Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Володимир Хоружий: «Коли справи говорять самі за себе…»

 

 

У жовтні минуло півтора року від дня призначення Володимира Хоружого на посаду голови райдержадміністрації. У своєму першому інтерв’ю на питання про рішення стати головою РДА Володимир Хоружий зазначив: «Ніколи не думав, що буду головою районної державної адміністрації, та в державі настали складні часи, почуваюсь покликаним на служіння народу України. Це шанс зробити багато добрих справ».  За півтора роки роботи результати, безперечно, є. Про них – далі у розмові.

– Володимире Івановичу, час, у який Вам довелося очолювати Володимиреччину, нелегкий. Це і виклики громадськості щодо прозорості роботи, і суспільно-політична нестабільність, а ще – нові та незрозумілі для громади децентралізаційні процеси. Яке майбутнє Володимиреччини в цьому аспекті?

  • Справді, голова РДА, певно, мав би бути найменше зацікавлений у ефективному процесі об’єднання громад. Проте думаю спочатку на перспективу як звичайний житель Володимиреччини. В об’єднаній громаді успіх буде пропорційний ефективній роботі кожного, де вже не можна буде працювати в тіні, бо ж від цього буде залежати якість медицини, освіти, доріг – добробуту громади в цілому. Так простіше буде спрямувати кошти на першочергові об’єкти і т. д. Власне, всі ці моменти наша робоча група багаторазово обговорювала із громадами – ми виїжджали до населених пунктів, де у форматі живого діалогу намагалися зрозуміти нову і непросту для усіх нас реформу. Звісно, були питання, на які достеменно ніхто не може дати відповіді. Проте зрозуміло одне – процес об’єднання громад неминучий, і рано чи пізно все одно доведеться це робити. За перспективним планом у межах Володимиреччини відбудеться утворення 6 територіальних громад із центрами у Вараші, Володимирці, Рафалівці, Більській Волі, Городці та Воронках. Нині селищними та сільськими радами вже прийнято 18 рішень щодо згоди на об’єднання, 6 – щодо відмов об’єднуватися, у 9 сільських радах питання досі знаходиться на обговоренні.

– Ви обіцяли організувати публічну і відкриту роботу РДА. Наскільки Вам це вдалося ?

Власне, для цього створені всі умови. Вважаю найяскравішим показником у цьому напрямку роботи систему публічних закупівель Prozorro. За результатами роботи наш район став кращим з кращих у системі проведення електронних закупівель Prozorro. Так, найбільшу кількість закупівель оголошено саме на Володимиреччині. Економія бюджетних коштів при цьому склала близько 900 тис. грн., що є найкращим показником серед районів області.

Для своєчасного та повного висвітлення роботи райдержадміністрації та зворотнього зв’язку із жителями Володимиреччини створено офіційний сайт Володимирецької РДА http://www.volodrda.gov.ua/, який, до речі, визнаний одним із кращих в області за критерієм інформативності. З недавнього часу робота райдержадміністрації висвітлюється і у соціальній мережі Facebook.

– Ще зовсім нещодавно громадськість переймалась проблемами із організацією гарячого харчування учнів шкіл району. Чи вдалося вирішити ситуацію на сьогодні?

  • Так, з 28 листопада у 33 загальноосвітніх навчальних закладах Володимиреччини, які розташовані на території, що відноситься до категорії забруднених земель внаслідок Чорнобильської катастрофи, розпочате харчування. Ще в 10 ЗНЗ району, які не належать до зазначеної категорії, з початку 2016-2017 навчального року організовано одноразове гаряче харчування за кошти місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.

– А як у нас у районі із інвесторами?

Зазначу, що Володимиреччина серед районів має стабільно зростаючий соціально-економічний показник у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – із 17-го місця нині маємо 8-ме. Для інвесторів наш район спочатку цікавий галузями сільського господарства та промисловості. Саме сюди внесено найбільші обсяги інвестицій. Якщо говорити мовою цифр, то у жовтні прямі іноземні інвестиції становили понад 2 млн. дол. США, капітальні інвестиції – близько 40 тис. грн. Задля зростання загального обсягу внутрішніх та іноземних інвестицій в економіку Володимирецького району було розроблено Програму розвитку інвестиційної діяльності на 2016 – 2018 роки. Діють підприємства «Рівень Агро», «Захід-Центр-Трейд», які регулярно сплачують податки до бюджету.

В лідерах Володимиреччина і по залученню коштів державного бюджету. Так, на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій залучено понад 4 млн. грн., на здійснення заходів щодо соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, – близько 7 млн. грн., до того ж в наш район спрямована і обласна частка  – це біля 4 млн. грн., кошти фонду регіонального розвитку – близько мільйона гривень. Разом із співфінансуванням обласного та районного бюджетів загальна сума складає близько 20 млн. грн. А загальна сума кошторисів даних об’єктів сягає біля 100 млн. грн. Це будівництво шкіл, капітальні ремонти медичних, освітніх та закладів культури.

– Ще одним болючим питанням для громади Володимиреччини є питання правопорядку. Чи вдалося зробити певні кроки для поліпшення ситуації?

Питання правопорядку і надалі гостро стоїть на порядку денному. В свою чергу Володимирецькій РДА завдяки спільним зверненням вдалося у 2016 році відновити Володимирецьке відділення поліції, проте ліквідувати завжди легко  і швидко, а для налагодження роботи потрібен певний час.  Я думаю, що володимирчани найближчим часом відчують, що в нас з’явилась поліція.

