Без англійської можна спокійно жити
 Урядова гаряча лінія 1545Заклади культури повинні бути цікавими громаді

17 лютого у районному Будинку культури відбулася підсумкова нарада працівників відділу культури та туризму.  Обговорювали питання діяльності закладів культури на Володимиреччині, проблеми, що існують, та можливі шляхи їх вирішення. Зокрема, йшлося про факти браку коштів на обслуговування щоденного робочого місця працівників деяких сільських будинків культури, нестачу оргтехніки, у випадку чого працівники змушені використовувати власну, застарілі музичні інструменти у класах музичної школи та ще радянські підручники, за якими викладають основи музичної грамоти, необхідність оснащення закладів внутрішніми санвузлами та ремонту тощо. Власне, чи не всі озвучені на нараді проблеми закладів культури району так чи інакше стосувалися недостатнього фінансування галузі культури. Таке становище прокоментував присутній на нараді голова райдержадміністрації Володимир Хоружий, зазначивши, що, хочеться нам того чи ні, але за законом існують першочергові статті, які потребують фінансування – освіта, медицина тощо. Проте, за його словами, це не означає, що з браком коштів можна миритися, адже існує акцизний збір, що за найпростішими підрахунками для одного населеного пункту може принести більше мільйона в рік до місцевого бюджету, які можна використати для блага громади – того ж сільського клубу, бібліотеки чи музичної школи. Те ж саме стосується  податкової ставки на нерухомість. Тож варто зацікавити громаду та показати саме громаді, що такі заклади потрібні та ініціювати зміни до звички брати з держави – ні Президент, ні голова райдержадміністрації нічого не змінить без ініціатив громади. З іншого боку, Володимир Хоружий поставив присутнім працівникам культури ряд зустрічних запитань: чому діти не завершують навчання у муз школах до кінця, чи давно клуби організовували для жителів села презентації книг для зацікавлення тощо. І проблеми мотивації до гарної роботи не менш важливі, ніж питання матеріальні.

Про галузь культури в умовах децентралізації розповідала начальник відділу культури та туризму Людмила Босик. Вона зазначила, що працівники культури Володимиреччини повинні зробити все для того, щоб не втратити, а вдосконалити напрацювання в нових умовах. Йшлося про досвід сусідньої Польщі та моменти, які варто перейняти, незважаючи на різні ментальні та економічні особливості. Також Людмила Босик аналізувала результати попереднього опитування працівників культури, а також сільських та селищних голів, зазначивши, що зацікавленість та розуміння громади у питаннях культури все ж є.

До слова був запрошений і керівник Етнокультурного центру та методист з фольклору Рівненського палацу дітей та молоді Віктор Ковальчук, який поділився багатим досвідом роботи у контексті викликів сучасності. Він розповідав про ресурси, якими володіє вищеназваний центр, а також матеріальні можливості – близько 20 повноцінних самоокупних художніх колективів, кошти благодійного фонду, створеного на підтримку діяльності, та активну співпрацю з батьками вихованців. Віктор Ковачук наголосив, що поборів у ПДМі немає, бо створена та налагоджена система безготівкових відносин, і за кожну отриману копійку можна отримати звіт. Також він зазначив, що в нинішніх умовах чи не найкращим шляхом для залучення додаткових коштів та створення цікавих проектів, що популяризували б не лише галузь культури, але й стали б візитною карткою всього району, є грантові проекти із залученням коштів Європейського Союзу (такої ж думки притримується і голова РДА Володимир Хоружий). Та все ж чи не єдиним поштовхом до запуску усього механізму творчої й перспективної діяльності галузі культури, на думку керівника Етнокультурного центру, є мотивація – заклади культури повинні бути цікавими громаді.

Не обійшлося і без голосування. Власне, розглядали внесення змін до правил внутрішнього трудового розпорядку та графіки роботи структурних підрозділів відділу культури і туризму. У процесі обговорення усі охочі мали можливість внесення власної пропозиції.

На завершення такої продуктивної зустрічі кращих працівників культури було нагороджено почесними грамотами за результатами плідної діяльності.

Певно, присутні на нараді все ж отримали більше запитань, ніж відповідей, чи, точніше, мотивуючих до дії запитань. Результати такої зустрічі будуть явні вже по завершенні року.

DSCN1006 DSCN1010 DSCN1011 DSCN1016

0
0
* Матеріали сайту дозволяється використовувати лише з посиланням (для інтернет-видань– гіперпосиланням) на www.volodrda.gov.ua

Поділитися:


Коментарі відсутні

Залишити відповідь


Увійти:

Реєстрація

Приєднайтесь за допомогою


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Вільні творять майбутнє

"Гаряча" телефонна лінія голови райдержадміністрації:

тел: 2-31-34

Національна Дитяча гаряча лінія Підтримай добровільне об'єднання громад Калькулятор розрахунку субсидій Програма державної підтримки Довіряй ЗСУ

"Телефон Довіри" голови райдержадміністрації:

тел: 2-43-97