Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545В долонях щедрої турботи!

Якість суспільного життя оцінюється зовсім не матеріальними речами, а тим, наскільки в ньому комфортно почуваються люди, які потребують уваги і підтримки. Діяльність міського центру реабілітації  спрямована на виконання дуже важливої місії – дати майбутнє дітям з вадами розвитку, забезпечити їм право на «звичайне» дитинство, довести широкому загалу, що особливі діти потрібні суспільству, як і будь-яка інша людина, що прийшла у цей світ.

Комунальний заклад «Кузнецовський міський центр соціальної реабілітації дітей інвалідів» ім. З.А.Матвієнко є об’єктом власності територіальної  громади міста Кузнецовськ, закладом управління праці виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, який здійснює свою діяльність на правах юридичної особи. Метою діяльності установи є організація та проведення реабілітаційних заходів, спрямованих на розвиток та коригування порушень розвитку дітей-інвалідів, а також забезпечення денного догляду та зайнятості для  інвалідів.

Цілеспрямованість, послідовність, системність і комплексне вирішення поставлених завдань – визначальна риса діяльності колективу Центру. Як один злагоджений механізм працюють у центрі педагогічні і медичні працівники. Для дітей кожна хвилина перебування насичена приємними емоціями, знаннями, подіями. Тут вони почуваються як звичайні діти, граючись  – постійно пізнають щось нове.

Задля повноцінного розвитку дітей і молоді з особливостям розвитку у закладі  надаються профільні реабілітаційні  послуги із соціальної, психолого-педагогічної, фізичної реабілітації, професійної орієнтації, медичного спостереження. Також організовані додаткові соціальні послуги – послуга  денного догляду з метою психологічного розвантаження сім’ї, дати можливість одному з батьків бути соціально активним та  соціальний супровід/ патронаж для осіб, які через тяжкий інвалідизуючий стан не можуть відвідувати заклад.

Отримувачами послуг Центру є діти-інваліди всіх нозологій, діти, які мають ризик отримати інвалідність, інваліди після 18 років з інтелектуальною недостатністю, ураженнями ЦНС, психічними розладами.

Основними формами обслуговування отримувачів послуг у Центрі є амбулаторне, стаціонарне перебування, денний догляд, соціальний патронаж, консультування.

Фінансування закладу  здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та коштів передбачених договорами про міжбюджетні трансферти між Кузнецовською та районними(міськими) радами. З 01.04.2016 року у Центрі організовані послуги для дітей із 13 районів і міст Рівненської області.

Зарахування отримувачів послуг до Центру здійснюється через управління праці за заявами батьків.

За перше півріччя 2016 року реабілітаційні послуги у Центрі отримали 133 особи. Із них: на  соціальній послузі денного догляду знаходилося 22 дітей та 25 інвалідів. Послуги соціальної реабілітації на амбулаторній формі перебування отримували 31 дитина-інвалід, 15 дітей групи ризику, на стаціонарній формі – 37 дітей. Отримувачами послуги супроводу/патронажу було 3 інвалідів.

Відповідно  затвердженої мережі у Центрі функціонує 6 груп: 1 група- ранньої реабілітації (0-2 роки), 2 – соціальної реабілітації (7-14 років),1 – професійної реабілітації(14-18 років), 2-для інвалідів(після 18 років).

У відділеннях соціальної реабілітації та медичного спостереження фахівцями надаються  послуги, які дозволяють якісно відновити фізичний, психологічний і соціальний статус дітей та молоді з особливостями розвитку без відриву їх від сім’ї. Реабілітаційний процес здійснюється на основі наукового змісту, форм і методів психолого-педагогічної науки.  Корекційно – педагогічна, реабілітаційно-відновлювальна робота проводяться з  використанням передових реабілітаційних методик та технологій    Монтессорі- педагогіки,  кондуктивної  педагогіки Петьо, елементів нейро-розвиткового підходу Бобат  і  рефлексної локомоції Войт-терапій, інтенсивної  нейрофізіологічної корекції хребта за методиками В.Козявкіна,  І.Мухіна, А.Смолянінова, В.Євмінова.

Система реабілітаційних та соціальних послуг спрямовані  на формування життєвої компетентності отримувачів послуг,  навчання їх соціальним та побутовим навичкам,  розвиток здібностей, повернення їх до активної участі в житті, здатності до сімейно-побутової і громадської діяльності, створення передумов для інтеграції у суспільство.

