Відповідно до довгострокових прогнозів Українського гідрометцентру під час весняного водопілля та руйнування льодового покриву у 2018 році очікується досягнення і перевищення небезпечних відміток часткового затоплення територій, прирічкових населених пунктів, господарських об’єктів та інфраструктури.
Під час інтенсивного сніготанення та випадіння опадів можливе формування високого місцевого стоку, який може викликати підтоплення місцевості талими водами.
На території області можливі підтоплення населених пунктів і територій унаслідок неконтрольованого та аварійного скиду води із ставків і невеликих водосховищ, що утримуються у пік повені переповненими при незадовільному стані захисних дамб і шлюзів.
У разі подальшого інтенсивного танення наявного снігового покрову не виключено негативний вплив високих вод на стан дамб, підтоплення окремих населених пунктів, господарських об’єктів, автодоріг.
У зв’язку з цим закликаємо мешканців краю ознайомитися з рекомендаціями, які необхідно знати кожній людині у разі загрози виникнення повені та паводку, які наведені нижче.
Повені – досить часте явище в Україні. Катастрофічне затоплення населених пунктів бурхливим підйомом рівня води, навіть в невеликих річках, виникає в результаті швидкого танення снігу, утворення льодових запруд, тривалих дощів.
Під час повеней створюється реальна загроза життю та здоров’ю людей, тварин, руйнування споруд і комунікацій, гинуть посіви та матеріальні цінності. Особливу небезпеку становлять руйнування гребель великих водосховищ та інших гідроспоруд, у результаті чого виникають катастрофічні затоплення.
Велике значення під час повеней має своєчасне прогнозування, оповіщення населення та евакуація його з районів імовірного затоплення.
Дії після попередження про можливість повені
Після попередження про можливість повені:
– уважно слухайте подальшу інформацію про НС та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв’язку з вами;
– зберігайте спокій, попередьте сусідів;
– зберіть документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти. Складіть все це у валізу. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті;
– від’єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, перекрийте воду, вимкніть газ;
– перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніміть на верхні полиці;
– необхідно привести у належну готовність плавзасоби. За їх відсутності виготовити найпростіші такі засоби із матеріалів, які є під рукою: колод, дошок, автомобільних камер, бочок тощо;
– переженіть худобу, яка є у вашому господарстві, на підвищену місцевість.
При загрозі катастрофічного затоплення проводиться евакуація населення.
Громадяни, які підлягають евакуації, повинні прибути згідно з указаним часом на місце збору і мати особисті документи, речі першої необхідності, невеликий запас продуктів харчування та питної води.
Евакуація проводиться за звичай у найближчі населені пункти, що перебувають поза зоною затоплення. Евакуйованих розташовують у громадських будівлях, а також у помешканнях жителів цього населеного пункту.
Сподіваємося, що вам ніколи не доведеться скористатися цими порадами. Утім, життя не завжди складається так, як хотілося б. Тож бажаємо всім ніколи не стикатися з надзвичайними ситуаціями, проте завжди пам’ятати, як слід діяти у разі їх виникнення.
Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області
А.Муравинець
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.