа забезпечена санаторно-курортною путівкою у поточному році.
6. Результат, який отримає одержувач. Можливі механізми отримання допомоги (поштове відділення, банківський рахунок, структурний підрозділ відповідного державного органу…). Розрахунок допомоги Отримання санаторно-курортної путівки в органі соціального захисту населення за місцем перебування на обліку.

 

7. Інформація про платність або безоплатність послуги та розмір плати за її надання Послуга надається на безоплатній основі
8. Можливі способи отримання відповіді (результату) (особисто/за довіреністю, письмово видається в управлінні/надсилається поштою) Повідомлення про надходження санаторно-курортної путівки із зазначенням часу та місця отримання здійснюється в телефонному режимі, письмово або іншим способом, що не суперечить чинному законодавству.

 

9 Нормативно-правові акти, що регулюють порядок надання послуги 1. Конституція України;

2. Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту “;

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням”

 

Куди звернутися

Більш детальну інформацію щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням можна отримати в управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації.

 

Перелік санаторно-курортних закладів для спинальників

 1. 1. Товариство з обмеженою відповідальністю «Санаторій Арктика».
 2. Товариство з обмеженою відповідальністю «Санаторій «Борисфен».
 3. Дочірнє підприємство «Південь-курорт-сервіс».
 4. Дочірнє підприємство «Клінічний санаторій ім. Пирогова» санаторій «Куяльник» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця».
 5. Дочірнє підприємство«Санаторно-курортний реабілітаційний центр «Слов’янський курорт» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця».

 

Інформація щодо санаторно-курортних закладів, які забезпечують осіб з інвалідністю, чорнобильців та

учасників антитерористичної операції послугами з санаторно-курортного лікування

№ з/п Назва санаторно-курортного закладу Адреса Контактний телефон Е-mail
1 2 4 5 6
Заклади Вінницької області
1 Товариство з обмеженою відповідальністю “Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу “Подільський Артек”, ЄДРПОУ 04818298 Вінницька обл., м. Ладижин, вул. Лісна, 1 (04343) 6-18-45, 6-73-56, (04343) 6-18-45, (097) 266-80-38 – директор Мазур Петро Назарович podolartek@meta.ua
2 ДП Клінічний санаторій “Авангард” Вінницька обл., м. Немирів, вул. Шевченка, 16 (04331) 2-23-48, (098) 665-47-98, (095) 678-51-39 avangard_nemirov@ukr.net
3 Санаторій “Радон” Вінницька обл., м. Хмільник, вул. 1-го Травня, 1 (04338) 2-52-01 (директор санаторію), (04338) 2-28-79, (093) 44-285-33, (097) 258-74-88, (099) 163-22-30  (віділ реалізації путівок) іnfo.radon@i.ua
4 Міністерство оборони України Військово-медичний департамент Центральний військовий клінічний санаторій “Хмільник” ЄДРПОУ 08482599 Вінницька обл., м.Хмільник, вул. 1 Травня, буд. 39 (3804338) 2-24-05
Заклади Волинської області
5 Комунальне підприємтво “Санаторій  матері і дитини “Пролісок”, код ЄДРПОУ 20140252 Волинська обл., Ківерцівський р-н, с. Грем’яче (03365) 9-44-66, 9-68-19 prolisok.san@gmail.com
6 Волинський обласний санаторій “Лісова пісня”, код ЄДРПОУ
05383951
Волинська обл., Шацький р-н, с. Гаївка, вул. Пісочна, 6 (03355) 95-6-06 infolp556@ukr.net
7 ВП «Санаторій «Шахтар» ДП «Волиньвугілля»
Код ЄДРПОУ 32365965
Волинська область, 45300 Іваничівський район, с.Павлівка, вул Незалежності, 26 067 893 01 71
Заклади Дніпропетровської області
8 Дочірнє підприємство “Санаторій “Славутич” ім. Б.В. Пашковського приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України “Укрпрофоздоровниця” ЄДРПОУ: 32365106 51601, Дніпропетровська обл., м. Верхньодніпровськ, санаторій “Славутич” (05658) 3-27-44, (05658) 32753 slavutich-5@ukr.net
9 ДП “Санаторій “Дніпровський” Дніпропетровська обл., м. Дніпродзержинськ, вул. Гастелло, 2 (068) 946-04-44  sandnipr@privat-online.net
10 Товариство з обмеженою відповідальністю  «Санаторій «Курорт Орлівщина», 32286611 Дніпропетровська обл., Новомосковський р-н, с. Орлівшина, вул. Лісна (05693) 5-21-36 sekretar_dpsn@i.ua
11 ТОВ Санаторій “Сонячний” Дніпропетровська обл., Павлоградський р-н, с. Вербки вул. Лісова, 3 (05632) 600-70 solnechnuj@ukr.net
Заклади в Донецькій області
12 Дочірнє підприємство “Санаторно-курортний реабілітаційний центр “Слов’янський курорт” ЗАТ “Укрпрофоздоровниця”, код ЄДРПОУ 30708792 Донецька обл., м. Слов’янськ, вул. Пушкінська, 2 Приймальна генерального директора:
(06262) 3-45-17;
факс: (06262) 2-73-09;

