Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Паспорт району

 

Загальна характеристика

Володимиреччина – інвестиційно привабливий район, який відзначається вигідним географічним положенням, розвинутою інфраструктурою транспорту і зв’язку, банківською системою, значним промисловим і будівельним потенціалом, резервами кваліфікованої робочої сили та управлінського персоналу, запасами природних сировинних ресурсів. Саме тут знаходяться два унікальних родовища високоякісних базальтів, придатних для виробництва мінеральної вати і кам’яного литва. Є значні поклади торфу, білого кварцового піску, глини, бурштину, цеолітових туфів, міді.

Привертає увагу й багатство рекреаційних ресурсів.

На території району розміщено 6 об’єктів природно-заповідного фонду. Найбільшим об’єктом є ландшафтний заказник загальнодержавного значення – Рівненський природний заповідник загальною площею 8.2 тис.га, де знаходиться Біле озеро, вода в якому з великим вмістом гліцерину. Район розташований в зоні надмірного зволоження. Основними джерелами водозабезпечення є річки Горинь, Стир та більш 10 озер і 14 рукотворних водойм.

Площа лісів становить 100,6 тис.га, що складає 51,8 відс. до загальної площі району. В навколишніх лісах водяться дикі кабани, кози, вовки, лисиці, лосі, з птахів – тетеруки, куріпки, журавлі. З дерев переважають сосна,  дуб, береза, в заболочених місцях – вільхи. Ліси багаті на гриби і ягоди (чорниці, брусниці, ожина, журавлина та інші).

На території району нараховується 67 населених пунктів з чисельністю населення 61,1 тис.чол.. в т.ч. сільського населення – 49,296 тис.чол., міського – 11,768 тис.чол., з них українців – 99,1%, росіян – 0,7%, білорусів – 0,2%. Чоловіче населення району становить 49% (30201 осіб), жіноче – 51% (30877 осіб).

Промисловий комплекс

В районі функціонує 9 промислових підприємств. Основні види промислової продукції: пиломатеріали, столярні вироби, дошка для підлоги, камене-щебенева продукція, масло тваринне, сир твердий, продукція з незбираного молока. Найефективніше працюють: ВАТ “Володимирецький молочний завод”, ДП “Меркурій”, ВАТ “Рафалівський кар’єр”, Полицька виправна колонія № 76.

Сільське господарство

Важливе місце в районі займає сільськогосподарське виробництво. В районі діє 16 підприємства агропромислового комплексу та 14 тисяч особистих підсобних господарств.

Площа сільськогосподарських угідь – 69,2 тис.га, з них рілля – 38,9 тис.га, сіножаті – 14,4 тис.га, пасовища – 12,4 тис.га.

Виробництво основних видів сільськогосподарської продукції: зернові, картопля, овочі, хміль, м’ясо, молоко. Найефективніше працюють СВК “Бережанка”, СВК Озерський”, СВК “Промінь” та дослідне господарство “Городецьке”.

Зовнішньоекономічна діяльність

Щороку підприємствами району експортується продукції на загальну суму понад 8 млн. грн, що становить 30 відс. у загальному обсязі реалізації. Зовнішньоекономічну діяльність в районі здійснюють ДП “Володимирецьке лісове господарство”, ВАТ “Рафалівський кар’єр”, ТзОВ “ТНТ Вест”, ТзОВ “РАЛ”, ДП “Меркурій” та інші. Основними видами продукції, що відправляються на експорт до Словаччини, Франції, Угорщини, Нідерландів, Чехії, Болгарії, Польщі та інших країн є пиловник хвойний, техсировина березова, фанерна сировина, дошка для підлоги, щебенева продукція та заморожені дикоростучі плоди і ягоди. (Див. додатки)

Будівництво та інвестиційна діяльність

В районі  будівельну діяльність здійснюють 5 будівельних організацій – КП «Володимирецький агропормбуд», райавтодор, ШБД-2, ВАТ «Володимирецька ПМК – 173», ТВП «Олімп».