– Вам вперше за історію на Володимиреччині пощастило зустріти Президента…

  • Так, я щасливий, що нам вдалося у січні 2016 року забезпечити відкриття законсервованого лікувально-поліклінічного корпусу загальною вартістю у понад 35 млн. грн., на яке вперше в історії Володимиреччини завітав Президент України. До того ж об’єкт став переможцем конкурсу на кращі будинки і споруди, збудовані на території України у 2016 році. Мабуть, увага Президента до лікарні у поліській глибинці все ж свідчить про хороший результат роботи – поліпшення умов роботи лікарів та надання якісних лікувальних послуг для пересічного жителя. Так і повинно бути.

– Які відносини з органами місцевого самоврядування?

Із органами місцевого самоврядування роботу будую на засадах законності та дотримання чинного законодавства. Намагаюсь всім пояснити, що працювати чесно – можливо і варто, а закон не тільки треба поважати, але й виконувати, бо ж це інвестиція у майбутнє.

РДА спільно із сільрадами має ряд вдалих цьогорічних проектів, як от проведення конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою», святкування Дня перемоги над нацизмом, а також відновлення ювілейного 5 етно-тур-фестивалю «Бурштиновий шлях».

Знаю і про проблемні моменти у населених пунктах. Так, проведено конкурси та забезпечено рух маршрутних транспортних засобів усією територією району, вирішено проблемні питання із транспортним сполученням у Половлях, Степангороді, працюємо у забезпеченні перевезення пасажирів з інших населених пунктів.

– Знаю, що особливу увагу приділяєте учасникам АТО…

Так, практично на кожній оперативній нараді контролюю, щоб учасникам АТО приділялась належна увага, оперативно реагую на скарги. Завдяки цьому вже понад 90% учасників АТО забезпечені земельними ділянками для будівництва та обслуговування та землями сільськогосподарського призначення. Розроблена програма соціальної підтримки учасників АТО, здійснюються відповідні виплати. До речі, постійно здійснюється роз’яснювальна робота серед населення щодо популяризації служби у Збройних силах України. Для посилення мотивації прийнята відповідна програма щодо виплат 5000 грн особі, що виявила бажання підписати контракт. На жаль, районна рада на остатній сесії призупинила ці виплати, мені дуже шкода, бо хлопці зазвичай на ці кошти мали змогу придбати собі якісну військову амуніцію. Всім категоріям, у тому числі і учасникам АТО надання усіх видів соціальних допомог, нарахування субсидій та соціальних виплат здійснюється вчасно. Також відкрито офіс безоплатної правової допомоги у смт Володимирець, де всі бажаючі, в першу чергу учасники АТО, мають можливість безкоштовно користуватися послугами юриста.

– Чим, на Вашу думку, ще може пишатися Володимиреччина?

 – Найперше Володимиреччина має пишатися мирним життям та стабільністю. Щомісяця виконуються планові завдання по надходженню доходів загального фонду по району, що на сьогодні становить близько 120 %. На відміну від області в цілому, де заборгованість сягає 6 млн.грн., в нашому районі відсутня заборгованість по виплаті заробітної плати по жодному підприємству, установі чи організації. Також в повній мірі профінансовано енергоносії та комунальні послуги, що споживаються бюджетними установами та надаються бюджетним установам.

 

За це все хочу подякувати перш за все всім державним службовцям, працівникам освіти, культури та медицини, які сумлінно виконують свою роботу, а також жителям району, що активно в цьому допомагали. Завдяки їм вдалося реалізувати багато корисних і цікавих проектів.

Так, зусиллями багатьох відновлений та проведений V ювілейний фестиваль «Бурштиновий шлях», що популяризує Володимиреччину як інвестиційно привабливий туристичний об’єкт. Фестиваль відвідало більше 10000 осіб.

За результатами акції «Не будь байдужим» Володимиреччина зібрала найбільший вантаж для допомоги військовим та цивільному населенню Луганщини, а це більше 20 тонн продуктів харчування, шкільного приладдя та миючих засобів.

Успішно проведені заходи щодо недопущення розповсюдження африканської чуми свиней. Власникам свиней, у яких були вилучені тварини, була виплачена компенсація.

Володимиреччина успішно склала іспит із перевірки стану готовності органів виконавчої влади та підрозділів ДСНС щодо дій у разі надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру.

У школах району оновлено парк комп’ютерної техніки із підключенням до мережі Інтернет, тож нині усі школи забезпечені сучасною комп’ютерною технікою.

У двох лігах чемпіонату району з футболу бере участь 25 команд – це другий показник серед районів області. Також Володимиреччину неодноразово відзначали як один з кращих районів у популяризації спорту та футболу зокрема.

Відділ державного реєстру виборців РДА отримав відзнаку від ЦВК за якісне проведення виборів, що свідчить про прозоре та демократичне проведення місцевих виборів, без скарг та зауважень.

Це лише те, що нашвидкоруч пригадалося. Свідомо не буду перелічувати все, що зроблено, бо ще багато чого можна зачепити. Тож, мабуть, справи говорять самі за себе.

 

– Що хотілося б побажати жителям Володимиреччини?

Перш за все хочу привітати всіх із прийдешніми Різдвяними та Новорічними святами. Побажати всім, щоб  прийдешній рік був радіснішим, щасливішим і кращим за минулий. Щоб всі були в доброму здоров’ї, мирі і злагоді. І наостанок нагадати всім читачам Євангельську заповідь: «Не судіть, та не судимі будете, бо яким судом судите, таким будете судимі; і якою мірою міряєте, такою і вам будуть міряти».

– Дякую за розмову.

Розмовляла Вікторія Черпак

 

 

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97