Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545ПІДСУМКИ РОБОТИ ВЕТЕРИНАРНОЇ СЛУЖБИ ВОЛОДИМИРЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЗА 2015 РІК

        Провівши  аналіз роботи установ державної ветеринарної медицини в районі за 12 місяців 2015 року, слід відзначити, що спеціалістами ветеринарної медицини проводилась відповідна  робота  по профілактиці інфекційних захворювань тварин та утримання стабільної епізоотичної ситуації.

Своєчасне і якісне проведення профілактичних, протиепізоотичних заходів та здійснення  держветінспекторського контролю за їх проведенням забезпечило благополуччя тваринництва  господарств і населених пунктів району по бруцельозі, лейкозі, туберкульозі, сибірці ВРХ, чумі свиней  та інших інфекційних  хворобах тварин і птиці.

Плани протиепізоотичних заходів по основних показниках за звітний період виконано за винятком – по діагностичних дослідженнях: не виконаний план по 9 показниках, а саме: напруженість імунітету до хв. Ньюкасла  в зв’язку з тим, що не по всіх населених пунктах району пройшов 21 день після вакцинації; інфекційний ринотрахеїт ВРХ, хв. Ауєски свиней, ІНАН коней, лептоспірозу коней та сапу коней – у зв’язку з відсутністю діагностикуму; дослідженню свиней на АЧС в зв’язку з відсутністю падежу.

По щепленнях і лікувально-профілактичних заходах, а також ветеринарно-санітарні роботи виконані в повному об’ємі, окрім щеплень собак проти сказу в зв’язку з непередбаченим використанням вакцини на вимушене щеплення тварин.

      В районі за звітний період проведено 8 засідань Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Володимирецькій  районній державній адміністрації.

      На засіданні розглядалися питання про епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней та вжиття невідкладних заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію району. Слід відзначити, що службою ветеринарної медицини  забезпечено постійний контроль за ввезенням живих тварин, продукції і сировини тваринництва, суворо дотримуються вимоги профілактичного карантинування з обов’язковим  проведенням необхідних  лабораторних досліджень. Згідно розпоряджень, наказів Головного управління ветеринарної  медицини в Рівненській області  в районі розроблено «План дій при підозрі  захворювання свиней на африканську чуму свиней, незалежно від типу ведення господарства та форми власності». Створено мобільну групу для швидкого реагування у випадку підозри та виникнення захворювання на африканську чуму свиней. Свиногосподарства  району  переведені на закритий режим  роботи, заборонено  вхід та  в’їзд на територію ферми сторонніх осіб та транспорту. Забезпечено виконання плану протиепізоотичних заходів, зокрема  імунізацію всього поголів’я  свиней проти класичної чуми. За звітний період в районі вакциновано 20000 голів свиней проти класичної чуми, а саме в індивідуальному  секторі 19844 голови, в господарствах 166 голів свиней. План виконаний в повному об’ємі.

         На засіданні ДНПК розглядалось  питання «Про епізоотичну ситуацію зі сказу, заходи боротьби з ним в Володимирецькому районі», З початку 2015 року в районі було зафіксовано 2 випадки захворювання тварин на сказ.

 Було накладено карантинні обмеження на 2 населені пункти, відповідно затверджені  плани заходів по ліквідації захворювання. Спеціалістами управління та районної  лікарні ветеринарної медицини проведені заходи з ліквідації сказу згідно діючої інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин».

     Станом на 01.01.2016 року в районі карантинні обмеження  не зняті зі 2-х населених  пунктів.