В економіку району вкладені прямі іноземні інвестиції в сумі 1,2 млн.дол. США. Ці кошти спрямовані для реконструкції  технологічних ліній по випуску фанери, багатошарового листа, латофлексу, каменещебенової продукції. (Див. додатки)

Транспорт і зв’язок, банківська система

На території району знаходяться дві залізничних станції Антонівка і Рафалівка на відстані 20 км від районного центру. Відстань до обласного центру залізницею – 133 км. Через район проходить автомобільна дорога державного значення: Київ-Ковель, протяжність 32 км.

Базовими підприємствам по транспортному обслуговуванню населення в районі визначені ВАТ “Володимирецьке АТП-15644” та ВАТ “Кузнецовське АТП-15637”, які мають відповідно 46 та 61 відправлень на добу. Середньодобове відправлення пасажирів з автостанції Володимирець становить 210 осіб та 710 – з АС Кузнецовськ.

Всі 67 населених пунктів району охоплені автобусним сполученням.

Автомобільні дороги в районі представлені територіальними, районними та сільськими дорогами. Загальна довжина автомобільних доріг в районі складає 356,3 км, в тому числі з твердим покриттям 343,2 км або 96 відсотків. По даних філії “Володимирецький райавтодор” на дорогах в місцях перешкод збудовано 24 мости довжиною 685 метрів.

Послуги електрозв’язку надаються у всі населені пункти району.

В районі функціонує 4 банкові установи; “Аваль”, “Приватбанк”, “Ощадбанк” та банк “Укоопспілка”.

Торгівля та сфера послуг

В районі працює 324 торгових точок різних форм власності, в тому числі 226 приватних. Громадське харчування забезпечує 72 підприємство.

В районі функціонує 3 ринки. ГП «Ринок» кооперативного підприємства ГЗВП “Меркурій”, що знаходиться у смт.Володимирець, має 644 торгових місць, працює один раз на тиждень: у п’ятницю. Ринок у смт.Рафалівка ТзОВ «Юлія» має 80 торгових місць, працює один раз на тиждень: у четвер. Ринок “Нектар” приватного підприємця П.Журби смт. Володимирець нараховує 39 торгових точки працює 6 раз на тиждень.

смт. Володимирець – 86 торгових точок,

смт. Рафалівка – 29 торгових точок.

Мале підприємництво

Завдяки використанню потенціалу малого підприємництва в районі вдалося вирішити проблему пасажирських перевезень, забезпечення потреби району в закладах торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування.

В районі функціонує 104 малих підприємств та 835 суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб. Орієнтація малого підприємництва спрямована в основному на такі галузі економіки як промисловість, торгівля, побутові послуги населенню.

Ринок праці

Протягом року в районному центрі зайнятості офіційно в середньому перебуває на обліку 2,9 тис.чол. Половину з них становлять жінки, 25 відс. – молодь у віці до 28 років. За рік працевлаштовуються понад 1000 безробітних, в тому числі на новостворені робочі місця понад 450 чол.

Охорона здоров’я

Мережа лікувально-профілактичних закладів району нараховує 52 заклади:

–         Володимирецька центральна районна лікарня;

–         Рафалівська районна лікарня;

–         Антонівська та Б.Вільська дільничні лікарні;

–         В.Цепцевицька та Ст.Рафалівська лікарські амбулаторії загальної практики на засадах сімейної медицини;

–         В.Телковицька сільська лікарська амбулаторія;

–         Мульчицька сільська лікарська амбулаторія.

–         43 фельдшерсько-акушерських пунктів;

–         районна стоматологічна поліклініка.

Міжрайонна протитуберкульозна лікарня відноситься до територіально-медичного об’єднання “Фтизіатрія”.

Ліжкова потужність ЛПЗ району – 335 ліжок.

Освіта

У дошкільній освіті району функціонує 37 дошкільних закладів. Загальну середню освіту надають 44 загальноосвітні навчальні заклади, в яких навчається 11374 дітей шкільного віку, в т.ч. у сільській місцевості 37 закладів і 9,3 дітей шкільного віку. Працює 4 заклади нового типу та вище професійне училище № 29.

