Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Справне протипожежне водопостачання – запорука оперативного та успішного гасіння пожежі

Загальновідомо, що для успішного гасіння пожежі велику роль відіграє наявність поблизу протипожежного водопостачання. Це може бути і пожежна водойма, і пожежний гідрант, і водонапірна вежа, а також штучні та природні водойми (озеро, ставок, річка, тощо), до яких наявний під’їзд з твердим покриттям.

Зрозуміло, що для всіх об’єктів, а також і для житлового сектору, дуже потрібні справні та доступні джерела протипожежного водопостачання. Адже того запасу води, що вивозять пожежні автомобілі вистачає приблизно на 10 хвилин ефективного гасіння пожежі. Після чого необхідно встановлювати автомобіль на вододжерела, які мають постійно знаходитись у справному стані та вчасно обслуговуватись.

Проте інколи пошуки джерел пожежного водопостачання нагадують невеселий квест. Ще складніше шукати їх взимку.

Важливим фактором також є наявність покажчиків пожежних водойм та гідрантів, а також фарбування кришок люків в червоний колір, за допомогою чого можна набагато швидше зорієнтуватись та не втрачати дорогоцінний час у випадку пожежі. До природних або штучних вододжерел повинні бути влаштовані під’їзди з майданчиками (пірсами), а водонапірні вежі повинні забезпечуватись під’їздом з твердим покриттям та пристроями для відбору води пожежною технікою в будь-яку пору року, а на самому її корпусі слід наносити позначення, де вони знаходяться. Все це потрібно для того, щоб в умовах пожежі швидко знайти протипожежне вододжерело та не витрачати на її пошук дорогоцінний час, втрата якого сприяє збільшенню збитків, які може завдати пожежа.

Разом з цим взимку пошук вододжерел ускладнюється, адже через сніг знайти люк пожежного гідранта чи водойми складно, а під’їзд до відкритих водойм через снігові замети ускладнюється, або ж унеможливлюється.

Тому, рятувальники звертаються з проханням до керівників підприємств, установ, організацій, органів місцевого самоврядування завчасно подбати про пожежну безпеку та виключно для себе з’ясувати, де рятувальники будуть брати воду у випадку пожежі. В якому стані найближчий пожежний гідрант чи водойма, а також в якому стані покажчики їх розташування та чи пофарбовані кришки люків в червоний колір. Чи забезпечені штучні та природні водойми під’їздами з майданчиками (пірсами) з твердим покриттям для встановлення пожежних автомобілів і забирання води будь-якої пори року.

Здійснення даної роботи гарантує ефективну роботу рятувальників під час пожежі. Адже пошуки вододжерел зазвичай збільшують час ліквідації пожежі та відповідно сприяє збільшенню збитків внаслідок неї.

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А.Муравинець

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97