Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Шкільна бухгалтерія: бути чи не бути?

24 листопада відбулася зустріч депутатів районної ради для проведення засідання постійних комісій з питань бюджету, використання земельних ресурсів та гуманітарної політики. У заході також взяли участь голова районної ради Василь Ковенько, голова райдержадміністрації Володимир Хоружий та представники підвідомчих структур органів виконавчої влади. Метою зустрічі стало погодження питань для розгляду на черговій сесії районної ради, яка відбудеться 29 листопада.

Перше ж питання, про автономізацію загальноосвітніх закладів освіти Володимирецького району, викликало бурю емоцій, адже шлях до розв’язання поставленої проблеми кожен бачив по-різному. Ще близько 5 років тому було розпочато процес реформування загальноосвітніх навчальних закладів, який передбачав їх реорганізацію за типом юридичних осіб. Головна зміна полягала у створенні для кожного закладу власної фінансової структури, коли відповідальність за розподіл коштів покладалась безпосередньо на директорів шкіл. Проте це не завжди відповідало потребі, а тому рішення приймались, беручи до уваги ситуацію конкретного закладу. Ряд шкіл отримали такі структури, інші ж залишались в фінансовому підпорядкуванні районного управління освіти. Тому логічним виявилось питання: освітянська фінансова система має бути централізована і з єдиним бухгалтерським центром, підпорядкованим управлінню освіти, чи право розпоряджатись коштами має отримати кожен навчальний заклад району? Навколо цього й розгорілися дебати.

Масла у вогонь додав також проект державного бюджету на 2017 рік. У ньому субвенція на заклади освіти передбачає кошти на заробітні плати лише педагогічних працівників. Оплачуватись праця технічного персоналу буде коштами місцевих бюджетів, які такого ресурсу часто просто не мають. Передача ж фінансового обліку в руки окремих шкіл передбачає забезпечення їх відповідним персоналом, на утримання якого не лише не вистачає коштів, а й існує недостача кваліфікованих кадрів. Тому замість збільшення витрат пропонувався також варіант їх зменшення. У разі створення централізованої бухгалтерії відбудеться економія на суму близько 1,8 млн. грн., а вивільнений таким чином фінансовий ресурс зможе забезпечити заробітною платнею непедагогічних працівників галузі освіти.

Є також можливість на базі певних навчальних закладів створювати НВК з єдиним адміністративним апаратом. Такий варіант зменшить необхідну кількість освітянських адміністраторів, але його не можна застосувати до всього переліку навчальних закладів. Крім того він тривалий у часі, а реорганізацію потрібно провести до 01 січня 2017 року. У таких словах і відбулось обговорення цього питання. Єдині були в одному: воно нагальне і потребує негайного вирішення.

Також депутати розглянули ряд інших питань економічного, господарського та соціального характеру. А саме: про районну програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського спілкування та осіб з їх числа на 2016 – 2018 роки; про програму забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи у Володимирецькому районі на 2016 – 2020 роки; про районну комплексну цільову програму надання пільг окремим категоріям населення Володимирецького району на 2016 – 2018 року; про внесення змін до районного бюджету на 2016 рік та інші.

Наостанок була висловлена подяка за плідну співпрацю та вирішено продовжити обговорення уже на черговій сесії районної ради.

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97