Усі загальноосвітні навчальні заклади району забезпечені сучасними комп’ютерами. ЗНЗ І-ІІІ ст. та підключені до мережі Інтернет.

Культура

Район споконвіку славився історичними і культурними традиціями, самобутніми поліськими піснями і танцями, обрядами, звичаями та фольклорними творами, що сягають у глибоку давнину.

В районі народилися чи проживали такі відомі літератори, письменники і поети, як Володимир Мирний, Михайло Дубов, Петро Міхеєв, подружжя Пшеничних, Іван Кидрук, Іван Сидорчик, Галина Гордасевич. З районом пов’язана діяльність класиків польської літератури, Юзефа Крашевського, Ванди Василевської. В смт.Рафалівка похований класик єврейської поезії Ошер Шарцман.

Збережені багатовікові традиції духовності, народного мистецтва. Особливе місце серед народних промислів району займає ткацтво, для якого характерна однокольорова гама переплетення різних геометричних фігур в орнаменті.

Окрасою творчого  життя району  є  152 колективи  художньої самодіяльності , з них  9 мають почесне званням „народний”, „зразковий”, один з яких – фольклорний  колектив с. Хиночі отримав його в 2006 році:

–          чоловічий вокальний ансамбль „Верес” районного будинку культури;

–          жіночий вокальний ансамбль „Дивоцвіт” районного будинку культури;

–          ансамбль народної музики  районного будинку культури;

–          дитячий фольклорний колектив „Веселики Полісся” с. Жовкині;

–          фольклорний колектив с. Острівці;

–          фольклорний колектив с. Суховоля;

–          вокальний ансамбль „Мрія” міського будинку культури с.Рафалівка;

–          театр  міського будинку культури с. Рафалівка.

До послуг населення району 43 клуби і будинки культури, 46 бібліотечних закладів. 2 дитячі музичні школи, краєзнавчий музей, що функціонує з 1969 року.

Володимиреччина пишається своєю історією, яка представлена  в  експозиціях шкільних  краєзнавчих музейних кімнат  в с. Б.Воля, Любахи, Мульчиці, Хиночі, „народного” громадського історичного та краєзнавчого музею смт. Володимирець та народознавчих кімнатах с. Біле, Воронки, Зелене, Половлі, Сопачів, Озерці.

    Унікальним туристичним об’єктом не тільки в  Україні, а й в  Західній Європі  є діюча вузькоколійна залізниця Антонівка–Зарічне.

Найдовша в Європі вузькоколійка Антонівка-Зарічне, яка  збудована у 1905 році,  на маршруті якої  є п’ять станцій та п’ятнадцять  стаціонарних  зупинок. Особливістю вузькоколійки  або „кукушки”, як  лагідно називають її жителі Полісся, є  наявність  єдиного в Україні  дерев’яного моста (через річку Стир).

Характеристика ресурсних активів району

 

№ п/п Назва ресурсів Місце знаходження Проектна оцінка величини покладів, тис.т Стан розробки
1. Базальт с.Полиці 13,5 млн. м3 Родовище експлуатується з 1987 року
2. Туфи базальтові с.Полиці 6,0 млн. м3 В стадії початкової розробки
3. Агатово-холцедонова сировина с.Полиці 7,0 млн. м3 В стадії початкової розробки
4. Торф села: Луко, Телковичі, Воронки 5857 тис.тонн В стадії початкової розробки
5. Сапропель села: Луко, Жовкині 2 млн.тонн. Видобуток проводиться
6. Пісок села: Сопачів, Половлі, Хиночі, Балаховичі, Довговоля, Городець 20 млн.тонн Видобуток проводиться
7. Бурштин села: Жовкині, Каноничі, Дубівка, смт.Володимирець Ведеться розвідка даних родовищ з проведенням дослідно-промислового видобутку бурштину
8. Мідь с.Полиці В стадії початкової розробки
9. Глина села: Ромейки, Жолудськ, Каноничі, Довговоля, Заболоття, Цепцевичі, Полиці, смт.Володимирець 12 млн.тонн В стадії розробки

Поділитися:Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97