Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Відділення Національної служби посередництва і примирення інформує

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області постійно проводить взаємодію із місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об єднаннями та організаціями профспілок і роботодавців. Основними напрямками цієї взаємодії є профілактична робота, кінцевою метою якої є стабілізація стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях області, розвиток соціального діалогу і запобігання виникнення конфліктів в трудових колективах.

В порядку здійснення взаємодії Відділення інформує своїх соціальних партнерів про загальний стан соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях області, проблемні питання трудового характеру, які потребують вжиття відповідних заходів з боку місцевої влади, тощо.

Як засвідчив проведений аналіз, в цілому у 2017 році стан соціально-трудових відносин в переважній більшості трудових колективів області вирізнявся певною стабільністю. Цьому сприяло те, що основні галузі промисловості області продовжували демонструвати позитивну динаміку розвитку, що акумулювало резерви для підвищення заробітних плат найманим працівникам та дозволило зберегти тенденцію поліпшення відносин між найманими працівниками та роботодавцями в трудових колективах.

Разом з тим, на ряді підприємств, установ, організації різних сфер діяльності внаслідок дії об’єктивних та суб’єктивних чинників спостерігалось ускладнення стану соціально-трудових відносин.

Так, у виробництві хімічних речовин і хімічної продукції найбільш нестабільна ситуація існує у ПАТ «Рівнеазот» у зв’язку із виникненням значної і тривалої заборгованості із виплати заробітної плати працівникам, що утворилась через 4-місячний простій підприємства.

У добувній промисловості і розробленні кар’єрів залишаються

проблемними питання соціально-трудових відносин на ряді підприємств галузі, де мають місце чинники дестабілізації з питань невиконання положень колективних договорів, угод, незабезпечення належних та безпечних умов праці, недодержання норм законодавства про охорону праці, тощо. Зокрема, у 2017 році Відділення сприяло усуненню чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин в трудових колективах підприємств добувної промисловості Сарненського та Костопілького районів.

У галузі транспорту нестабільною була ситуація на підприємствах, які є структурними підрозділами дочірнього підприємства «Рівненський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України». Так, на початку та наприкінці 2017 року у філіях виникали борги по зарплаті найманим працівникам, зокрема, в Рівненському, Березнівському, Володимирецькому, Дубенському, Костопільському, Млинівському, Острозькому, Радивилівському районах.

Крім того, існують деструктивні чинники на підприємстві авіаційного транспорту – ОКП «Міжнародний аеропорт Рівне» села Великої Омеляни Рівненського району, яке на даний час знаходиться в складному фінансово-економічному становищі. Причинами є відсутність регулярних рейсів з аеропорту та блокування виконавчою службою рахунків підприємства за минулорічні його борги. Все це призводить до нестачі обігових коштів та спричиняє несвоєчасну виплату заробітної плати найманим працівникам. Стан соціально-трудових відносин у зв’язку із цим погіршується, проте офіційних вимог працівники до керівництва не висувають.

Оцінюючи стан соціально-трудових відносин на підприємствах житлово-комунального господарства області, Відділення зазначає, що за умов подальшого погіршення фінансового стану комунальних підприємств та під час проведення реформування галузі й надалі залишаються потенційно конфліктними взаємовідносини між роботодавцями та найманими працівниками. У ряді випадків це призвело до дестабілізації стану соціально-трудових відносин. Впродовж 2017 року Відділення сприяло усуненню чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин у 5 випадках дестабілізації, зокрема на підприємствах міст Рівного, Вараша та Здолбунова.

Упродовж поточного року відносини в трудових колективах бюджетної сфери відзначались підвищеним рівнем конфліктогенності. Адже у галузях охорони здоров я, освіти, культури залишається чимало неврегульованих питань стосовно захисту трудових і соціально-економічних прав працівників.

Недостатнє фінансування відповідних витрат бюджетних установ, у т.ч. на заробітну плату, посилювало соціальну напруженість протягом року. Зокрема, з цього питання найбільш загострились соціально-трудові відносин в лікарняних закладах області. Дефіцит коштів спричиняв застосування практики несвоєчасної виплати заробітної плати для найманих працівників та призвів до виникнення дестабілізації в колективах лікарень Дубровицького, Лубенського, Млинівського, Корецького районів області, на що було відреаговано з боку Відділення.

Крім того, загострилися проблеми з причин передачі фінансування закладів освіти з місцевих бюджетів, без відповідного фінансового ресурсу. Відтак, в окремих районах не вистачає коштів на оплату праці господарського та

навчально-допоміжного персоналу, що спричиняє дестабілізацію стану соціально-трудових відносин.

В Острозькому районі не виплачено заробітну плату технічним працівникам та бібліотекарям за листопад та грудень 2017 року; в Млинівському районі не вирішено питання оплати праці працівникам дитячо-юнацьких спортивних шкіл; в місті Дубно бюджетні призначення на освіту на 2018 рік прийняті сесією міської ради без врахування 25 відсоткового підвищення заробітної плати освітянам, затвердженого Урядом, в Дубровицькому районі мала місце заборгованість із виплати заробітної плати працівникам дошкільної освіти, а також існували борги перед теплопостачальним підприємством, що надає послуги для 8 загальноосвітніх шкіл району.