     На виконання  розпорядження голови обласної державної  адміністрації «Про заходи щодо запобігання захворювання на сказ в Рівненській області» та на виконання рішення ДНПК при Володимирецькій районній державній адміністрації  в районі здійснено комплекс організаційних та спеціальних ветеринарно-профілактичних заходів проти сказу тварин:

–         вжито заходи для покращення обліку, реєстрації та вакцинації собак в населених пунктах району, наявні довідки про кількість собак в розрізі населених пунктів району;

–         ведеться клінічне обстеження тварин, які покусали людей. Із власників цих тварин беруться розписки  про ізольоване утримання їх, а в разі  неадекватної  поведінки або їх загибелі негайного повідомлення про це службу ветеринарної медицини в період карантинування. Власники тварин ознайомлені з правилами тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах. Згідно повідомлень санітарно-епідеміологічної служби з початку року під ветеринарно-санітарним наглядом перебувало 126 тварин, які покусали людей;

–         з метою моніторингу сказу червоної лисиці в 2015 році проведено відстріл та дослідження на сказ в Рівненській  регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини 60-ти голів лисиць. Результат від’ємний;

–         шляхом подвірних обходів населених пунктів району  за звітний період  профілактично щеплено 11587 голови собак проти сказу при плані 12000 голів;

–         посилено контроль за дотриманням громадянами, підприємствами, установами і організаціями закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»;

–         через засоби масової інформації  проведено роз’яснювальну роботу  серед населення щодо профілактики сказу тварин  та відповідальність власників тварин за порушення правил утримання  домашніх тварин. Підвищено вимоги до власників щодо прив’язного утримання собак.

     Для карантинування підозрілих тварин в захворюванні на сказ в районі наявні 4 клітки.

В питаннях профілактики та боротьби проти сказу  вчасно та тісно співпрацюють служби ветеринарної медицини та санепідемічна.

       З початку 2015 року досліджено на лейкоз ВРХ по  господарствах всіх форм власності – 9488 голів, з них 8443 корів, виявлено  59 серопозитивних на лейкоз ВРХ (з них  58 корів).

        В приватному секторі з початку року досліджено 8053 голів, з них корів  7605, виділено серопозитивних – 56 голів .

        Не вирішується  питання  боротьби із лейкозом  по індивідуальному сектору, так, перехідний залишок позитивно реагуючих ВРХ  в приватному секторі на 01.01.2015 р. – 57 голів, виявлено з початку року реагуючих – 56 голів, здано на забій з початку року  58 голови, залишок на 01.01.2016 р. – 65 голів.

        Питання оздоровлення та профілактики  від лейкозу щомісячно виноситься на обговорення на наради спеціалістів ветеринарної медицини, на зустрічах із власниками тварин, висвітлюється в місцевій пресі.

       На молокоприймальних пунктах є списки власників реагуючих корів і приписи щодо заборони прийому молока від реагуючих по РІД на лейкоз тварин.

Всім власникам хворих тварин направлені приписи по вимогах утримання таких тварин та використання молока, отриманого від них, згідно діючої інструкції по боротьбі з лейкозом великої рогатої худоби.

Спеціалістами управління та районної  лікарні ветеринарної медицини проведені заходи згідно діючої Інструкції з профілактики та оздоровлення ВРХ від лейкозу.

            Службою ветеринарної медицини району постійно  проводиться ветеринарно-санітарний нагляд за забезпеченням епізоотичного благополуччя серед птиці. Постійно контролюється ввезення та переміщення в межах району продукції птахівництва. В Рівненській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини проведені моніторингові  лабораторні дослідження щодо інфекційних хвороб як серед домашньої, так і серед дикої та синантропної  птиці. За звітний період в районі щеплено 209150 голів птиці  проти хв. Ньюкасла, план виконаний на 100 %. В  Володимирецьку  районну  державну лабораторію ветеринарної медицини  направлено 2450 проб сироваток крові для дослідження на напруженість  імунітету  до хв. Ньюкасла. Напруженість імунітету  складає від 80-до 90 %. Рівненською регіональною державною лабораторією  ветеринарної медицини досліджено 170 проб сироваток крові на грип  птиці. Результат від’ємний.

      Посилено державний ветеринарно-санітарний  контроль і нагляд за проведенням протиепізоотичних заходів щодо недопущення розповсюдження бруцельозу на територію району. Забезпечено проведення комплексу планових лабораторних досліджень.  За звітний рік Володимирецькою лабораторією досліджено на бруцельоз 9060 голів ВРХ, 20 голів свиней, 100 голів ДРХ., результат від’ємний. План по бруцельозі виконаний в повному об’ємі.

