Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Україна — НАТО. Рік зближення та інтеграції, або чого досягла наша держава на шляху до членства в Альянсі?

Як нині взаємодіють Україна та НАТО? Це та інші питання стали предметом обговорення під час нещодавнього засідання за круглим столом «Україна — НАТО. Рік зближення та інтеграції. Плани, очікування та підсумки взаємодії»

Зокрема фахівці та експерти під час заходу, що відбувся в Укрінформі, обмінялися думками щодо того, яким чином інтеграція в структури НАТО допоможе змінити Збройні Сили України, щоб наша держава могла стати не лише надійним партнером НАТО, а й сильним його союзником у майбутньому.

Співпраця з НАТО зміцнює Україну

«Співпраця з Північноатлантичним альянсом посилює Українську державу. Власне, іноді ми чуємо в нашій країні закиди, що є цей діалог, є риторика, але членство в НАТО — це далеке майбутнє. У будь-якому разі, власне, через такий діалог, через практичну співпрацю ми інтегруємося. І та співпраця, яка є на сьогодні, посилює національну безпеку України», — зазначив під час заходу голова Громадської ліги «Україна — НАТО» Сергій Джердж і зауважив, що сьогодні РФ докладає всіх зусиль, щоб ускладнити об’єднання України з партнерами з інших країн.

Після того як почалася російська агресія проти України, співпраця між НАТО та Україною стала безпрецедентною

Голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков, ведучи мову про плани на наступний рік, зокрема зазначив: «Подальша активна імплементація зобов’язань щодо оборонних реформ в Україні в рамках Стратегічного оборонного бюлетеня — це також і перехід до цивільного міністра оборони 2018 року». Також він зауважив, що 2018-го слід ухвалити концепцію реформи СБУ та новий закон про національну безпеку, у якому буде чітко виписано роль і відповідальність у секторі безпеки та оборони.

«Для того щоб наблизитися до НАТО, Україна має зосередитися на системних змінах, аби реформи були сталими й незворотними. Важливо розуміти, що впровадження євроатлантичних норм і принципів означає фундаментальні зміни в менталітеті, у тому, як інституції працюють та співпрацюють. Без фундаментальних змін упровадження технічних стандартів не дадуть тих результатів, яких Україна прагне», — сказав він і підкреслив, що після того, як почалася російська агресія проти України, співпраця між НАТО та Україною в політичному й практичному вимірах стала безпрецедентною.

Він зазначив, що сьогодні Україна стикається зі значними зовнішніми та внутрішніми викликами, але союзники НАТО прагнуть, щоб держава стала справжньою історією успіху.

«Вони (союзники Альянсу. — Ред.) переконані, що незалежна, суверенна й стабільна Україна, яка чітко прагне до демократії та правовладдя, є запорукою безпеки не тільки в Східній Європі, а й в усьому Євроатлантичному регіоні», — наголосив голова Представництва НАТО.

Пан Вінніков зауважив, що Україна вже реформується, поставивши собі дуже амбітну мету імплементувати стандарти й принципи НАТО до 2020 року. Він також сказав, що з допомогою міжнародної спільноти Україна дуже активно працює для посилення своїх оборонних спроможностей і впровадження реформ.

НАТО ніколи не визнає анексію Криму

«Прагнення НАТО до партнерства з Україною лишаються неухильними стосовно політичної підтримки суверенітету й територіальної цілісності України. Це не обговорюється. Нелегальну анексію Криму не визнаємо й не визнаємо ніколи. І позиція НАТО щодо того, що відбувається на Сході України, також лишається дуже чіткою», — сказав пан Вінніков і підкреслив, що наступний рік буде дуже насичений щодо співпраці України й НАТО.

«Буде дуже багато викликів, але я впевнений, що політичний діалог продовжуватиметься на вищому рівні також», — підкреслив директор Офіса зв’язку НАТО в Україні.

У РНБО сподіваються  на ухвалення наступного року  закону про основи нацбезпеки

Заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко сподівається, що законопроект про основи національної безпеки буде ухвалено наступного року.

«Фактично завершено розробку базового закону про основи національної безпеки, і я дуже сподіваюся, що наступного року його ухвалить парламент», — заявив Литвиненко й зазначив, що відбувається активна робота над низкою дуже серйозних документів, пов’язаних із реформуванням системи секретності, захисту державної таємниці й посиленням можливостей української розвідки.

Литвиненко зауважив, що нині відбувається імплементація Стратегії національної безпеки, Концепції розвитку сектору безпеки оборони України, Стратегічного оборонного бюлетеня. Одним із найважливіших завдань він назвав досягнення сумісності з НАТО, що є першою передумовою для просування України на цьому шляху.

За матеріалами na.mil.gov.ua 

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97