Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Робота служби у справах дітей протягом січня-вересня 2017 року

Протягом звітного періоду службою у справах дітей забезпечено чіткий облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На обліку служби у справах дітей перебуває 51 дитина, які мають відповідні статуси. З них: 45 дітей перебуває під опікою, піклуванням; 1 – в прийомній сім’ї; 4  – в дитячому будинку сімейного типу; 1 дитина перебуває в спецзакладі.

Протягом січня-вересня 2017 року проведено 83 обстеження умов проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  (згідно графіку), які проживають в сім’ях опікунів, піклувальників чи виховуються в прийомних сім’ях.

Надано практичну допомогу у питаннях влаштування випускників, виплатах соціальної допомоги на дітей, забезпечення дітей шкільною та спортивною формою.

Складено та подано в установленому порядку відповідно до чинного законодавства звітність стосовно дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Підготовлено висновки про стан утримання, навчання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ях опікунів/піклувальників.

Проведено моніторинг проходження медичних оглядів дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування;

З початку року поставлено на первинний облік, підготовлено розпорядження голови райдержадміністрації про надання статусу  та влаштовано під опіку 2 дитини, позбавлені батьківського піклування,  та 1 дитину-сироту.

Ведеться електронний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Проведено моніторинг дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в системі ЄІАС «Діти».

Працівниками служби у справах дітей районної державної адміністрації постійно здійснюється робота з метою захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на житло та майно. Станом на 01.10.2017 року з 51 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, 3 дитини  мають житло на правах власності та 47 дітей на правах  користування;  1 дитина житла не має; 13  дітей перебуває  на позачерговому квартирному та соціальному  квартирному обліку. З початку 2017 року, службою у справах дітей Володимирецької РДА направлено 5  клопотань  щодо постановки  на соціальний квартирний облік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Всі діти поставлені на відповідний облік.

Для вжиття заходів щодо збереження  та утримання в належному стані житла, яке на правах власності або правах користування належить дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, органом опіки та піклування призначаються опікуни над вищевказаним житлом. Станом на сьогодні 4 особи призначено  опікунами над житлом, що зберігається за дітьми вказаної категорії.

Службою у справах дітей Володимирецької РДА  проводиться роз’яснювальна робота серед опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів стосовно дотримання чинного законодавства України щодо захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Усі діти, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, мають реєстрацію за місцем мешкання законних представників або у житлі, що зберігається за дитиною.

Ведеться облік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та громадян України, які бажають взяти їх на виховання (кандидати в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, кандидати в усиновлювачі).

Протягом січня-вересня було підготовлено та проведено 10 засідань комісії з питань захисту прав дітей, на яких розглянуто 92 питання.

Для реалізації в районі державної політики щодо усиновлення дітей в службі у справах Володимирецької РДА працює електронно-інформаційна система «Діти». Спеціалістами служби зібрано найдокладнішу інформацію про кожну дитину, яка залишилася без батьківського піклування, постійно уточнюється банк даних дітей, які підлягають усиновленню та громадян, які бажають бути усиновлювачами.

Станом на 01.10.2017 на обліку з усиновлення перебуває 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Взято участь у 2 судових  засіданнях щодо усиновлення дитини, позбавленої батьківського піклування, та внутрішньосімейного усиновлення.

Пріоритетною формою влаштування дітей є усиновлення. З метою популяризації цієї інформації службою у справах дітей у районній газеті «Володимирецький вісник» опубліковано статтю «Чужих дітей не буває».

Станом на 01.10.2017 року на території Володимирецького району створено та забезпечено функціонування 5 прийомних сімей,  в яких на виховання та спільне проживання влаштовано 11 прийомних дітей. Спеціалістами служби у справах дітей здійснюється постійний контроль за умовами проживання дітей в даних сім’ях, за своєчасною виплатою державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях та грошового забезпечення прийомним батькам за надання соціальних послуг. Протягом звітного періоду проведено обстеження умов проживання 5 прийомних дітей, порушень прав та законних інтересів дітей не виявлено.

Забезпечується дієвий контроль за дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах. Станом на 01.10.2017 року на обліку служби перебуває 22 дитини, які опинилися в складних життєвих обставинах: 8 дітей – з приводу насильства, 13 дітей – з приводу ухилення від виконання батьками батьківських обов’язків, 1 дитина – з приводу систематичного залишення постійного місця проживання.

Проводиться ефективна профілактична робота з дітьми щодо запобігання злочинності, безпритульності та бездоглядності. До профілактичної роботи залучаються виконавчі комітети сільських та селищних рад, дирекції загальноосвітніх навчальних закладів.

Станом на 01.10.2017 року на території Володимирецького району зафіксовано 2 кримінальних правопорушення, вчинені неповнолітніми особами.

Служба у справах дітей тісно співпрацює із сектором превенції Володимирецького відділення поліції, Варашського ВП ГУНП в Рівненській області, проводяться спільні рейди, виїзди по населених пунктах району, обстеження сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, проведення індивідуальних, та групових індивідуальних профілактичних бесід, відвідування загальноосвітніх закладів району.

Протягом звітного періоду організовано та проведено 199 рейдів. В ході проведення рейдів виявлено 11 неповнолітніх (10 – вживали алкогольні напої, 1 – тютюнові вироби), обстежено 68 кризових сім’ї, попереджено про відповідальність 97 батьків, ініційовано притягнення до відповідальності 329 батьків.

У січні-вересні 2017 року проводилася перевірка навчально-виховного процесу у 31 навчальних закладах. Проведено профілактичні бесіди з 383 дітьми, які схильні до правопорушень та порушень дисципліни.

Захищаючи інтереси дітей, з початку 2017 року працівники служби прийняли участь у 42 судових засіданнях, де розглядалися справи щодо неповнолітніх.

Всі документи, які перебувають на контролі і потребували надання інформації в І кварталі, були подані вчасно, згідно плану контролю.

Протягом січня-вересня 2017 року до служби у справах дітей надійшло 33 заяви від громадян, всі заяви розглянуто та надано вичерпні відповіді.

На особистому прийомі начальника служби у справах дітей та спеціалістів служби з початку року було 149 громадян України.

Протягом звітного періоду працівники служби працювали над вхідною і вихідною документацією, над виконанням доручень голови райдержадміністрації, заступників голови, приймали участь у проведенні районних заходів. Надавалася практична допомога виконкомам сільських рад щодо організації роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, профілактики правопорушень, дитячої бездоглядності та безпритульності, соціального захисту дітей.

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97