Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Щодо забезпечення реалізації особам з інвалідністю своїх прав на реабілітацію та освіту

Згідно з Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на заходи  із реабілітації  дітей з інвалідністю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2012 № 572 ( зі змінами), у 2017 році за бюджетною програмою КПКВК 2507100 «Реабілітація дітей – інвалідів» передбачено 675 тис. гривень на проведення заходів із  реабілітації дітей з інвалідністю.

Для здійснення реабілітаційних заходів органи соціального захисту  населення на підставі рекомендацій індивідуальної програми реабілітації дітей з інвалідністю та заяви ( у довільній формі) батьків або законних представників забезпечують скерування таких дітей до відповідних реабілітаційних установ.

Вартість  реабілітаційних заходів визначається органами соціального захисту населення окремо для кожної дитини з інвалідністю відповідно до індивідуальної програми реабілітації та побажань батьків або законних представників. Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини з інвалідністю не повинна перевищувати 9 тис. гривень.

Оплата реабілітаційних заходів здійснюється органами соціального захисту населення  на підставі актів виконаних робіт відповідно до договору про надання реабілітаційних заходів, укладеного з реабілітаційною установою.

Крім того, відповідно до законодавства суми адміністративно – господарських санкцій, що надходять до Державного бюджету України від підприємств за невиконання встановленого нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, можуть спрямовуватися на надання фінансової допомоги для оплати вартості навчання таких осіб, зокрема, у вищих навчальних закладах.

Оплата вартості навчання та перекваліфікації осіб з інвалідністю проводиться шляхом відшкодування Фондом соціального захисту інвалідів навчальному закладу витрат на навчання  особи з інвалідністю.

Така допомога надається, якщо індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю передбачено професійну реабілітацію та / або професійне навчання.

Умови та перелік  документів, необхідних для отримання фінансової допомоги на оплату вартості навчання та перекваліфікації особи з інвалідністю, передбачено підпунктами 4.8.1-4.8.10 розділу ІV Інструкції з надання  фінансової допомоги на поворотній і безповоротній основі та цільової позики за рахунок сум адміністративно – господарських санкцій та пені, що надходять до державного бюджету за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 06.09.2010 № 270. Зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.10.2010 за №954/18249.

У вартість навчання  особи з інвалідністю включається відшкодування витрат за його проживання у гуртожитку, що належить до того навчального закладу, в якому оплачується таке навчання, і якщо воно проводиться не за місцем постійного проживання особи з інвалідністю.

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97