Відділ реалізації путівок:
тел./факс: (06262)2 -88-45;
(095) 125-25-14 – начальник відділу Красиліч Лідія Григорівна

slavkurort@ukr.net slavkurort.office@ukr.net
Заклади Житомирської області
13 КП “Обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення “Дениші” Житомирської обласної ради” Житомирська обл., Житомирський р-н, с. Дениші (0412) 496-001, (0412) 446-486, (050) 313-82-55,  (0412) 496-005, (0412) 496-003 denyshi@meta.ua
Заклади Закарпатської області
14 Дочірнє підприємство «Клінічний санаторій «Карпати» ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця»,
02649615
Закарпатська обл., Мукачівський район, с. Карпати, 1 03131-5-44-33, 7-32-34 s.karpati2011@ukr.net
15 ДП “Санаторій Поляна”, ЄДРПОУ 02649880 Закарпатська обл., с. Поляна, вул. Духновича, 104, Свалявський р-н тел.(03133) 7-7-47, 7-72-44, 7-42-34 san.polyana.zak@gmail.com
16 Санаторій  “Верховина”, ЄДРПОУ 02647289 Закарпатська обл., с. Сойми,1 Міжгірського р-ну (03146) 2-12-25, (03146) 2-60-44, (03146) 2-60-35 sojmy@ukr.net
17 Санаторій “Сонячне Закарпаття”, ЄДРПОУ 02649905 Закарпатська обл., Свалявський р-н, с. Поляна, 1 вул. Курортна, 1-А (0233) 3-55-55, (050) 507-06-37 sale@sonzak.com.ua
18 ДП санаторій “Шаян”, ЄДРПОУ  02647183 Закарпатька обл., Хустський р-н, с. Шаян (03142) 59-232 sanatoriyshayan_@ukr.net
19 Дочірнє підприємство «Санаторій «Синяк» ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», код за ЄДРПОУ –02649704 с. Синяк, Мукачівський район, Закарпатська область, Україна, 89642. 44-005
20 ПП «Джерело-2» Санаторій «Орлине гніздо»
код ЄДРПОУ 32086361
м. Виноградів
ур. Виннички,35
Закарпатська обл.,  90300
068-848-43-68
Заклади Запорізької області
21 ТОВ “Санаторій “Нива”, ЄДРПОУ 00428426 Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Котляревського, 23 (06153) 4-48-53 saniva@meta.ua
22 ПП “Курорти Приазов’я” санаторій “Арктика”, ЄДРПОУ 31508370 Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Макарова,  20/2 (06153) 9-20-27, (06153) 60-685 info@arctica.zp.ua
ПП “Курорти Приазов’я” санаторій “Нафтохімік” Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Макарова, 71 (061) 53-35-212 reclamakurort@bmr.gov.ua
23 ПАТ “Приазовкурорт” Філія “Клінічний санаторій “Великий Луг”, Код ЄДРПОУ 26317705 Запорізька обл., м. Запоріжжя, вул. Ленська, 45 (061) 286-96-83 velikiylyg@ukr.net
ПрАТ “Приазовкурорт” “Санаторій  “Кирилівка”, Код ЄДРПОУ 26317823 Запорізька обл., смт Кирилівка, Якимівський р-н, вул. Санаторна, 1 (06131) 69-107, 69-340, факс 69-475 sanatorium@i.ua
ПрАТ “Приазовкурорт” клінічний санаторій “Бердянськ”, Код ЄДРПОУ 33484163 Запорізька область, м. Бердянськ, бул. Тінистий, 12 (06153) 4-18-82 san_berdyansk@ukr.net
ПрАТ “Приазовкурорт” Клінічний санаторій «Лазурний»
Код ЄДРПОУ 33484158
бул. Центральний, 4а,
м. Бердянськ,
Запорізька обл.
71120
06153-41968 san_berdyansk@ukr.net
24 Товариство з обмеженою відповідальністю «Соціальні ініціативи Запоріжжя»
Код ЄДРПОУ 3862382
вул. Південне шосе, 72,        м. Запоріжжя, тел./факс
(061) 289 23 91
Заклади в Івано-Франківській області