       Слід зазначити, що спеціалістами  ветеринарної медицини проведена значна робота по щепленню  сільськогосподарських  тварин  проти сибірки. Так, в  районі   станом на 01.01.2016 року щеплено ВРХ проти сибірки 12050 голів, ДРХ – 400 голів, коней – 3600 голів, що забезпечило  100% виконання плану.

В районі з питань ідентифікації   працює 18 ветеринарних спеціалістів.

На даний час служба ветмедицини має доступ до ЦБД. По цій причині має можливість  звіряти відповідність наявного поголів’я  із занесеним в базу даних.

З початку  2015 року у Володимирецькому районі  ідентифіковано 454 голів ВРХ, 1097 голів свиней та 8 голів ДРХ.

Під персональну відповідальність начальника  лікарні взято на контроль планування протиепізоотичних заходів, державне замовлення ветеринарних препаратів, складання первинних документів на проведення протиепізоотичних заходів. Проводиться  щомісячний контроль за використанням ветеринарних препаратів та подання звітності про залишки та рух  біопрепаратів по установах ветеринарної медицини району. Забезпечені належні  умови зберігання біологічних та інших препаратів. Служба ветеринарної медицини району в звітному році  була забезпечена необхідним  запасом  діагностичних  препаратів, вакцин, сироваток, дезінфікуючих засобів. Так, по державному бюджету  отримано діагностикумів на суму 7297 грн.,  вакцин для профілактики захворювань  тварин і птиці  на суму 170624 грн.,  деззасобів на суму 237362 грн.,  що забезпечило своєчасне і якісне  виконання  планів протиепізоотичних заходів  та утримання стабільної епізоотичної ситуації.

Робота по здійсненню державного  ветеринарного  контролю та нагляду за підконтрольними ветеринарно-санітарними об’єктами проводилась згідно  квартальних планів роботи, затверджених начальником Головного управління ветеринарної медицини в Рівненській області, розпоряджень, вказівок, доручень, листів Головного державного інспектора ветеринарної медицини Рівненської області.

На виконання  Плану здійснення планових заходів державного ветеринарно-санітарного нагляду (контролю) за суб’єктами господарювання управлінням ветеринарної медицини в Володимирецькому районі на І-ІV квартали 2015 року, на виконання приписів, доручень та розпоряджень Головного держаного інспектора ветеринарної медицини України, головного держаного інспектора ветеринарної медицини в Рівненській області спеціалістами управління ветеринарної медицини в Володимирецькому районі проведено перевірку суб’єктів господарювання, підконтрольних службі державної  ветеринарної медицини.

  Протягом 2015 року було обстежено 25  підконтрольних об’єктів.

При проведенні перевірки підконтрольних  об’єктів, ринків, місць зберігання та реалізації  продукції тваринного походження встановлено, що суб’єкти підприємницької діяльності в основному дотримуються вимог ветеринарного законодавства.

Перевірки проводились  відповідно до вимог Законів України “Про ветеринарну медицину”, “Про безпечність та якість харчових продуктів”, “Про рибу, інші водні живі ресурси та харчову продукцію з них”, “Правил торгівлі на ринках”,  “Ветеринарно-санітарних правил для ринків” та інших законодавчих актів.

До адмінвідповідальності  з початку року   притягнуто 3 особи, які сплатили штрафи на суму 867 грн.

        Всі штрафи  порушниками сплачено добровільно.

Спеціалістами  служби ветеринарної медицини видано 1249 ветеринарних довідки, 42 ветсвідоцтв та 1 експлуатаційний дозвіл, надано адміністративних послуг на суму 18 850 грн., платних послуг  на суму 314 320 грн.

Олександр Петрук, начальник управління ветеринарної медицини у Володимирецькому районі

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Листопад 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Жов    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97