Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Створення місцевих пожежних команд на Володимиреччині – проблема сьогодення

Впродовж 2016 року у Володимирецькому районі було зареєстровано 78 пожеж, а з початку 2017 року вже 18 пожеж. За період 2016 року та з початку цього року на пожежах було виявлено 4-оз загиблих громадян, ще 2-оє були травмовані. Збитки від пожеж за цей час сягають понад 4 мільйони гривень. Аналіз стану із пожежами свідчить, що упродовж багатьох років значна кількість пожеж в районі припадає на сільську місцевість, де щороку виникає понад 85 % від їх загальної кількості, та гине приблизно 90 % громадян від загальної кількості загиблих на пожежах. Відповідно, на селища міського типу Володимирець та Рафалівку, де дислокуються державні пожежно-рятувальні підрозділи припадає лише 15 % пожеж, на які в основному вдається вчасно реагувати та, відповідно, рятувати роками нажите майно громадян. Це пояснюється незначним часом витраченим на прибуття до місця події.

Мешканці ж сільських населених пунктів, віддалені від селищ, де є професійні вогнеборці, подекуди навіть на десятки кілометрів, та у випадку виникнення пожежі стають заручниками часу, який витрачають пожежні автоцистерни на прибуття до місця призначення.

Раніше вихід з цієї непростої ситуації, яка склалася не лише у нас в районі, але й по всій країні бачили у створенні численних відділень пожежно-сторожової охорони, що діяли на базі сільгосппідприємств. Але під час розподілу і розпаювання майна ця ланка залишилася поза увагою керівників сільськогосподарських підприємств і місцевої влади. Щоб її відновити, вирішили на базі підрозділів пожежно-сторожової охорони тих підприємств, де були об’єктові пожежні частини, створити місцеві пожежні команди (МПК).

На сьогодні у Володимирецькому районі створено лише 5 підрозділів МПК. Вони функціонують в Мульчицькій, Кідрівській, Городецькій, В.Цепцевицькій та Більсько-Вільській сільських Радах. Зусилля, витрачені на створення цих команд, не минули марно — в селах цих сільрад з’явилася сила, яка здатна оперативно протистояти вогню.

Разом з цим особливе занепокоєння викликає протипожежний захист сільських населених пунктів В.Телковицької, Біленської, Воронківської, Хиноцької, Степангородської сільських Рад, які віддалені від місць дислокації державних пожежно-рятувальних підрозділів на десятки кілометрів. Відповідно у випадку виникнення пожежі час прибуття до місця виклику та ще й враховуючи стан доріг значний, і вогонь за цей час встигає нанести великі збитки.

В попередні роки згідно районної програми забезпечення пожежної безпеки на 2012 – 2015 роки передбачалося створити МПК у В.Телковицькій та Степангородській сільських Радах. Проте у визначені строки цього зробити не вдалося. Причина нажаль доволі проста – відсутність коштів. Лише минулого року в с.Степангород громадою було придбано пожежний автомобіль, проте ніякої роботи щодо офіційного створення МПК нажаль проведено не було, не кажучи вже про навчання зі спеціальної підготовки працівників місцевої пожежної охорони, чи наявності спеціального захисного одягу та спорядження, тощо. Адже наявність техніки це одне і зовсім інше вміння правильно та ефективно її застосовувати.

З початком реформи в Державній службі України з надзвичайних ситуацій та відповідно до «Стратегії реформування системи ДСНС», схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 січня 2017 р. № 61-р, у 2017 році передбачається покладення на органи місцевого самоврядування повноважень із забезпечення пожежної безпеки населених пунктів і територій. А це, відповідно, робота із створення та функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони в сільській місцевості, враховуючи досвід країн – членів Європейського Союзу.

Тому, враховуючи це, роботу зі створення МПК потрібно продовжувати, адже це забезпечує оперативне і швидке реагування на ліквідацію пожеж та інших надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути на території того чи іншого сільського населеного пункту. А це, без перебільшення, десятки тисяч гривень врятованого, роками нажитого майна громадян, їх господарств, домівок, а можливо навіть врятовані людські життя.

 

А. Муравинець

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97