25 Дочірнє підприємство Санаторій “Черче” ЗАТ лікувально- оздоровчих закладів «Укрпрофоздоровниця»
Код за ЄДРПОУ 05397373
Івано- Франківська обл., Рогатинський р-н., с.Черче (03435) 71 244 cherche@ukr.net
Заклади в Київській обл. та м. Київ
26 Лікувально-реабілітаційний центр для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ім. В.Т.Гуца, Код ЄДРПОУ 19408382 Київська обл., вул. Соборна, 4 с. Капітанівка, Києво-Святошинський р-н (044) 424-66-35, 422-91-88 lrc_goutsa@ukr.net
27 ТОВ “Санаторій-профілакторій “Діброва”, ЄДРПОУ 36484852 Київська обл., м. Біла Церква, вул. Лісова, 2-Б (04563) 63-545, (04563) 62-212 bc.dibrova@meta.ua
28 Санаторій “Україна”, ЄДРПОУ 02649621 Київська обл., смт Ворзель,  вул. Стражеска, 26 (04597) 464-23 san-ukraine@ukr.net
29 Клінічний санаторій “Жовтень”, код 00012925 м.Київ, Голосіївський район, Конча-Заспа, 27 км Столичного шосе 044259-20-64
30 Санаторійй Пуща Водиця 04075 м.Київ, вул. Гамарника,60 097 266-01-24
31 Лікувально-профілактичний комплекс «Феофанія» національної академії наук  України     ЄДРПОУ 05540267 м. Київ, вул.Академіка Лебедєва, буд.31 044 526-70-47
32 Клінічний санаторій «Перемога» 03190515 м. Київ вул. Бударіна, 3 (044)451-30-77
33 Державне підприємство “Санаторій “Конча-Заспа” код ЄДРПОУ 01981715 м. Київ, Столичне шосе, буд. 215 044-259-24-05  0937864475
Заклади в Кіровоградській області
34 КП “Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня Кіровоградської області” Кіровоградька обл., м. Знам’янка, вул. Героїв Чорнобиля, 6 (05233) 7-10-51, (05233) 7-11-08, (05233) 7-11-04 kpzobl@gmail.com
Заклади в Луганській області
35 ТОВ “Новопсковський санаторій “Перлина”, ЄДРПОУ 05439628 Луганська обл., смт. Новопсков, вул. Українська, 218 (06463) 2-11-90, 2-19-93 perlinanovopskov@ukr.net
Заклади в Львівській області
36 Санаторій “Любінь Великий” Львівська обл., Городоцький р-н, смт Великий Любінь, вул. Львівська,16  (03231) 2-41-40, 2-41-93, приймальня 096-690-93-57, факс 2-44-40 sanatoriy@ua.fm
37 Санаторій “Київ Плюс” Львівська обл., м. Моршин, вул. Грушевського, 8а (03245) 664-01, (044) 485-16-00 kievplus2@ukr.net
38 Санаторій “Дністер” Львівська обл., м. Моршин, вул. С. Бандери, 4 (03260) 6-05-39, 6-05-30, (067) 340-22-18 – Ярослав Іванович Магас san_dnister@ukr.net
39 Санаторій “Черемош” Львівська обл., м. Моршин, вул.С.Бандери, 4 (03260) 6-23-70, (03260) 6-04-97 san_cheremosh@ukr.net
40 Санаторій “Батьківщина” Львівська обл., м. Трускавець, вул. Городище, 6 директор (03247) 5-43-81 , приймальня (03247) 5-40-74, реєстратура (03247) 5-47-32, бухгалтерія (03247) 5-41-24 batkivshchyna@tr.lv.ukrtel.net
41 Cанаторій “Дніпро-Бескид” Львівська обл., м. Трускавець, вул. Дрогобицька, 33 (0247) 5-17-05, 5-22-61 post@beskyd.com.ua
42 Санаторій “Стожари” Львівська обл., смт Східниця, вул. Зарічна, 9а (032480) 4-80-18, (03248) 4-82-71 stozhary@boryslav.ukrtel.net
43 Санаторій “Шкло” Львівська обл., Яворівський р-н, смт Шкло, вул. Курортна, 1  (03259) 71-885, (03256) 42-130, 40-073, (097) 781-22-70, (098) 179-43-62 sankur-shklo.com.ua