Педагогічно-корекцінійні заходи передбачають здійснення  психолого-педагогічної, соціальної, професійної діагностик, визначення ступеня індивідуальних потреб, проведення корекційних занять, консультування, психологічного прогнозування і включають різні форми занять, семінарів, тренінгів, гурткову роботу, дозвіллєву діяльність.

Заходи професійної реабілітації направлені на формування у дітей передумов трудової, навичок і умінь побутової діяльності, розвиток творчих здібностей. З цією метою функціонує 9  різноманітних гуртків.

Соціокультурний напрямок  реабілітації забезпечується проведенням музичних занять і організацією дозвілля отримувачів послуг.

Зміст послуги соціального супроводу/патонажу для дітей-інвалідів, інвалідів, які мають тяжкий інвалідизуючий стан,  передбачає проведення корекційних  занять,  консультування, проведення заходів фізичної реабілітації в домашніх умовах.

Відповідно до угоди про співпрацю між Управлінням освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради та Центром,  у закладі, поряд із реабілітаційними заходами, вчителями ЗНЗ надаються освітні послуги для дітей, яким за рішенням ПМПК рекомендоване індивідуальне навчання.

Відповідно до угоди з КМЦСССДМ у закладі функціонують гурток з адаптивної фізкультури «Школа здоров’я», та народознавчий клуб «Джерела». Також тісно співпрацюємо із закладами міста: дитячою публічною бібліотекою, центром зайнятості.

У відділені  медичного спостереження фахівцями надаються послуги, які сприяють покращенню здоров′я, життєвих  функцій організму отримувачів послуг, профілактиці ускладнень та рецидивів захворювань. Організація реабілітаційних заходів включає:

  • проведення оцінки  загального стану та функціональних можливостей отримувачів послуг, визначення їх фізичної, сомато-фізіологічної, сенсорної та психологічної спроможності;
  • визначення адекватності та послідовності заходів лікувально-профілактичного характеру;
  • здійснення постійного нагляду та контролю за фізичним, соматичним та психічним станом дітей-інвалідів;
  • організацію та контроль за виконанням закладі санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та профілактичних заходів, здійснення санітарно-освітньої роботи.

Послуги відділення медичного спостереження здійснюються відповідно до призначень лікарів(педіатра,невролога,ортопеда,психіатра,терапевта). Діти-інваліди, інваліди  отримують  послуги з фізичної реабілітації: масажу, лікувальної фізкультури, теплолікування,  фізіотерапії, бальнеології.

У Центрі окрім основних реабілітаційних послуг організовані  і проводяться лікувально-профілактичні заходи. Задля того в  закладі функціонує фітобар, в якому отримувачі послуг споживають фіточаї,  киснево-синглентні пінки та комплекс «Соляна кімната», де отримують послуги із галотерапії і психорелаксації.

Послуги  комплеку «Соляна кімната» організовані також і для населення міста (на платній снові). Обгрунтована вартість одного сеансу становить 25 грн.  Даною послугою нинішнього року скористалися 49 жителів міста.

КЗ « Центр реабілітації» – це гостинна і привітна родина, де завжди панує любов та доброта, порядність і турбота. Кожний працівник центру-фахівець своєї справи, який  щохвилини готовий прийти на допомогу, підтримати, навчити та просто зрозуміти. Щоб працювати з такою категорією дітей та молоддю , потрібно бути не просто фахівцем, для цього потрібно мати велике милосердне серце, терпіння та бажання прийти на допомогу. Завдання це надзвичайно непросте, адже працювати з такими  дітьми нелегко як фізично, так і емоційно.  Проте  результати роботи того варті !!!

Звісно, досягнути ефективності у роботі спеціалісти не змогли б без належної фінансової підтримки. Матеріальну базу в Центрі  допомогли створити влада міста, батьки отримувачів послуг, основне містоутворююче підприємство – ВП РАЕС, інші установи та жителі  міста.  Дружнім колективом ми всі  максимально сприяємо покращанню здоров’я наших отримувачів послуг, допомагаємо їм якомога комфортніше почуватися у громаді, мати рівні права і можливості, відчувати турботу і піклування ближніх.

Директор                                                                     Н.Федінчик

IMG_2805

IMG_2675

IMG_0087

IMG_0071

IMG_0034

IMG_9394

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Грудень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97