Особливо важливим аспектом подальшої роботи є надання консультативних послуг в районах та містах області сторонам соціально-трудових відносин, підвищення їх рівня правової культури, а також прийом громадян. Цю функцію виконують інформаційно-консультаційні центри при міських та районних управліннях праці та соціального захисту населення, створені відділенням Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області та Департаментом соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації.

Значна частина завідувачів Центрів на постійній основі беруть участь в засіданнях тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших виплат, а також проводять узгоджувальні зустрічі із представниками сторін соціально-трудових відносин, під час яких надають відповідні роз’яснення та консультації щодо практичного застосування положень Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». В цілому у 2017 році найбільш плідною зарекомендувала себе робота Центрів у Гощанському (завідувач Центру – Жовнір О.М.), Здолбунівському (Смірнов В.А.), Млинівському (Антонович В.В.), Рівненському районах (Остропольська О.А.), а також у містах Дубно (Савич Т.Є.) та Острозі (Бахоня В.І.).

Разом з тим з метою більш ефективної діяльності Центри потребують підтримки з боку місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Зважаючи на це, рекомендуємо районним державним адміністраціям та міськвиконкомам:

  • сприяти роботі інформаційно-консультаційних центрів, зокрема, в частині їх інформування про погіршення стану соціально-трудових відносин в трудових колективах підприємств, установ, організацій відповідної територіальної одиниці, поліпшення матеріально-технічної бази Центрів, надання допомоги у виготовленні наглядних посібників;
  • залучати завідувачів Центрів до нарад, семінарів, де розглядаються питання стану соціально-трудових відносин;
  • через місцеві засоби масової інформації проводити інформування громадськості про ефективність використання примирних процедур під час вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), конфліктних ситуацій, відповідно до положень чинного законодавства;

– запрошувати представників відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області до участі у заходах, що проводяться місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування в районах та містах області та мають відношення до сфери трудових відносин.

Місце розташування Завідувач інформаційно-консультаційного центру відділення НСПП в Рівненській області

та Департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА

 

Адреса, телефон
Березнівський район Походзіло Галина Андріївна м. Березне, вул. Київська, 11,

0-253-5-45-40

Володимирецький район Дяк Олена Адамівна смт. Володимирець, вул. Соборна, 23

0-234-2-37-07

Гощанський район Жовнір Олег Миколайович смт. Гоща, вул. Застав”я, 22

0-250-2-19-67

Демидівський район Яконюк Петро Степанович смт. Демидівка, вул. Миру, 21

0-237-6-20-87

Дубенський район Посільський Віталій Володимирович м. Дубно, вул. Д.Галицького, 26

0-256-4-27-33

Дубровицький район Бернацький Юрій Юрійович м. Дубровиця, вул. Воробинська, 14а

0-258-2-02-88

Зарічненський район Герман Тетяна Володимирівна смт. Зарічне, вул. Грушевського, 1

0-232-3-04-00

Здолбунівський район Смірнов Василь Анатолійович м. Здолбунів, вул.Приходька, 1

0-252-2-52-73

Корецький район Дехтярчук Валерій Володимирович м. Корець, вул. Б.Хмельницького, 8б

0-251-2-17-13

Костопільський район Олейнікова Наталія Анатоліївна м. Костопіль, вул. Сарненська, 15а

0-257-2-14-13

Млинівський район Антонович Вікторія Віталіївна смт. Млинів, вул. Ватутіна, 23

0-259-6-44-24

Острозький район Пушка Сергій Миколайович м. Острог, пр. Незалежності, 34а

0-254-2-28-51

Рівненський район Остропольська Ольга Анатоліївна м. Рівне, вул. Соборна, 366а

26-46-76

Радивилівський район Панкратьєва Галина Василівна м. Радивилів, вул. Ів.Франка, 11

0-233-4-31-68

Рокитнівський район Карпова Олена Миколаївна смт. Рокитне, вул. Кірова, 10

0-235-2-22-77

Сарненський район

 

м.Рівне

Федорова Ірина Миколаївна

 

Бернацька Марина Миколаївна

м. Сарни, вул. Демократична, 46

0-255-2-12-65

м.Рівне, вул. Соборна, 12

м. Дубно Савич Тетяна Євгенівна м. Дубно, вул. Кирила і Мефодія, 16

0-256-4-19-51

м. Вараш Кніовець Анатолій Степанович м. Вараш, майдан Незалежності, 1

0-236-2-25-23

м. Острог Бахоня Валентина Іванівна м. Острог, вул. Князів Острозьких, 22

0-254-3-00-67

ІНФОРМАЦІЙНО-КОНСУЛЬТАЦІЙНІ ЦЕНТРИ ВІДДІЛЕННЯ НСПП В РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ ТА ДЕПАРТАМЕНТУ  СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ РІВНЕНСЬКОЇ ОДА

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97