44 Санаторій “Нафтуся Прикарпаття” Львівська обл., Дрогобицький р-н, с. Модричі, вул. Курортна, 1 (03244) 10-614 truskavets@karpatykurort.org
45 Санаторій “Прикарпатська ватра” Оздоровчого комплексу “Прикарпатська ватра” Філії “Агрогаз” ПАТ “Укртрансгаз” Львівська обл., Стрийський  р-н, с. Баня-Лисовицька, вул. Куротна, 55 (03245) 68-262, начальник Микола Богданович Байтала – (093) 418-02-01, Магас Мар’яна Богданівна – (073) 138-86-69 vatra.prykarp@ukr.net
Заклади в Миколаївській області
46 ТОВ “Санаторій Борисфен” Миколаївська обл., м. Очаків,  вул. Будівельників,  7 (05154) 3-72-91, (097) 174-34-32 info@borisfen.in.ua
47 Санаторій-профілакторій “Перемога” Миколаївська обл., м. Миколаїв,  вул. Гагаріна, 1-А (0512) 68-99-23 sppobedanikolaev@gmail.com
48 Санаторій-профілакторій “Інгул” Миколаївська обл., м. Миколаїв, вул. Героїв України,  6а (0512) 42-47-32, 42-46-46, (096) 974-36-10 olgasedorchenko1974@gmail.com
Заклади в Одеській області
49 Південь-курорт-сервіс санаторій “Орізонт” Одеська обл., м. Білгород-Дністровський, вул. Гагаріна, 1-а, курорт Сергіївка (050) 495-30-01 orizont12@ukr.net
50 Санаторій “Сенетатя” Одеська обл., м. Білгород-Дністровський, вул. Леніна, 5, курорт Сергіївка (067) 558-42-57 – Микола Іванович senetatya@i.ua
51 Санаторій “ім. С.Лазо” Одеська обл., м. Білгород-Дністровський, вул. Набережна, 3, курорт Сергіївка (04849) 47-240 slazo@ukr.net
52 Санаторій “Одеський” Одеська обл., м. Одеса, вул. Рибачья балка, 3 (0482) 33-84-99 sanatoriy.odesskiy@gmail.com
53 Санаторій “ім. Горького” Одеська обл., м. Одеса, вул. Фонтанськая дорога 165 (04849) 7478245, (050) 391-38-42 gorkogo@te.net.ua
54 ТОВ “Золота нива” Одеська обл., м. Білгород-Дністровський, вул. Чорноморська, 16, курорт Сергіївка (097) 939-95-67, (04849) 48-373  z.niva@ukr.net
55 Клінічний санаторій “Аркадія” Одеська обл., м. Одеса,  Гагарінське плато, 1 (048) 785-43-95 – Cултанова Наталя Федорівна arkadiya_dpsu@ukr.net
56 ДП “Клінічний санаторій ім. Пирогова” Одеська обл., м. Одеса, курорт Куяльник (048) 785-45-32 into@kuyalnik.com.ua
57 ДП “Клінічний санаторій “Лермонтовський” ЗАТ “Укрпрофоздоровниця” Одеська обл., м. Одеса,  пров. Лермонтовський, 2 (048)722-63-41 7226341@gmail.com
58 Спеціалізований Одеський санаторій „Салют” 65067, м. Одеса,
вул. Академічна, 28
код 0482, тел. 68-83-83; 68-57-82 san.saljut@ukr.net
Заклади в Полтавській області
59 ПрАТ “Миргородкурорт” (санаторії: “Полтава”, “Миргород”, “Хорол”, “Березовий Гай”) Полтавська обл., м. Миргород, вул. Гоголя (05355) 5-26-33,  (5355) 5-21-25 marketing@mirgorodkurort.ua
60 Медичний реабілітаційний центр МВС України “Миргород” Полтавська обл., м. Миргород, вул. Українська (05355) 4-65-40, 4-66-07, 4-66-08, 4-64-77 migrorod@mvs.gov.ua
61 Санаторій “Псьол” Полтавська обл., смт Велика Багачка, вул. Жертв Революції (05345) 9-16-90 info.psel@i.ua
62 Медичний центр Внутрішніх військ МВС України “Нові Санжари” Полтавська обл., смт Нові Санжари, пров. Радянський (05344) 3-13-57 medcenterns@meta.ua
63 Спеціалізований Миргородський санаторій «Слава» 37600, Полтавська область,
м. Миргород,
вул. Харківка, 64
код 05355, тел. 5-27-16, 5-31-39 sanatoriyslava@gmail.com
Заклади в Рівненскої області
64 Комунальне підприємство «Дитячий санаторно-оздоровчий комплекс «Електронік-Рівне» Рівненської міської ради Рівненська область, Рівненський район, с. Кустин, вул. Санаторна,2 (юридична адреса – м. Рівне , вул. Соборна, 30) (036) 26-85-44, факс 26-74-33, (067) 360-38-18 – Волгіна Світлана Миколаївна elektronik-rivne@ukr.net
65 Орендне підприємство санаторій “Червона калина” Рівненської обл., вул. Лісова, 1, с. Жобрин, Рівненський р-н (0362) 61-84-85, 61-84-80,  67-00-64, 67-00-62, 67-00-60, 67-00-61 (цілодобово, для довідок та бронювання місць), (097) 736-00-98 kalina.chervona@gmail.com
Заклади в Сумській області
66 Санаторій “Токарі” Сумська обл., м. Лебедин, с. Токарі, вул. Санаторна, 96 тел./факс бухгалтерія: (05445) 3-89-25, (05445) 3-71-22, тел./факс реєстратура: (05445) 3-1-35, моб. (050) 300-12-81 stokari@yandex.ua
Заклади в Харківській області
67 ДП Клінічний санаторій “Курорт Березівські мінеральні води” Харківська обл., Дергачівський район, с. Березівське (057) 700-33-16 berminvodysanatory@ukr.net
68 ДП “Санаторій “Ялинка” Харківська обл., Зміївський р-н, п. Дачне, вул. Курортна,1 (057) 341-41-34,38 (057) 341-41-32, (057) 341-41-25- директор Кривошликов Федір Іванович yalyn_nbal@ukr.net
69 Дочірнє підприємство “Клінічний санаторій “Роща” Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України “Укрпрофоздоровниця” Харківська обл., Харківський р-н, сел. Пісочин, вул. Санаторна, 46 (05774) 2-19-50, (0574) 2-16-32, (057) 742-16-84, (067) 573-01-02 – Мяснікова Тамара Степанівна roscha@ukrpost.net
Заклади в Херсонській області
70 ДП Санаторій “Гопри” ЗАТ “Укрпрофоздоровлення” лікувально-оздоровчих закладів профспілок України Херсонська обл., м. Гола Пристань, вул. Санаторна, буд.72 (05539) 7-85-47 goprizdrav@onlіne.ua
71 ДП Санаторій для дітей з батьками “Скадовськ” ЗАТ “Укрпрофоздоровлення” лікувально-оздоровчих закладів профспілок України Херсонська обл., м. Скадовськ, вул. Набережна, буд.1 (05537) 5-23-27  s_scadovsk@ukr.net
Заклади в Хмельницькій області
72 ТОВ “Санаторій “Лісова Пісня” Хмельницька обл., Подільський р-н, с. Привороття Друге, вул. Лісова, 40 (0384) 3-64-00 tovlisovapisnya@ukr.net
73 Санаторій “Збруч” Хмельницька обл., Городоцький р-н, смт Сатанів, вул. Курортна, 17 (03851) 5-10-36 zbrush86@ukr.net
74 Хмельницький обласний міжгосподарський санаторій “Україна” Хмельницька обл.,  Дунаєвецький р-н с. Маків, вул. Санаторна, 72 (03858) 3-23-59, (097) 264-39-50 Григор’єва Світлана Степанівна sankur_mak@ukr. net
75 Санаторій “Перлина Поділля” Хмельницька обл., Городоцький р-н, смт Сатанів, вул. Курортна, 45 (03851) 4-21-54 info@perlyna.km.ua
Заклади в Черкаській області
76 ПрАТ “Санаторій “Мошногір’я” Черкаська обл., Черкаський р-н, с. Будище, вул. Т.Г. Шевченко, 38 (047) 45-21-58, 45-21-41, (067) 900-09-45  moshny4@inbox.ru
Заклади в Чернігівській області
77 Санаторій “Остреч” Чернігівська обл., м. Мена, Урочище Остреч, 4 (04644) 2-14-00 sanostrech@ukr.net

 

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97